Skocz do zawartości


brutus3

Rejestracja: 23 lut 2008
OFFLINE Ostatnio: 28 09 2016 15:36
***--

#302361 Pogaduchy

Napisane przez brutus3 w 25 12 2015 - 23:37

Wesołych świąt oraz dobrego roku 2016 :kufel: :papiez:


  • 1


#300802 Rozłączanie neta? Radiówka

Napisane przez brutus3 w 25 10 2015 - 11:54

Jedyna rada rozglądnij się za innym usługodawcą internetu, problem jest po za tobą i nie masz na niego wpływu.


  • 1


#300266 co sądzicie o tym komputerku?

Napisane przez brutus3 w 05 10 2015 - 16:35

Rozumiem że jeszcze go nie kupiłeś tylko oczekujesz porady (recenzji) o twoim wyborze komputera.

I tak po pierwsze komputer dobiera się do możliwości tego co go będzie obsługiwał. Piszesz że sie nie znasz na komputerach ale do czego go chcesz wykorzystać?. Do gier, do pracy np tworzenie grafiki, muzyki, obliczeń matematycznych?.

Pytam bo widzisz wcale nie musisz kupować komputera za 2700 zł możesz kupić sobie za 1000 zł i to już w nowej wersji np: SATA obecnie już jest SATA3 jest większa prędkość wymiany danych zapis/odczyt. USB 3 to samo dysk twardy SSD i już przy procesorze 2 rdzeniowym tanim masz komputer w przedziale formuły 1.

Dlatego podaj info na temat do czego będzie ci służył głownie komputer i wtedy można ci coś zasugerować doradzić.

Wież mi że kasę jaką zaoszczędzisz możesz ją wydać naprzykład na UPS-a czyli zasilacz awaryjny i dobrą listwę zasilającą.


  • 1


#300201 Twój pierwszy komputer - historia naszego PeCeta

Napisane przez brutus3 w 01 10 2015 - 23:22

TIMEX-1000 odpowiednik ZX-81

Odkupiłem go od kolegi który przysłano mu z Kanady 3 miesiące czekał na niego i tak jak on tak i ja musiałem napisać do byłego Ministerstwa Łaczności o zgodę na posiadanie i ekploatację komputera.

Komputer posiadał 8KB pamięci stałej ROM oraz 16KB pamięci RAM do wykorzystania było dostępne 8KB pamięci RAM do tego miałem przystawkę zwiększajacą pamięć RAM do 64 KB w sumie.

64 KB była to wielkość maksymalna jaką uwczesne 8b procesory mogły obsługiwać.

Zapis danych na taśmie magnetycznej, mordęga.

Potem był na krótko Laser - 1000 komputer o równych możliwościach co ZX-Spektrum, lecz wymagał przystawki rozszeżającej pamięć ram do 64KB.

ATARI 65XE na płycie 120XE, zamiast 8 kości pamięci RAM posiadał cztery 16b z możliwością wmontowania jeszcze czterech kości pamięci RAM.

Zapis odbywał się na specjalnym magnetofonie do zapisu cyfrowego. Do takich magnetofonów były opracowane przystawki umożliwiające szybszy zapis i odczyt. A i tak czas zapisu i odczytu był długi ale o wiele stabilniejszy od zapisu na zwykłym magnetofonie. Taśma magnetyczna ma tę wadę że po pewnym czsie ulega a wydłużeniu czyli rozciągnięciu się samej taśmy oraz powstawaniu dziur magnetycznych ubytek nośnika Ferytu.

Firma ATARI za firmą IBM wypuściła na rynek kilka rodzaji stacji dysków. Same dyski - dyskietki były w specjalnych kopertach chroniących je przed uszkodzeniem i już zapis i odczyt danych odbywał się bez awaryjnie chyba że dyskietka sama w sobie miała wadę tak jak obecnie płyty CD/DVD nie wszystkie są dobre.

Potem przeszedłem na komputer 32b z Widowsem XP Professional, obecnie tylko jeszcze jest sprawny dysk HDD 80 GB.

A obecnie komputer 64b z Windowsem 7 Home Premium i dyskiem SDD 120GB/2,5"


  • 1


#290045 Hostinger.pl SALE 40%

Napisane przez brutus3 w 02 09 2014 - 00:48

Gościu ale ściema darmowy hosting - Zastosuj kod kuponu SALE40 oraz otrzymasz 40% zniżkę, to po co ten kupon i co z resztą 60% do zapłaty? to jaki darmowy chyba dowcip.

Jeszcze klienta nie macie a już go oszukujecie.

Posezonowa wyprzedaż a co to kurcze buty, lenie bo zima się zbliża od razu widać naciągacza i to jak ktoś nawet wykupi u ciebie hosting to będzie cały czas w balona robiony.

Naucz się co to jest reklama i jak ją się stosuje a potem się z nią wychylaj, bo ona mówi o Tobie i Twoim hostingu.


  • 1


#288372 modernizacja komputera - do gier

Napisane przez brutus3 w 13 07 2014 - 20:16

Zobacz na dane techniczne płyty, CPU ma wąski zakres manewru, jedynie w RAM-ie moze szukać przyśpieszenia, 400 a 800MHz to jest już różnica. A grafike swoją drogą dać coś szybszego.

Takie jest moje zdanie a kolega niech sam zadecyduje, może wyskrobie wiecej kasy na CPU, RAM i grafikę.


  • 1


#288357 modernizacja komputera - do gier

Napisane przez brutus3 w 13 07 2014 - 12:32

Za 600zł możesz kupić używany procesor Phenom II X4 955/965 i używaną grafikę Radeon HD7770/HD6870 lub GTX560Ti.

Zwróć uwagę kolega ma płytę pod AMD-a a nie pod Intela.

Procesor AMD Athlon II X2 280 AM2+ AM3 3,6GHz lecz nie wiem czy jest dostępny chyba tylko na Alegro.

Chcą za niego 250zł.

Myślę że wystarczy pamięć RAM na razie wymienić na taką :

Pamięć DDR2 GOODRAM 4 GB / 800MHz (2x 2 GB), CL5, będzie dwa ray szybszy niż teraz.

Cena około 250zł.

Według danych twoja płyta obsługuje pamięci RAM DDR2 do 1200MHz czyli spokojnie możesz sobie je wymienić.

Z CPU nie masz prawie żadnego wyboru tylko to co podałem.

Można jeszcze dodatkowo zmienić kartę graficzną lecz to dodatkowy wydatek i przy nieskiej pracy RAM w MHz to nie wiele ci przyśpieszy.


  • 1


#288352 Fotografika, sprzęt, oprogramowanie

Napisane przez brutus3 w 13 07 2014 - 12:06

Nie zrozumiałeś tematu to nie ma być temat jak w tematach o wszystkim tylko o cyfrowych aparatach fotograficznych nawet tych montowanych w telefonach komórkowych. Jakoś i umiejętność wykonywania zdjęć, oraz rozmowy o oprogramowaniu i jego obsłudze.

A konkursy to nie moja fotografia z moją facjatą, tylko zdjęcia z otoczenia oraz ich obróbki.

Temat to nie konkurs piękności lecz umiejętności i porady oraz wymiana doświadczeń w wykonywaniu zdjęć czy to w plenerze czy w pomieszczeniu o różnych porach dnia i pogody, oraz o innych drobnych lecz ważnych sprawach w tym temacie.

Oczywiście dałem temat fotografika lecz mam na względzie też robienie krótkich ciekawych pod różnym względem filmów tak kamerą jak i aparatem cyfrowym oraz ich obróbka obraz i dźwięk.

Temat wielkości oceanu i opiera sie na wykożystaniu tecniki cyfrowej czyli komputera.


  • 1


#284476 Kilka pytań do informatyków z zawodu odnośnie wykształcenia.

Napisane przez brutus3 w 08 01 2014 - 07:14

Kubełek zimnej wody Technik Informatyk, wcale nie gwarantuje ci pracy jako administratora sieci lecz jako montarzystę i konserwatora. Nawet kierownikiem grupy montującej sieci i konserwującej nie będziesz. Masz możliwość pracy jako wyskok wykfalifikowany pracownik fizyczny z możliwością awansu najwyżej na brygadzistę i wewntualnie po znajmości na zastępcę kierownika.

Ludzie z wyższym wyksztąłceniem informatycznym pracują bezpośrednio przy instalacji i konserwacji sueci komputerowych bez uprawnień administratora. Prywatnie u siebie w firmie to tak lecz nie jako pracownik najemny.

Sugeruje studia wyższe o kierunku admistracyjnym lub o kierunku informatycznym. Teraz ludzie kończą licea zawodowe zaoczne też o kierunku informatyki i awansują do nosiciela kabli za montarzystą.

Materiał do przemyślenia :)


  • 1


#283518 Zapomniane hasło - wielki problem!

Napisane przez brutus3 w 28 11 2013 - 19:42

Przecież zawsze przed wpisaniem kodu czy hasła pisze wyraźnie jako ostrzeżenie że hasło czy kod należy sobie zanotować bo grozi to ponowną instalacją systemu co jest równo znaczne z utratą wszelkich danych zapisanych na dysku konkretnie na partycji C:/. Chyba że mamy możliwość odczytania danych omijając system, to równa się posiadaniem drugiego komputera z możliwością podpięcia dysku i odzczytania danych na kórych nam zależy.

I tak, kolega ma komputer z takim samym systemem więc podpinasz dysk w gniazdo płyty głównej, i będzie on widoczny pod partycją np.X:\, skopiujesz pliki na jego dysk na jedną z wybranych partycji i wtedy zrobisz ponowną instalację dysku.

I pamiętaj hasło jest znane tylko tobie i zapomnienie hasła do komputera równa się reinstalcją systemu a to równa się kasowaniem partycji. Chyba że jesteś programistą znasz system i masz nieskrępowany dostęp do drugiego komputera, wtedy hasło odnajdziesz w programie systemu.

 

[uwaga=pawel315]

Brutus w systemach windows stosuje się taki zapis X:\ i to jest ten "windowsowy", natomiast Ty stosujesz "linuxowy" X:/ - ten jest zły.

[/uwaga]


  • 2


#282094 Spadek prędkości internetu na repeaterze

Napisane przez brutus3 w 01 11 2013 - 19:09

Jest taka opcja, i radze ci szukać szkodnika który ściąga z ciebie z twego kompa wszystkie informacje a nawet poprzez twój może łączyć się z innym. Ja tak miałem i dopiero jak skontaktowałem się z administratorem sieci okazało się że z mego komputera ktoś ściaga bo przekraczałem prędkość mi przyznaną. Miałem przyznane 2Mb/s dowload a Upload do 512Kb/s to Upload w tym momencie wynosił prawie 2Mb/s czyli prawie tyle co download.

Skontaktuj się z administratorem sieci i on ci powie czy to od ciebie z komputera jakiś program szpiegowski nie ściąga dane jak będziesz miał Upload wiecej niż norma przewiduje to masz szpiega.

A co do zabezpieczeń nigdy nie będziesz miał 100% zabezpieczenia a z czego programiści zajmujący się programami do ochrony by się zajmowali. To jest tak samo jak z ochroną mienia i osób, nie ma pracy to zrobimy napad i bedzie praca.


  • 1


#262766 [problem] z sformatowaniem dysku z Windows XP

Napisane przez brutus3 w 13 11 2012 - 21:15

to znaczy że mam jeszcze przed tym wszystkim ściągnąć i zainstalować system linux?

Nie, piszę wyraźnie w czasie formatowana wybierasz opcję format pod system Linux-a a nie ściągasz program systemowy LInux.
Po prostu porogramy do operacji na dyskach takie jak do kasowania, formatowania i innych operacji na partycjach mają z regóły sprzęgnięte dwa rodzaje formatu pod dwa systemy Windows i Linux formatowanie nie wymaga obecności danego systemu. dlatego najkożystniej formatuje się z pod BIOS-a z płyty botowalnej.
Więc nic nie ściągasz tylko formatujesz i kasujesz tylko te opreaje wykonujesz po formacie wyciągasz płytę z programem do formatowania, wkładasz z systemem Windowsa i instalujesz już bez operacji formatowania i tyle.
  • 1


#262729 brak obrazu po złożeniu komputera

Napisane przez brutus3 w 13 11 2012 - 11:45

W takim razie sugeruję ci, abyś zaopatrzył się w używaną kartę graficzną - taką awaryjną są one dostępne w serwisach komputerowych za parę złotych.
Karta nie musi być super wystarczy aby w miarę dobrze działała bo ci co mają kartę graficzną zintegrowaną i używają dodatkową kartę nie muszą się martwić w przypadku awarii karty, wyjmują ją przepinają monitor w gniazdo na płycie i komputer dalej pracuje.
W twoim przypadku monitor podpinasz pod kartę graficzną i jesli ona nie jest dobrze podpięta może to być przyczyną że monitor nie działa a po/drugie karta może ulec uszkodzeniu dlatego dodatkowo jest przykręcana do obudowy.

[warn=Igorius]Pisz poprawnie po polsku![/warn]
  • 1


#262690 [problem] z sformatowaniem dysku z Windows XP

Napisane przez brutus3 w 12 11 2012 - 19:36

Zaznaczasz dysk C i klikasz wpierw na opcję kasuj partycję potem wybierasz format i tu sugeruje Linux-a po sformatowaniu zrobisz ponownie to samo tylko format pod system Windowsa. Dalczego tyle zachodu przezcież XP-ek ma włąsną opcję formatu lub dlaczego nie odrazu format systemu pod XP-eka.
A to dlatego że orginalnie dysk masz podzielony na dwie partycje pierwsza to partycja systemowa C a druga partycja wolna Free 8MB gdzie system wpisuje wiele danych potrzebnych i nepotrzebnych dla jego prawidłowej pracy. W innym przypadku jak poradziłem formatować to pod te dane utworzony zostaje plik bez nazwy jedynie ma podaną nazwę w znakach szesnastkowych alfanumerycznych można go zobaczyć jak wejdziesz Start, Mój komputer, i wejdziesz w dysk (partycję) C tam będzie ten plik siedział i broń boże abyś go wykasował chyba że robisz format.
Nie zapomnij po sformatowaniu zainstalować sterowniki z płyty CD/DVD potem dobrze mieć przygotowany plik do instalcji przegladarkiFireFox-a, orzaz programy antywirusowe i firewale. Dopiero potem aktualizacja systemu Windowsa i reszty programów potem oczyść komputer CClanerem i defragmentuj dysk.
Powodzenia
  • 1


#262688 brak obrazu po złożeniu komputera

Napisane przez brutus3 w 12 11 2012 - 19:18

To źle. CPU ci się przegrzeje lub często będziesz miał blue screny z powodu przegrzeania sie CPU. Jeśli masz dwa gniazda poc RAM to powsadzaj na przemian pojedynczo - najpierw w pierwsze gniazdo a potem to samo zrób z drugim gniazdem.
Przyznam że tak na odległość teraz jest trudno poradzić A masz na płycie głównej grafikię zintegrowaną oprócz tej karty?

[warn=Igorius]Pisz poprawnie po polsku[/warn]
  • 1