Skocz do zawartości


Zdjęcie

co sądzicie o tym komputerku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ozi10gdr

ozi10gdr

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 10 2015 - 15:52

Witam, ostatnio stwierdziłem że czas żeby sobie zmienić komputer i znalazłem taki oto sprzęt za 2700 zł, nie znam się bardzo dobrze na komputerach więc pytanie kieruje do was czy nada się i czy jest nawet nawet :D

Procesor Intel Core i5-4460 (4 rdzenie, od 3.20 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache)
Chipset Intel HM81
Zainstalowana ilość pamięci RAM 8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz)
Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 16 GB Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 2/1
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 960
+ Intel HD Graphics 4600
Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR5 (pamięć własna)
Dysk twardy 1000 GB SATA 7200 obr.
Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer
Dźwięk Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio Łączność LAN 10/100/1000 Mbps
Rodzaje wyjść / wejść - panel tylny USB 2.0 - 4 szt.
USB 3.0 - 2 szt.
PS/2 - 2 szt.
Wejście audio - 1 szt.
Wyjście audio - 2 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
DVI - 1 szt.
DVI (karta graficzna) - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
HDMI (karta graficzna) - 1 szt.
Display Port (karta graficzna) - 3 szt.
AC-in (wejście zasilania) - 1 szt. Rodzaje wyjść / wejść - panel górny USB 2.0 - 2 szt.
USB 3.0 - 1 szt.
Wejście mikrofonowe - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
SATA - 1 szt. Porty wewnętrzne (wolne) PCI-e x1 - 3 szt.
SATA II - 1 szt.
Kieszeń zewnętrzna 5,25" - 2 szt.
Kieszeń wewnętrzna 3,5" - 2 szt.
Kieszeń wewnętrzna 2,5" - 3 szt. Zasilacz 500 



Użytkownik ozi10gdr edytował ten post 05 10 2015 - 15:56

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 05 10 2015 - 16:35

Rozumiem że jeszcze go nie kupiłeś tylko oczekujesz porady (recenzji) o twoim wyborze komputera.

I tak po pierwsze komputer dobiera się do możliwości tego co go będzie obsługiwał. Piszesz że sie nie znasz na komputerach ale do czego go chcesz wykorzystać?. Do gier, do pracy np tworzenie grafiki, muzyki, obliczeń matematycznych?.

Pytam bo widzisz wcale nie musisz kupować komputera za 2700 zł możesz kupić sobie za 1000 zł i to już w nowej wersji np: SATA obecnie już jest SATA3 jest większa prędkość wymiany danych zapis/odczyt. USB 3 to samo dysk twardy SSD i już przy procesorze 2 rdzeniowym tanim masz komputer w przedziale formuły 1.

Dlatego podaj info na temat do czego będzie ci służył głownie komputer i wtedy można ci coś zasugerować doradzić.

Wież mi że kasę jaką zaoszczędzisz możesz ją wydać naprzykład na UPS-a czyli zasilacz awaryjny i dobrą listwę zasilającą.



  • 1

#3 ozi10gdr

ozi10gdr

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 10 2015 - 18:02

Rozumiem że jeszcze go nie kupiłeś tylko oczekujesz porady (recenzji) o twoim wyborze komputera.

I tak po pierwsze komputer dobiera się do możliwości tego co go będzie obsługiwał. Piszesz że sie nie znasz na komputerach ale do czego go chcesz wykorzystać?. Do gier, do pracy np tworzenie grafiki, muzyki, obliczeń matematycznych?.

Pytam bo widzisz wcale nie musisz kupować komputera za 2700 zł możesz kupić sobie za 1000 zł i to już w nowej wersji np: SATA obecnie już jest SATA3 jest większa prędkość wymiany danych zapis/odczyt. USB 3 to samo dysk twardy SSD i już przy procesorze 2 rdzeniowym tanim masz komputer w przedziale formuły 1.

Dlatego podaj info na temat do czego będzie ci służył głownie komputer i wtedy można ci coś zasugerować doradzić.

Wież mi że kasę jaką zaoszczędzisz możesz ją wydać naprzykład na UPS-a czyli zasilacz awaryjny i dobrą listwę zasilającą.

bardziej bym chciał kompa pod gry a że budżetu nie mam dużego bo max 2700-2800 zł, więc na cudo liczyć nie mogę :D


Użytkownik ozi10gdr edytował ten post 05 10 2015 - 18:11

  • 0

#4 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 06 10 2015 - 10:06

Śmierdzi gotowcem. Swoją drogą nie pytaj o to samo na kilku forach...

 

Taki zestaw

http://www.morele.net/inventory/info/067UZ8/

 

Tylko weź lepszą płytę główną bo zostało Ci trochę budżetu

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.


  • 0

#5 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 06 10 2015 - 17:43

masz polecane



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych