Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows XP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
269 odpowiedzi w tym temacie

#1 roger 0404

roger 0404

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 11 2006 - 20:50

Witam.
Kupilem dzis AMD ATHLON 3000+ 64bit plyte ASUS M2V-TVM i 512 DDR2 GODRAM chodzi odpala sie ale nie moge zainstalowac windowsa XP.
Zaraz na poczatku ladowania plikow sterow i tego wszystkiego pojawia sie martwy ekaran "system zostanie zamkniety zeby zapobiec uszkodzeniu komputera"
O co tu chodzi? Zrobilem nawet update biosu i nic nie dalo.
Pomocy.Prosba.

  • 0

#2 alfa

alfa

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 30 11 2006 - 14:24

Moj znajomy miał podobny problem. okazało się, że to płyta główna; ale przyczyną może być również pamięć RAM.

  • 0

#3 Firekage

Firekage

    Stały użytkownik

  • 379 postów

Napisano 30 11 2006 - 15:18

Program Memtest 86+ nagrywamy na flopke albo CD i sprawdzmy ramy , kolo 3h w petli styka. Jesli sypna bledami to mamy podstawe do wymiany ramow.
  • 0

#4 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 02 12 2006 - 11:11

Prawdopodobnie wystepuje konflikt sprzętowy. Może to banalne, ale powodem takiego zjawiska może byc wtyczka Molexa od HDD, spróbuj ją zmienić ;)
  • 0

#5 Turtle

Turtle

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 02 01 2007 - 18:39

Witam
Mam problem przy instalowaniu systemu windows XP HE. Mam płytę główną ASROCK 775TWINS do której niedawno sciągłem nowego BIOS-a 1.7. Gdy zaczyna się instalacja klikam oczywiście ENTER i wyskakuje mi okienko że system nie wykrył żadnych dysków na moim kompie i pisze zebym sprawdzil zasilanie itp. Ale zasilanie jest na pewno dobre i cala reszta bo komputer jest nowy.
z góry dzięki za odpowiedzi.
  • 0

#6 Stalver

Stalver

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 02 01 2007 - 20:10

Prawdopodobnie jest to wina nowego BIOSU którego wgrałeś :D , Jeżeli zrobiłeś kopie zapasową starego BIOS-u powinieneś go wgrać, żeby wszystko wróciło do normy <_<
  • 0

#7 Firekage

Firekage

    Stały użytkownik

  • 379 postów

Napisano 02 01 2007 - 21:33

Stalver>>>gratuluje porady.


Sterowniki SATA ze strony producenta plyty glownej zgrac na dyskietke. W czasie instalacji Windowsa F6 i wgrac stery z dskietki.
  • 0

#8 Turtle

Turtle

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 03 01 2007 - 17:18

Ok wszystko działa wielkie dzięki Firekage <_<
  • 0

#9 lukbro

lukbro

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 04 2007 - 15:26

Na początek mój sprzęt:
płyta główna asus p5VD2-mx p4m890 SATA2 LAN RAID VGA uATX
Procek Intel Core duo E6300 1,86GHz/1066MHz 2MB LGA BOX
grafa MSI GeFOrce 7600GS 256mb
pamięć DDRAM2 1024MB 533MHz HYNIX
twardziel Hitachi 320gb 16mb SATA2
system MS Windows Vista Home Premium PL PCF


Problem jest taki, że podczas instalacji jest wszystko ok aż do momenty pierwszego restartu komputeraz. Wtedy powinno sie załadować okno , w którym wyświetlają sie jakies tam niusy porady itd. NIestety owe okienko sie nie ładuje, natomiast zaczyna sie instalować od nowa windows Nie wiem co sie dzieje , komputer mam ok. 2 tygodni. Wcześniej zainstalowany była WinVista, jednak chce windowsa XP. Prosze o pomoc
  • 0

#10 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 15 04 2007 - 13:08

Starsze instalacje XP miały to ze musiałeś po pierwszym resie kompa zmienić ustawienia w biosie na botowanie jako pierwszego z dysku a nie z CD-Romu
  • 0

#11 api

api

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 04 2007 - 14:11

Witam.

Mam oto taki problem. Poniewaz mój system chodzi bez przeinstalowani juz ze dwa lata postanowiłem go w koncu przeinstalować. Dodam ze ponad poł roku temu wymieniałem płyte główna, procesor i zasilacz i go nie przeinstalowałem(chyba powinienem ...co?). mimo wszystko system dało sie uruchomić. wiec odpalam płytke XP i niestety pojawił mi sie problem tego typu ża za cholere nie moge go zainstalować. Ustawimam w BIOS zeby mi sie CD-ROM pierwszy bootował i zaczynam instalacje XP. Niestety podczs ładowania pliku instalacyjnego cos tam o NTFS pojawia sie czarny ekran i migajacy kursor! ;) PRóbowałem dyski przepinac , ale nic nie pomogło. No i jak normalnie odpalam system to mi sie jeszcze pojazuje jakis "warning---CD cos tam...", nie moge tegto do konca przeczytac poniewaz za szybko znika. pokazuje sie to po sprawdzeniu RAM i dysków, czyli zaraz po odpaleniu kompa. Z górki dziekje za jakąs odpowiedz i rade.
Aha, konfiguracja...

Celeron D 2.6
512 DDR RAM
Płyta MSI P4M800CE
GeForce 6800 GS
dwa dyski: 40GB i 80GB

  • 0

#12 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 26 04 2007 - 15:49

Witam.

Zacznijmy od tego, czy dysk na którym instalujesz system to Sata czy Ata, bo płyta obsługuje obydwa te standardy. Rzecz kolejna - 'zaczynam instalację' pokazuje się ładowanie sterowników, masz już dostęp do partycjonowania dysku? Bo nie za bardzo wiem, kiedy owy błąd się ukazuje po napisaniu przez Ciebie 'No i jak normalnie odpalam system to mi sie jeszcze pojazuje jakis "warning---CD cos tam..."'. Równie dobrze może okazać się, że płyta z Windowsem jest uszkodzona, albo jeśli posiadasz dysk SATA to musisz dodać sterowniki.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#13 api

api

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 04 2007 - 17:10

Próbowałem instalować na obydwu, jednak za kazdym razem jest to samo. Podłaczone sa pod ATA rownolegle. Pod drugie podłaczony jest napęd. instalacja nie dochodzi do wyboru parycji. to jest sam poczatek instalacji gdzie kopiowane sa pliki informacyjne. A w domu mam juz 3 windowsy i za kazdym razem jest to samo. To raczej nie jest bład płyty CD
  • 0

#14 martinks

martinks

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 05 2007 - 17:02

Wgraj nowego biosa do płyty głównej to powinno rozwiązać problem! Przynajmniej ja tak miałem. ;)
  • 0

#15 api

api

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 24 07 2007 - 23:31

niestety nie ma nowszego biosa niż ten który posiadam, reset Bios tęż niewiele pomógł, włąsciwie to nic ;/
  • 0

#16 xleigaj

xleigaj

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 10 09 2007 - 14:53

Witam, mam następujący problem z instalacją Windows XP SP2: Mój komputer to Asus F3SC posiadający dysk twardy ST9160821AS i kontroler SATA Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller. Nie mogę zainstalować Win XP, ponieważ podczas instalacji nie jest widoczny dysk. Mój dotychczasowy system to Win Vista. Posiadam już sterowniki do kontrolera pod Win XP, ale jak to w laptopie nie mam napędu dyskietek, więc podczas instalacji wciśnięcie f6 nic nie daje. Niestety nie wiem gdzie w BIOSIE przestawić z SATA na ATA albo nie posiadam takiej opcji w moim BIOS. Proszę o pomoc, bo jest mi to bardzo potrzebne. Nadmienię, że chcę formatować jedną partycję (systemową) i posiadam drugą (z danymi).
  • 0

#17 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 10 09 2007 - 17:34

Możesz zintegrować sterowniki do dysku sata z płytą instalacyjną windowsa programem nLite.
  • 0

#18 pruslee

pruslee

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 17 09 2007 - 18:35

Proszę o pomoc...

Kilka dni temu wymieniłem część sprzętu. Obecnie moja konfiguracja jest następująca:
płyta Gigabyte M61SME - S2 (AM2), procek Athlon 64bit 4200 (x2), dysk Segate barracuda IV 80gb (IDE), 1gb ram, grafika 6100 (zintegrowana).

Nie mogę zainstalować Windows XP...
Za każdym razem, kiedy z płyty ładowane są sterowniki (sam początek instalacji), ekran staje się w pewnym momencie czarny, wyłącza się na chwilę klawiatura i gaśnie mysz (na chwilę), i nic się nie dzieje. Instalacja Windows 2000 przeszła bez problemów, ale podczas próby uaktualnienia do XP istalka zatrzymuje się po resecie. Dodam jeszcze, że w międzyczasie wymieniłem płytę główną i procek na inne (nie ma żadnej różnicy) oraz, że testowałem Win Vistę, który instaluje się i działa bez problemów.
Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to RAM (ale przecież w2000 i Vista działająDołączona grafika!).
please... help
  • 0

#19 jaro.01

jaro.01

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 10 2007 - 17:50

[quote name='pruslee' date='17.09.2007, 18:35' post='53308']
Proszę o pomoc...

Kilka dni temu wymieniłem część sprzętu. Obecnie moja konfiguracja jest następująca:
płyta Gigabyte M61SME - S2 (AM2), procek Athlon 64bit 4200 (x2), dysk Segate barracuda IV 80gb (IDE), 1gb ram, grafika 6100 (zintegrowana).

Nie mogę zainstalować Windows XP...
Za każdym razem, kiedy z płyty ładowane są sterowniki (sam początek instalacji), ekran staje się w pewnym momencie czarny, wyłącza się na chwilę klawiatura i gaśnie mysz (na chwilę), i nic się nie dzieje. Instalacja Windows 2000 przeszła bez problemów, ale podczas próby uaktualnienia do XP istalka zatrzymuje się po resecie. Dodam jeszcze, że w międzyczasie wymieniłem płytę główną i procek na inne (nie ma żadnej różnicy) oraz, że testowałem Win Vistę, który instaluje się i działa bez problemów.
Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to RAM (ale przecież w2000 i Vista działająDołączona grafika!).
please... he


MAM TEN SAM PROBLEM I NIE WIEM CO ZROBIć POMOCY Dołączona grafika!Dołączona grafika!
  • 0

#20 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 03 10 2007 - 20:43

Wyłącz w BIOSIE opcję Sata Native Support, nazwa może być trochę inna u Ciebie to zależy od wersji biosu

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych