Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows XP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
269 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_Administrator_*

Gość_Administrator_*

Napisano 08 12 2007 - 23:01

Krzychu2012 : to wina płyt, z których instalujesz system i/lub cdromu
- pobierz sobie "hiren's boot cd" zrób od nowa partycje i sformatuj korzystając z np Partition Magic.

konrad-ek : krzaczy? włóż karty w inne sloty

  • 0

#42 esieti

esieti

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 12 2007 - 15:35

A więc mój problem zaczął się w tedy gdy siadł mi zasilacz, toteż wymieniłem go ale przy tym sypnol mi się windows ( a przynajmniej tak mi sie wydaje ) , byłem w serwisie i gosć mi powiedzial ze to wina windowsa ( i kazal zapłacić 60 zł za zformatownie dysku buheheh ). Ale nie dam rady zainstalowac windowsa ponieważ podczas uruchamiania instalacji z płyty cd, w pewnym momencie sie zatrzymuje jeszcze przed pojawieniem sie menu wyboru ( tj. instalowac czy formatować ) obpcji , i po nacisnienciu jakiego kolwiek klawisza komputer sie restartuje. Próbowałem odpiąc dysk na którym znajdował się windows, bezskutecznie. Niewiem co mam zrobić ,a zależy mi na czasie i oczywiście na tym żeby spróbować naprawić go samemu. Bardzo prosze o pomoc.

  • 0

#43 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 13 12 2007 - 16:18

Najlepszym sposobem było by wyjęcie dysku i sformatowanie go na innym komputerze po czym przełożenie go z powrotem i kolejna instalacja.Ale najpierw sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są napuchnięte bo to może być spowodowane tymi zawieszkami możliwe że zasilacz pociągnął ze sobą płytę główną.
  • 0

#44 esieti

esieti

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 12 2007 - 20:18

Tzn. wiesz ja bylem u kolegi który w serwisie pracuje i sprwadzialem z nim płytę i niezaobserowaliśmy zadnych zmian. Co do zmiany dysku , mam 2 dyski i nawet po wyciągnięciu dysku z zainst. windowsem problem sie powtarzał.
  • 0

#45 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 13 12 2007 - 21:27

Sprawdź czy kondensatory nie są spuchnięte:
http://elportal.pl/index.php?module=Conten...ay&ceid=151
Jeśli problem powtarza się na innym dysku prawdopodobnie płyta główna jest do wymiany.
  • 0

#46 majuDJ

majuDJ

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 23 12 2007 - 21:49

Ostatnio w czwartek miałem niespotykana awarię, serfowałem sobie w internecie po normalnych stronach za pomocą Firefoxa i nagle komputer mi sie zrestartował sam. Po restarcie Windows sie nie włączał (pokazywał sie ekran startowy, później jakieś 3 minut i komputer znowu się restartował), czasami udawało sie wałczyć scandisk który wykrywał mnóstw błędów indeksowania na końcu nieokreślony błąd (taki był napis podczas skanowania)i zwis na wieki.

Tryb awaryjny nie ruszał, załączał się tylko czarny ekran z myszka bez ikonek i paska start z kilkoma chmurkami o błędach plików wejścia dll.

Myślałem że uda mi sie naprawić system z płyty instalacyjnej, ale niestety po naciśnięciu przycisku R system po scandisku 25% dysku mówił że naprawa jest nie możliwa ponieważ dysk jest uszkodzony.

Pogodziłem sie ze stratą czasu i postanowiłem świeża kopie windowsa Xp professional, sformatowałem dysk w NTFS, i po pewnym momencie kopiowania plików instalacyjnych pokazał mi sie komunikat że jakiś tam plik dll. nie może być zapisany/skopiowany i tak kilkanaście plików nie mogło być skopiowanych, myślałem ze wina płyty Cd lub napędu. Lecz problem ten sie powtarzał kilka razy, a czasami zamiast błędów kopiowania wystawiał niebieski ekran z jakimiś błędami w niezrozumiałym dla mnie jeżyku. Żadne system z rodziny NT nie chciał sie zainstalować i pokazywał podobne błędy.

Skasowanie partycji i założnie nowe tez nic nie dało.

Jedyne co udało mi sie zainstalować to Windows 98 SE, gdy zainstalowałem go włączył scandisk gruntowy i sie zawiesił. często pojawia mi sie komunikaty o błędach plików dll, lub system sie zawiesza, np przy słuchaniu muzyki lub oglądaniu filmu. Czy możliwe ze całą wina tego problemu leży po stronie dysku twardego, czy może pamięci i RAM ?? A bym zapomniał aktualizacja do Windows Xp tez nie jest możliwa bo wyskakuje niebieski ekran, świeża instalacja także .

Moja konfiguracja sprzetowa
Inte Pentium 4 Wilimate 1700Mhza@1802Mhz
Ram 512MB SDR 133Mhz@141Mhz (2x128, 1x256)
Gigabyte Ga-8IDX
HDD Maxtor DiamonMAX9 80GB 8MBcache 7200 ( NA TYM JEST WINDOWS ), SeageaTE 80gB 2MB
Gigabyte Radeon 9600Pro 128Mb
CD-RW LG, DVD-RW Lg
ModeCom Feel 300w
  • 0

#47 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 23 12 2007 - 23:46

Jak powiedziałeś - albo dysk, albo ram. Na początek wyjmuj poszczególne kości pamieci i sprawdź czy problem dalej wystepuje
  • 0

#48 pawel_omen

pawel_omen

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 01 2008 - 21:48

witam
mam taki problem od paru dni mam w kompie plyte asusa m2n32 sli i zaczol mi sie pojawiac bluescreen
czy taki zwykly smiertelnik jak ja moze cos z tym zrobic DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL to jest wyswietlane na bluescreenie
STOP 0x000000D1 (0x0000000C, 0x00000002, 0x00000000,0xb63bc9a3) bardzo bym prosil o pomoc
  • 0

#49 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 03 01 2008 - 21:52

sprawdz inny zasilacz
  • 0

#50 pawel_omen

pawel_omen

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 01 2008 - 21:55

to jest nowy komputer mialem plyte msi k9n neo i nie bylo problem dopiero jak wlozylem asusa zrobil sie problem
  • 0

#51 l-a-r-y

l-a-r-y

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 01 2008 - 11:59

Witam wszystkich i mam wielki problem nie potrafie zainstalowac na laptopie windowsa xp cały czas wyskakuje mi że nie widzi dysku wiem już że chodzi tu o sterowniki sata ale nie potrafie ich wyszukac na stronie producenta nic nie ma laptop to amilo pi2530 ak ktos wie to nich mi napisze co i jak krok po kroku bo juz mi ręce opadają

  • 0

#52 xxxdavvidxx

xxxdavvidxx

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 04 01 2008 - 17:04

jezeli nie mozesz znaleźć sterownikow, to tak jak koledze i Tobie polece ten rogramik :

http://rapidshare.com/files/80793646/Drive..._7.1.0.622_.rar

mam nadzieje ze to Ci pomoze:)

  • 0

#53 Gość_Quba77_*

Gość_Quba77_*

Napisano 06 01 2008 - 00:55

Witam. Mam problem z instalacją systemu Windows Xp. Formatowałem i instalowałem już kilkukrotnie ten system i nigdy jeszcze nie spotkałem się z takim czymś. A mianowicie, odpalam z płytki kompa i przez jakiś czas idzie normalnie instalka, właściwie to jest to jescze "Przygotowanie instalacji" wszystko idzie dobrze, do momentu, gdy jest "Instalowanie urządzeń" i gdy jest ok 3/4 paska instalacja staje. CZekałem dość długi czas i nic. Co moze być tego przyczyną ? Płyta jest na pewno dobra. Czy może to być wina uszkodzenia jakiejś części wewnątrz? Ale komputer normalnie się uruchamia wiec raczej wątpię. Może to być wina np. dysku twardego ? Czy moze źle przyłączonej pamięci RAM lub czegoś? Proszę o pomoc .
Pozdrawiam Quba
  • 0

#54 24Libero

24Libero

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 06 01 2008 - 01:50

Proponuje zainstalować na nowo system.Też takie coś miałem.
  • 0

#55 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 06 01 2008 - 09:57

Jest kilka metod


Może to świadczyć o uszkodzonej pamięci

Czasem pomaga łatka

http://download.microsoft.com/download/whi...SP2_x86_PLK.exe


Najczęsciej pomaga zmiana sterowników - może to być karta graficzna sieciowa cokolwiek


Aby temu zaradzić polecam włączyć w biosie ACPI APIC MODE (wtedy zwykle trzeba instalować system na nowo)
  • 0

#56 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 07 01 2008 - 00:20

A odłączyć wszystko co zbędne do instalacji - zostawić tylko absolutne minimum i wówczas próbować ?
  • 0

#57 subde

subde

    Początkujący

  • 40 postów

Napisano 07 01 2008 - 11:18

ja mysle ze to jednak przez uszkodzona plyte ewentualnie zle nagrana kopia z instalatorem (co jest najbardziej prawdopodobne) lub tez uszkodzonego dysku ale to podczas sprawdzania sprzetu przez instalator najczesciej jest wykrywanie
  • 0

#58 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 07 01 2008 - 11:24

ale co te 3/4 paska stoi jakiś czas i wyskakuje jakiś błąd czy sam restartujesz kompa ????
  • 0

#59 Gość_Quba77_*

Gość_Quba77_*

Napisano 07 01 2008 - 23:18

Ja sam restartuje kompa. No bo bez przesady czekam 15,20,25 minut, a tam po lewej stronie przecież pokazuje sie czas do końca instalacji, ale ten czas właśnie stoi. A co do płyty to wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby dwie płyty - moja i znajomwgo były uszkodzone. Trochę dziwne, ponieważ obie stanęły w dokładnie tym samym miejscu:( Nie wiem co moze być tego przyczyną:) Może po prostu powyciągam wszystkie częsci , poczyszczę trochę i powsadzam i wtedy spróbuję, ale wątpię czy to coś da. Próbowałem już np. odpalić Linuxa z LiveCD i chodzi bez problemu więc naprawdę nie wiem co jest grane:( Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Quba
  • 0

#60 Gość_Quba77_*

Gość_Quba77_*

Napisano 10 01 2008 - 23:49

Już sam sobie poradziłem z tym problemem. :D Teraz wszystko jest już OK.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych