Skocz do zawartości


Zdjęcie

brak obrazu po złożeniu komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacek1994666

jacek1994666

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 11 11 2012 - 23:41

Cześć
Piszę z pewnym problemem,otóż dzisiaj postanowiłem rozkręcić komputer i go przeczyścić z kurzu.Rozkręciłem płytę główną wyjąłem ją wszystko czyściłem procek,kartę graficzną itp odkrecilem chłodzenie od karty i tam też czyściłem gdy już to zrobiłem to skręciłem wszystko kable podłączyłem i tak komp się włącza ale monitor nie ,pisze "brak sygnału" i tak ciągle nie wiem co jest, sprawdziłem kable i są dobrze podłączone.Łeb mi pęka od myślenia siedziałem nad nim parę godzin i nic.Mógł by ktoś pomóc? Może ktoś się spotkał z takim problemem.Nie wiem co zje**łem ale mam lipę totalną.Komp normalnie działa,stacja dysków się wysuwa chłodzenie w karcie działa ale obrazu w monitorze nie ma . Help

Użytkownik jacek1994666 edytował ten post 12 11 2012 - 00:07

  • 0

#2 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 11 11 2012 - 23:44

edytuj nazwę tematu bi n pewno nie jest zgodna z zasadami na forum - tytuł ma odzwierciedlać nazwę problemu, a co do samego problemu to poczekaj chwilę ktoś Ci pomoże

  • 1

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 11 2012 - 14:40

Jeśli czyścimy komputer z kurzu to nie ma potrzeby aby demontować płytę tylko pół miękki pędzelek i odkurzacz, bacząc na to aby końcówką nie dotykać elektronicznych elementów na płycie głownej. W tym czasie komputer powinien byc wyłączony lecz nie odłączamy go od gniazd zasilających.
Jest to jedna z rzeczy które wykonujemy w brew przepisom BHP. Po zdjęciu radiatora z CPU nleży przy ponownym założeniu go na CPU przeczyścić powierzchnię obu rzeczy (detali) i nałożyć świeżą pastę termoprzewodzącą. Przy nieumiejętnym obchodzeniu się z płytą mogło dość do uszkodzenia układu elektronicznego i dlatego możesz nie mieć sygnału na monitorze.
Rozumiem że korzystasz z grafiki zintergrowanej na płycie głównej.

[warn=Igorius]Pisz poprawnie po polsku![/warn]

Użytkownik Igorius edytował ten post 14 11 2012 - 21:48
ortografia

  • 1

#4 jacek1994666

jacek1994666

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 11 2012 - 18:10

Karty graficznej nie mam zintegrowanej dokupilem ja parę lat temu,czyściłem pedzelkiem do golenia z końskiego włosia.Pasty nie mam więc nie nakładałem.A oto kolejna wskazówka:) dzisiaj znajomy złożył kompa jeszcze raz obraz się pojawił, chwilę później wyłączył go żeby złożyć budę i obraz już nie pojawił się ;/ on sugeruje że kabel jest uszkodzony.

Wiem w czym tkwi problem. Gdy mam wlozone dwie kości ram to jest właśnie ta sytuacja.Gniazda sprawdziłem i działają dwie kości są sprawne ponieważ osobno je podpiąłem i działały.Nie wiem czemu tak się dzieje;/
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 11 2012 - 19:18

To źle. CPU ci się przegrzeje lub często będziesz miał blue screny z powodu przegrzeania sie CPU. Jeśli masz dwa gniazda poc RAM to powsadzaj na przemian pojedynczo - najpierw w pierwsze gniazdo a potem to samo zrób z drugim gniazdem.
Przyznam że tak na odległość teraz jest trudno poradzić A masz na płycie głównej grafikię zintegrowaną oprócz tej karty?

[warn=Igorius]Pisz poprawnie po polsku[/warn]

Użytkownik Igorius edytował ten post 14 11 2012 - 21:51
ortografia / poprawna polszczyzna

  • 1

#6 jacek1994666

jacek1994666

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 11 2012 - 22:34

Komputer działa,miałem jeszcze jedną kość ram 1gb zastąpiłem wcześniejsze 1gb i działa nawet szybciej a gry które wcześniej zmulały chodzą teraz na wysokich detalach:D teraz tylko pastę muszę kupić.Dzięki za wszelką pomoc;) ps.karty zintegrowanej raczej nie mam ale nawet nie wiem jak to sprawdzić

Użytkownik jacek1994666 edytował ten post 12 11 2012 - 22:36

  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 11 2012 - 11:45

W takim razie sugeruję ci, abyś zaopatrzył się w używaną kartę graficzną - taką awaryjną są one dostępne w serwisach komputerowych za parę złotych.
Karta nie musi być super wystarczy aby w miarę dobrze działała bo ci co mają kartę graficzną zintegrowaną i używają dodatkową kartę nie muszą się martwić w przypadku awarii karty, wyjmują ją przepinają monitor w gniazdo na płycie i komputer dalej pracuje.
W twoim przypadku monitor podpinasz pod kartę graficzną i jesli ona nie jest dobrze podpięta może to być przyczyną że monitor nie działa a po/drugie karta może ulec uszkodzeniu dlatego dodatkowo jest przykręcana do obudowy.

[warn=Igorius]Pisz poprawnie po polsku![/warn]

Użytkownik Igorius edytował ten post 14 11 2012 - 21:53
ortografia i interpunkcja

  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: brak obrazu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych