Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows XP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
269 odpowiedzi w tym temacie

#261 marros095

marros095

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 12 2010 - 15:25

Mam problem z instalacją Windows xp wlkadam płytke i wyskakuje mi niebieski ekran kilikam instalacja windows xp i wyskakuje mi cos takiego " Ostrzeżenie: Jeśli zdecydujesz sie usunąć nowszą wersję systemu Windows, ktora jest aktualnie zainstalowana na tym komputerze, nie bedzie można odzyskać plików i ustawień", " Instalator nie może kontynować ponieważ wersja systemu Windows na tym komputerze jest nowszą od wersji na dysku CD" PROSZE O POMOC
[uwaga=Kantoro]
Proszę o zakładanie nowych tematów a nie dopisywanie się już do instniejących!
[/uwaga]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 03 12 2010 - 18:01

  • 0

#262 marros095

marros095

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 12 2010 - 15:28

Mam problem z instalacją Windows xp wlkadam płytke i wyskakuje mi niebieski ekran kilikam instalacja windows xp i wyskakuje mi cos takiego " Ostrzeżenie: Jeśli zdecydujesz sie usunąć nowszą wersję systemu Windows, ktora jest aktualnie zainstalowana na tym komputerze, nie bedzie można odzyskać plików i ustawień", " Instalator nie może kontynować ponieważ wersja systemu Windows na tym komputerze jest nowszą od wersji na dysku CD" PROSZE O POMOC

  • 0

#263 Drognan

Drognan

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 03 12 2010 - 15:55

Ustaw w BIOS rozruch z dysku CD.
Instalator wystartuje przed załadowaniem się zainstalowanego systemu,następnie wykonaj format i zainstaluj świeżą wersję systemu.
  • 0

#264 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 03 12 2010 - 16:38

Mam problem z instalacją Windows xp wlkadam płytke i wyskakuje mi niebieski ekran kilikam instalacja windows xp i wyskakuje mi cos takiego " Ostrzeżenie: Jeśli zdecydujesz sie usunąć nowszą wersję systemu Windows, ktora jest aktualnie zainstalowana na tym komputerze, nie bedzie można odzyskać plików i ustawień", " Instalator nie może kontynować ponieważ wersja systemu Windows na tym komputerze jest nowszą od wersji na dysku CD" PROSZE O POMOC



Instalator mówi Ci że na dysku, na którym chcesz zainstalować Windowsa XP jest jakiś nowszy. Jeśli chcesz mieć 2 systemy, polecam zainstalowanie ich na osobnych partycjach, dzięki czemu unikniesz wielu problemów. Jeśli Chcesz zainstalować samego Windowsa XP a tamtego już nie potrzebujesz, zastosuj się do poleceń z postu wyżej. Czyli format dysku i instalacja od nowa.

[uwaga=Kantoro]
Proszę o zakładanie nowych tematów a nie dopisywanie się w już istniejących !
[/uwaga]
  • 0

#265 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 12 2010 - 20:40

To proste masz starszą wersję i teraz bierzesz np. GPated lub podobny działający z pod BIOS-a i kasujesz partycje systemową np. C i robisz dla pewności format pod Linux-a, następnie ponownie kasujesz partycję i robisz teraz format pod Windowsa.
Teraz instalując Windowsa możesz darować sobie ponowy format.
  • 0

#266 rafales

rafales

    Początkujący

  • 68 postów

Napisano 23 01 2011 - 19:50

Ja mam nieco skomplikowaną sytuację. Robię kompa siostrzeńcowi i nie mogę zainstalować systemu
1. Od pewnego czasu cały czas podczas uruchamiania systemu włącza się sprawdzanie dysku, które kończy się niepowodzeniem, coś z brakiem miejsca na dysku i nie może niby dokończyć

2. Chciałem zarzucić nowy system, ale:
- nie mogę zainstalować go na nowo, na starej partycji, czyli tam gdzie jest już system, który chcę wywalić,
- jak chce na nowo podzielić dysk na partycje, to znowu, partycja d się kasuje, zaś c nie, ponieważ są na niej jakieś sterowniki, któe będą wykorzystane podczas instalacji nowego systemu
- naprawa [R] też nie działa, startuje, ale po 3-5 sekundach wyskakuje komunikat, że nie da rady jej dokończyć
- odzyskiwanie też nie działa

W sumie to niby banalna sprawa, ale jak ją zrobić? Wszystko co potrzebuję, to zainstalować na nowo system, do tego podzielić dysk na dwie partycje, z czego c muszę zmniejszyć, zaś d powiększyć.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 26 01 2011 - 17:00

  • 0

#267 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 24 01 2011 - 22:31

Zaraz a użyłeś w pierw do formatowania GPatred i wykasowałeś partycję C i sformatowałeś w systemie Linux-a a potem dopiero w system Windowsa?.
  • 0

#268 rafales

rafales

    Początkujący

  • 68 postów

Napisano 26 01 2011 - 14:56

Heh, jakbym czekał na odpowiedź na Waszym forum, to bym nigdy na kompie nic nie zrobił :-)
Zamykam swój wątek.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 26 01 2011 - 17:01
To idź i nie wracaj.

  • 0

#269 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 01 2011 - 17:51

Hej a ty myślisz że wszyscy nic nie robią tylko na forum siedzą i na ciebie czekają :D .
  • 0

#270 Aleksy_865

Aleksy_865

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 08 09 2012 - 15:11

Witam

Chcę zainstalować sobie Win XP Home i wyskakuje mi na pewnym etapie |Wymagane pliki| "Potrzebny jest plik 'asms'...". Sprawdziłem na płycie gdzie on jest, wpisałem ścieżkę i nic.. Co mam zrobić by mi zaakceptował lub ewentualnie jakoś na nowo rozpocząć instancję systemu czy cokolwiek???


// odkop, temat z 2011 roku. Zamykam. //
// potrzebujesz pomocy napisz osobny temat //

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 08 09 2012 - 21:03

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych