Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows XP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
269 odpowiedzi w tym temacie

#81 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 18 02 2008 - 20:32

Włączasz komputer -> BIOS -> Advanced BIOS Features -> First Boot Device - "CDROM", Second Boot Device "HDD-0" -> Save And Exit Setup -> Wkładasz płytę -> Monit "Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić instalatora" -> Czekasz, aż załaduje MENU -> Wybierasz instalację "Enter" -> Zatwierdzasz licencję "F8" -> Pokazuje się lista z dostępnymi systemami -> "ESC" - "Nie naprawiaj" -> Menu z partycjami -> Wybierasz dysk "C" -> naciskasz "D" ( Usuń partycję ) -> Naciskasz "L" ( Potwierdź ) -> Naciskasz "C" ( utwórz partycję ) -> Enter -> Wybierasz rodzaj formatowania NTFS ( Nie szybkie ) -> Czekasz, aż instalator sformatuje partycję -> Zaczyna się kopiowanie plików -> Komp się włącza ponownie -> Nic nie robisz tylko czekasz -> Pokazuje się ładowanie systemu, nadal czekasz -> Instaluje urządzenia -> Ustawiasz datę /godzinę/wpisujesz klucz produktu itd Wszystko w nowym oknie, które Ci się otworzy -> Czekasz, aż komputer włączy się z gotowym systemem xD

  • 0

#82 kamilscsz

kamilscsz

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 02 2008 - 20:59

Miałem zainstalowany na kompie windows XP HE z SP2 mam dysk na sata więc przy jego instalacji musiałem używać sterowników do płyty głównej i któregoś pięknego dnia komputer odmówił posłuszeństwa. Wgrywało sie to logo windowsa i przez ułamek sekundy pojawiało się niebieskie tło resetował się. Już nic nie mogłem zrobić nawet wejść przez tryb awaryjny, przywracanie ustawień też nic nie dawało gdy chciałem go sformatować pojawiło mi się że partycja D jest nieznana i nie da jej się skasować ani sformatować i C też sie nie da sformatować. Gdy daje na formatuj albo na usuń to pisze mi sprawdzanie dysku i trwa to około 40 minut i wyskakuje błąd. Przyszedł kolego z linuksem który zainstalował sie bez najmniejszego problome więc prosze was o pomoc i jeszcze jedno przy instalacji partycje są pokazywane jako nieznane a linux widzi D poprawnie jako ntfs

  • 0

#83 BlackJack

BlackJack

    Początkujący

  • 105 postów

Napisano 20 02 2008 - 19:43

To przez linux pousuwaj wszystkie partycie a windowsa potwórz nowe dyski
  • 0

#84 Griwen

Griwen

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 23 02 2008 - 18:22

Witam dzisiaj kupiłem laptopa Toshibe L40-14B i mam problem z instalacją windowsa Xp home editiona.

Nie mam na nim żednego windowsa.

Wyświetla się tak komunikat

Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych na tym komputerze. co mam zrobić??

  • 0

#85 przemekp1990

przemekp1990

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 23 02 2008 - 19:23

Najprawdopodobniej musisz zainstalować sterowniki SATA do twojego dysku
  • 0

#86 Griwen

Griwen

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 23 02 2008 - 21:16

Nie dostałem takich.
Ktoś powie gdzie je znajdę za jakiś linczek byłbym wdzięczny
  • 0

#87 przemekp1990

przemekp1990

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 23 02 2008 - 21:46

http://nvision.pl/forum/index.php?showtopi...mp;#entry568024
  • 0

#88 Misieeek

Misieeek

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 24 02 2008 - 02:25

Poszukaj na stronie producenta...
  • 0

#89 Misieeek

Misieeek

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 24 02 2008 - 02:30

Usuń wszystkie partycje, a potem utwórz nowe i instaluj...
  • 0

#90 radek32

radek32

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 24 02 2008 - 11:25

z instalowaniem xp na niektorych laptopach nie jest takie proste, jak wspominali wczesniejsi uzytkownicy faktycznie problemem jest tutaj brak sterownikow SATA, ale to nie wszystko, nie da sie bowiem dodac tych sterownikow tak sobie do kompa, robilem taka sama toshibe szwagrowi, identyczny model, tam nie ma stacji dyskietek, wiec nie nagrasz ich na dyskietke, wiec sa dwa wyjscia, mozesz podpiac np przenosna stacje dyskietek pod port usb jesli posiadasz takie cos, lepszym sposobem jest podpiecie aparatu cyfrowego , ktory ma jakas swoja pamiec 8-16 mb wystarczy, bios jest na tyle glupi ze i tak go wykryje jako urzadzenie pamieci masowej , wiec zaladuj sobie stery na aparacik i cheja....ale

najlepszym sposobem i to sprawdzonym na 100 proc jest utworzenie specjalnej plyty windowsa xp SP 2 ze wszystkimi sterownikami do toshiby. Sterowniki sata znajduja sie w katalogu Matrix Storage Menager, jesli w packu driverow toshiby nie bedzie tego katalogu , to szukaj go w sieci.
Pamietaj ze musisz miec wersje win xp z service packiem 2 albo zintegrowana albo sam sp2 osobno, potem w programie to wszystko scalasz.

Jak sie robi taka plytke?? w necie jest wiele opisow tworzenia takich plyt, zacznijmy od tego ze tworzy sie ja w programie o nazwie Nlite, wiec musisz sie zaopatrzyc w ten program, jest on chyba darmowy wiec nie powinno byc problemu.

A wiec

wkladasz do napedu plyte z win xp i kopiujesz zawartosc plyty gdzies na dysk, jesli masz juz sp2 na plycie to opk, jesli nie to musisz skopiowac na dysk gdzies tez sp2, jak i rowniez musisz miec juz sciagniete stery do sata, w nlite podajesz sciezke gdzie jest skopiowany windows, zaznaczasz ze plyta ma byc botujaca, pozniej odznaczasz w opcjach co chcesz dodac, a wiec jak nie masz to sp2 i podajesz sciezke, jesli chcesz dodac sterowniki to tez podajesz ich sciezke na dysku, pamietaj ze stery sata sa tylko w katalogu ''matrix storage menager'', pozniej kazesz programikowi to wszystko scalic, w nastepnym kroku masz opce czy zapisac ta zawartosc od razu na dysk czy zrobic obraz plyty dzies na dysku, wiec nagrywasz plytke z winxp wraz s sp2 i sterami sata, potem to juz wkladasz ja do toshiby , po starcie instalatora wciskasz f6 aby zaladowac inne sterowniki raid i dalej leci instalacja windowsa, jesli wszystko dobrze zrobiles , to powinien ci sie zainstalowac win xp bez problemu.

POzdrawiam
  • 0

#91 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 02 2008 - 19:46

Witam wszystkich mających problem z instalacją windowsa. Po pierwsze należy zaopatrzyć się w taki program, GParted lub Cute Partition Menager, lub swego czasu w czasopiśmie PC Word komputer była dołączona płyta ratunkowa, w ostateczności Ubuntu 6. Jeśli instalowałeś Linux-a na swym komputerze a zwłaszcza Fedorę, Mandrivę, lub inny to należy wykonać kasowanie i formatowane całej partycji programami na początku wymienionymi, po wykonaniu formatu w czasie instalacji windows zapyta się o formatowanie czy zostawiasz tak jak jest i potwierdzasz że nie formatujesz tylko na tej partycji co już jest instalujesz windowsa. Jeśli instalowałeś Fedorę a po nie zawsze są problemy z instalacja windowsa to instalujesz np. Ubuntu 6, robisz kasowanie i formatowanie, teraz możesz spokojnie instalować windowsa.
Zauważcie że jak instalujecie windowsa i z pod niego robicie format to zostaje 8MB nie sformatowanych i tam jest przysłowiowe gniazdo niedostępne z poziomu windowsa i tam gnieżdżą się wirusy. Tylko Linux-owe programy do tworzenia partycji tam sięgają i przy tworzeniu nowych partycji nie wydzielamy żadnych 8MB dzielimy całość. tak sformatowany dysk jest gwarancją że windows się zainstaluje poprawnie. A jak należy przeprowadzić odświeżanie systemu ( czyli re instalacji sytemu) zapraszam tutaj:Odwiedź moją stronę , to nie jest moja strona ale blog.
Osoba której nagle z resetował się komputer: a czy w tym czasie nie było nagłego krótkotrwałego zaniku napięcia w sieci, bywa tak że nawet nie zauważymy jak w sieci zaniknie napięcie i nawet listwa nie pomoże chba że mamy UPS-a to taki zasilacz awaryjny, mając go nie musimy się obawiać wzrostu i zaniku napięcia. W przeciwnym wypadku może nastąpić uszkodzenie nawet płyty głównej w komputerze.
To tak ogólnie na przywitanie jak sobie wątek jeszcze raz przejrzę to będzie bardziej szczegółowo.
Powodzenia

Pawel 0men to że komputer jest nowy nie znaczy że zasilacz wystarcza na zasilanie płyty głównej i masz dwie opcje albo trafiłeś na wadliwą płytę w co wątpię albo i tu jestm pewien zasilacz nie jest na tyle wydolny by zaspokoić potrzeby energetyczne płyty głównej i pozostałych detali. Należy zmierzyć miernikiem napięcia w następujący sposób, nie rozłączasz płyty z zasilaczem tylko końcówkami od miernika mierzysz napięcie wkładając końcówki w otwory z przewodami od zasilacza. Pamiętaj czarny to jest GND czyli masa inaczej minus ustawisz miernik na 12V lub ine napięcie ale wyższe od 12V i dokonujesz pomiaru.
Powodzenia

Konrad-ek jeśli zauważyłeś uszkodzenia jakie by nie było to na 100% masz uszkodzone gniazdo SATA w pinkcie lutowania mogło nastąpić przerwanie obwodu lub za punktem lutowniczym cieniutka ścieżka uległa przerwaniu i tylko pod szkłem optycznym/powiększającym można dostrzec drobną rysę jest to przerwanie obwodu drukowanego często to się zdaża a objawia sie tym że jak nie ma kontaktu to wystarczy poruszać przewodem a będzie kontakt.
Powodzenia
Na koniec mała uwaga jak instalowany był windows i spod niego był format to żeby uniknąć problemów typu zawiaszania sie komputera w czasie instalacji to bywa różnie na początku w połowie na końcu należy wykasować/oczyścić właśnie te 8MB free co windows zostawia macie windowsa 98 a chcecie mieć XP-ka to nic z tego są problemy bo wpis jaki został dokonany w tych 8MB nie pozwala na zainstalowanie innego systemu. to jest tak samo związane z kasowaniem nie których programów.
Tam ma windows swój rejestr nie dostępny z poziomu windowsa po to aby nikt nie mógł w nim nic manipulować, ma to dobre i złe zalety dlatego należy zastosować metodę taką jaką wcześniej opisywałem.
Powodzenia

  • 0

#92 GurenS

GurenS

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 02 2008 - 23:07

Witam mam bardzo dziwny problem ...

Mianowicie, gdy kupiłem nowego pc starego wyczysciłem.... zaaplikowałem mu "świeżą" wersję Windowsa XP i był
przeznaczony dla mojej mamy
wszystko grało cacy...

Jednak po pożyczeniu go wujowi i jego powrocie zaczął się cyrk
Po jakimś czasie go włączam, a on dochodzi do ładowania się Windowsa i za każdym razem się resetuje
lub dochodzi do momentu gdzie widać mysz i się zawiesza.... myślę sobie no nic .. pewnie pousuwali jakieś pliki....
Próbuje instalować Windowsa a tu po załadowaniu listy plików.... reset... reset albo gdy juz dojdzie do instalacji
dochodzi do 9% i ani drgnie po czym pojawia się niebieski ekran z jakimś krytycznym błędem :////
dysk jest dobry bo sprawdzałem go pod nowym kompem :////
robiłem też powrót do optymalnych ustawień w biosie ... żadnej poprawy

Mam nadzieje, że dacie mi jakieś wskazówki ; ]

  • 0

#93 kovmar

kovmar

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 28 02 2008 - 23:15

Witaj

Spróbuj wyłączyc w biosieopcje APIC( jak w ogóle masz taką).

Jak nie pomoże wyjmij baterie na kilka min i włóż ponownie
  • 0

#94 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 28 02 2008 - 23:29

Radzę zapytać wuja czy zaglądał do środka tak szczerze. Może wyciągał kości pamięci, mieszał z taśmami, wyciągał karty np.: grafiki ( radzę JĄ sprawdzić na innym kompie ponieważ po przejściu jak piszesz to trybu graficznego zawiesza się) ? :)

Ciekawe czy BIOS nie wywala podczas ładowania jakiś ostrzeżeń ? i co to jest ten "jakiś" błąd (dostępu do dysku?, pamięci?)
hmm co do wyciągania baterii myślę że lepiej zrobić to gdy inne środki zawiodą. Lepiej drogą eliminacji znaleźć wadliwy element, w biosie możesz jeszcze uaktualnic tablicę ESCD.
  • 0

#95 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 29 02 2008 - 10:58

Przeskanuj tez dysk jakimś programem np. hdd regenerator - to że działa pod innym kompem nie znaczy że jest w 100% sprawny
  • 0

#96 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 02 2008 - 16:04

Witam; weź program Linux-owy GParted lub w ostateczności Ubuntu i zrób kasowanie i formatowanie całego dysku. Masz tu link:Bezpieczeństwo, i zrób tak jak jest w opisie. A następnym razem nie pożyczaj komputera, bo możesz dużo stracić.
  • 0

#97 PROSTO.

PROSTO.

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 04 03 2008 - 13:12

Witam,
mam bardzo duży problem z instalacją Windowsa XP Prof service pack 2
Więc włączam kompa i pisze mi coś takiego:

,, A disk read error occurred .
Insert a system diskette and restart the system . "

Poniżej zdjęcie komunikatu:
Dołączona grafika

i nie wiem co mam zrobić :rolleyes:

Chcę wgrać Windows więc wchodzę w biosa i ustawiam żeby czytał z płyty cd i zatwierdzam zmiany ale nie chce odczytać z płyty tylko cały czas jest ten komunikat.

mój sprzed to: ( może to zależy od sprzętu? )

płyta główna DFI Infinity NF Ultra II-M2
procesor: AMD Athlon 64 X2 4400
karta graficzna: Radeon X1950 Pro
zasilacz: Chieftec 450W
dysk: Seagate 250 GB sata 2
ramy 2GB Geil 800 MHz

Godzinę temu komputer chodził bardzo dobrze tylko ja chciałem sformatować dysk i wgrać nowego windowsa i utworzyć partycje ( chyba popełniłem błąd bo sformatowałem przez program Patrition Manager 6.0 a później jak właczyłem kompa i jak próbowałem wgrać windowsa to taki komunikat mi się pokazuje cały czas )

Bardzo proszę wszystkich o pomoc, nie wiem co mam zrobić :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
  • 0

#98 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 04 03 2008 - 13:29

A płyta jest na pewno bootowalna? Bo wyglada na to ze nie.
  • 0

#99 PROSTO.

PROSTO.

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 04 03 2008 - 13:40

A płyta jest na pewno bootowalna? Bo wyglada na to ze nie.


yyy... nie znam się trochę na tym ale wydaje mi się że tak

co mogę w tej sytuacji zrobić?
jak mam wgrać windowsa?
czy mogę wyciągnąć dysk i zainstalować windowsa na innym komuuterze?

Dziękuję wszystkim za odpoweiedź
  • 0

#100 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 04 03 2008 - 14:16

Zobacz czy instalator odpali się z tej płyty na innym komputerze. Bo mozliwe że po prostu płyta nie startuje. Swoją droga to prawdopodobnie tez coś pomieszałeś na dysku, ale to nie powinno miec wpływu na start instalatora
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych