Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows XP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
269 odpowiedzi w tym temacie

#21 jaro.01

jaro.01

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 10 2007 - 11:59

Udało mi się zainstalować system wszystko śmiga jak talala, a przyczyna była taka że jak instalator przechodził do partycjonowania dysku, monitor jakby tracił sygnał z kompa. Poprostu wyłaczyłem monityor i włączyłem i wszystko było ok. Sytuacja powtórzyła się ponownie podczas dalszej instalacji więc ponownie wyłączyłem monitor i włączyłem. Dziwne ale udało mi się zainstalować XP-eka i komp mi śmiga jak dziki
POZDRO

  • 0

#22 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 05 10 2007 - 12:12

Niepotrzebnie wyłączałeś, zawsze się tak dzieje przy instalacji XP - na ok. 15-30 sek wyłącza się monitor w pewnym momencie ale instalacja przebiega dalej. Jest to związane z instalacją standardowych sterowników graficznych.

  • 0

#23 Liriael

Liriael

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 07 10 2007 - 20:53

Witam
Przeczytalem tu chyba wszystko co mozliwe a co dotyczy problemow z instalacja windy xp i generalnie nie wiem o co chodzi wiec prosze o pomoc Mam PIV 2,4 plyte asus P4P800 512 ramu (dwie kosci 256) radeona 9500/9700 i dysk twardy maxtora 120 serial ata Ostatnio dysk zaczal juz tak mi skrobac ze mam wrazenie iz igla sa brony rolnicze wiec go wywalilem i zamienilem poki co na nowy maxtor ale pararell 40gb. CHcac zainstalowc na nim windowsa xp udaje mi sie tylko przejsc pierwszy etap uruchamiam z plytki system kopiuja sie pliki system sie resetuje po wszystkim i zamiast odpalic okno poczatkowe windy wyskakuje blad wykrywania systemu czy cos i zadne kombinacje pzeze mnie stosowane nie dzialaja Zaznaczam ze w biosie ma ide configuration i opcje serial + parallel samo serial i samo paralel i nic niedziala na tym starym dysku jest oki tylko ze tamten chodzi tak ze mnie slychac w odleglosci 0,5 kilometra nie mowiac ze sie slimaczy ze masakra I coz tu zrobic??
  • 0

#24 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 07 10 2007 - 22:41

Powiem szczerze: nic z tego nie rozumiem! Parallel to (stary) port drukarki - co ma wspólnego z dyskiem?! Wymieniłeś starego maxtora 120 na nowego 40Gb?! Nie ma nowych dysków 40GB. Wyskakuje bład wykrywania systemu czy coś - jakie coś?!
Brak znaków interpunkcyjnych powoduje taki "misz-masz" w Twoim tekście, że kompletnie nie mogę go poskładać do kupy! Proszę być jeszcze raz napisał z sensem o co Tobie chodzi.
  • 0

#25 Liriael

Liriael

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 08 10 2007 - 00:01

Ok hmm chyba rzeczywiscie cos przekrecilem :mellow: Co do tego portu to chodzilo mi naturalnie o stare ata 133 na taśmie a dysk maxtora 40gb jest w tym sensie nowy że prawie nieużywany bo leżał sobie w szafce jako wymienny i niewiele z niego korzystalem chodzi jednak bardzo cicho i szybciej niz ten serial ata maxtor 120 gb. Błąd który wyskakuje dotyczy pierwszego restartu systemu kiedy to załadowane sa już wszytskie pliki z płytki windows xp i kolejną rzecza powinno być uruchomienie sie okna w barwach windowsa. Tymczasem pojawia sie komunikat "dowolny klawisz spowoduje uruchomienie z plyty CD" i jak klikam to sytuacja z ładowaniem pierwotnych plików sie powtarza, przy czym najpierw naturalnie kasowane jest to co dosłownie przed chwila zostało załadowane Jeśli przeczekam komunikat "dowolny klawisz spowoduje uruchomienie z płyty cd" pojawia sie błąd załadowania systemu i nic nie mozna zrobic oprocz restartu i powortu znów do początku. Mam nadzieje ze teraz lepiej to opisałem;)
  • 0

#26 spud

spud

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 11 2007 - 12:45

Witam wszystkich uzytkownikow ja mam probler z instalacja systemu XP . Problemem jest to ze windows vista z kurym kupilek kompa wykrywa dysk a XP nie , wp niewidzi nawet partycji dyskowych .oco chodzi ;/

moj sprzet to:


intel® Core™2 cup 4400 @ 2,00 GHz 2,00GHZ
Ram 1Gb
grafika giforce 8600 GT

dysk twardy maxtor stm325031 scsi


prosze o pomoc

z gory dziekuje .
  • 0

#27 sebek66610

sebek66610

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 11 2007 - 19:47

Witam wszystkich uzytkownikow ja mam probler z instalacja systemu XP . Problemem jest to ze windows vista z kurym kupilek kompa wykrywa dysk a XP nie , wp niewidzi nawet partycji dyskowych .oco chodzi ;/

moj sprzet to:
intel® Core™2 cup 4400 @ 2,00 GHz 2,00GHZ
Ram 1Gb
grafika giforce 8600 GT

dysk twardy maxtor stm325031 scsi
prosze o pomoc

z gory dziekuje .

ja mam podobny problem może ktoś pomóc??
  • 0

#28 konrad-ek

konrad-ek

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 23 11 2007 - 01:24

Na początku było dobrze.
Otóż mój kumpel postanowił odswieżyć system, ponieważ komp podczas uruchamiania restartował się a czasem działał dobrze. Chciał to zrobić przez "naprawę" xp w instalatorze bo miał dane na partycji systemowej i nie miał gdzie ich zgrać. Gdy to nie pomogło postanowiliśmy zgrać co można na lapa i instalować XP z dokładnym formatowaniem. Dysk był na SATA a płyta główna leciwa (EPOX 8K9A7I), więc dołączyliśmy sterowniki do dysku na dyskietce. Łyknął je bez problemu, dajemy formatowanie dokładne, które o dziwo trawło 2s (a partycja miała ~20GB) ale niezrażeni tym czekamy. Pliki instalacyjne skopiował bez problemu i pierwszy restart. No i mówiąc kolokwialnie pupcia. Otóż zamiast okienka windy, pytał się ponownie czy bootować z płyty, nie nacikaliśmy nic no i stanął :/ Wyjeliśmy płytkę bo myśleliśmy, że to to, nic. Zmieniliśmy kolejność urządzeń z których się bootuje i nic (po uruchomieniu kompa dochodziło do momentu gdy pokazywał Verifying DMI Pool Data i stawał). Spróbowaliśmy zmienić w BIOSie w konfigu dysku z "RAID" na "IDE" i odwrotnie i nic to nie dało. Nawet wyjeliśmy wszystkie karty podłączone na AGP poza grafą (bo nie ma zintegrowanej), też nic nie pomogło. W akcie desperacji zrestetowaliśmy CMOSa i też nic.
Dziwne jest to że BIOS wykrywa dysk ale wogóle z niego nie startuje, stoi w miejscu...

Nie wiem co robić.
Mam nadzieję, że wasze tęgie głowy mi pomogą i że będą odp. inne niż w stylu "a google masz??"

pozdr
  • 0

#29 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 23 11 2007 - 01:46

Możliwe że dysk się sypie po mału wątpię żeby on się w ogóle sformatował jak pisałeś że trwało to 2 sekundy na 20 GB to zbyt za krótko.Najlepszym rozwiązaniem było by podłączenie tego dysku na innym stacjonarnym komputerze porządne sformatowanie go i wtedy z powrotem wrzucenie pod Twój komputer i kolejna instalacja.
  • 0

#30 konrad-ek

konrad-ek

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 23 11 2007 - 10:24

z tym że to jest nowy dysk, Samsung SpinPoint 250GB, wiem że niekiedy mają one opinię "szajsungów" ale sam mam takie dwa i jeden 2,5" i wszystko z nimi jest ok, ale spróbuję tak jak mówisz i napiszę czy coś to dało
  • 0

#31 konrad-ek

konrad-ek

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 26 11 2007 - 16:30

no niestety format u mnie nic nie pomógł,zrobiłem dokładny a nie szybki, poszedł normalnie, no ale niestety sytuacja ta sama, komp zastyga w tym samym miejscu :)
hilfe....

  • 0

#32 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 26 11 2007 - 17:11

W takim razie obstawiał bym na zasilacz, możliwe też że płyta główna.Podaj markę i moc.Masz możliwość pożyczenia od kogoś na kilka godzin i podłączenia?Sprawdź też czy na płycie głównej kondensatory nie są napuchnięte.Możesz też sprawdzić kości pamięci jeśli masz co najmniej 2 wyjmij pierwszą z nich i zobacz czy będzie dalej to samo jeśli tak to posprawdzaj je na przemian możliwe że któraś się spaliła.

  • 0

#33 konrad-ek

konrad-ek

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 26 11 2007 - 19:57

kości pamięci to nie są, zapomniałem napisać że je też już wyciągaliśmy i wymienialiśmy. Kondensatorki też nie bo je sprawdzaliśmy na samym początku. Zasilacz to FEEL 350W jakiś no name, właśnie qpel ściga gościa któremu pożyczył inny,TACENS RADIX 410 . Czekamy aż odbierze telefon :)
  • 0

#34 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 26 11 2007 - 22:28

Zasilacze firmy Feel nie cieszą się dobrą reputacją także możliwe że to on będzie rozwiązaniem problemu.
  • 0

#35 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 27 11 2007 - 10:29

A ja spróbowałbym jeszcze (jeżeli masz mozliwość ze względu na dane):
1. wyrzucenia wszystkich partycji i założenia raz jeszcze za pomocą instalatora
2. sprawdzenie i ewentualnie wyzerowanie dysku narzędziami producenta dysku
  • 0

#36 konrad-ek

konrad-ek

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 27 11 2007 - 22:47

no niestety po wymianie zasilacza na TACENS Radix 410 dalej to samo, a format całego dysku nie jest możliwy bo to około 220 GB danych ;( druga rzecz o której nie mówiłem jeszcze to to, że był jeszcze drugi dysk IBM na ATA który po którymś restarcie kompa, przy instalacji, stanął i nie chciał zastartować, myśleliśmy że jest martwy, ale na innym kompie odpalał się bez problemu.
Czary mary co nie ?;(
Ja już nie wiem co to może być, pewnie płyta do wymiany :/
  • 0

#37 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 27 11 2007 - 22:49

Może i płyta ale zobacz czy na innych tasiemkach nie będzie lepiej.
  • 0

#38 krzychu2012

krzychu2012

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 11 2007 - 19:08

Witam, mam nowego kompa Athlon64 3000+. Potrzebuje pomocy. Robiłem już chyba wszystko i dalej jest to samo. Mianowicie po sformatowaniu dysku instalator zaczyna kopiować pliki przy ok 80% pojawia sie komunikat że plik ...dll został niepoprawnie skopiowany lub nie można skopiować. Ponów próbe nic nie daje, po pominięciu pliku wyskaskuja kolejne podobne komunikaty o innych plikach i tak do końca instalacji. Restart i wtedy albo pojawia sie niebieski ekran albo kontynuuje instalację lecz podczas właściwej instalacji pojawiają sie komunikaty że nie można odnaleźć pliku. Po pominięci niebieski ekran. Próbowałem ok 4 kopi systemu. Wymieniałem nawet CD-ROM. Prosze o poradę co mam zrobić.
  • 0

#39 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 28 11 2007 - 19:38

Sprawdź pamięć memtestem na początek.
  • 0

#40 konrad-ek

konrad-ek

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 11 2007 - 19:29

a u mnie kumpel sprawdził jeszcze raz czy dysk na ATA rusza i ruszył, zainstalował na nim system i było ok, za pomocą Magic Partition coś tam naprawił na dysku SATA (nie wiem dokładnie co) i instalka w końcu ruszyła. Teraz ma system na SATA ale nie wiadomo czemu system nadal sie krzaczy przy po podłączeniu karty dźwiękowej i telewizyjnej. I jedna mała rzecz, oba gniazda SATA na płycie są troszku uszkodzone. Mianowicie ten plastik wokół gniazda jest nadłamany. Czy to mogło spowodować jego uszkodzenie, że dysk na SATA reagował tak a nie inaczej ?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych