Skocz do zawartości


100nka

Rejestracja: 30 sty 2013
OFFLINE Ostatnio: 26 04 2013 09:56
*****

#274381 Gry się tną gdy ruszam myszką

Napisane przez 100nka w 26 04 2013 - 09:56

2 lata temu czytałem o jakiejś powalonej edycji myszek Razer, które nie działają bez dostępu do internetu - bo tam u producenta ma się założone konto gdzie są zapisywane macra i gesty. Jeśli masz takie g#### to nawet wymiana myszki na inną może powodować, że ten składnik wciąż działa ci w systemie i monitoruje twój ruch po ekranie. Nie masz przypadkiem animowanych kursorów do myszy? Może gra nie wie jak obsłużyć niestandardowy kursor
  • 1


#274379 Awaria komputera - PILNE!

Napisane przez 100nka w 26 04 2013 - 09:47

gdzieś muszą być przebicia napięcia (uziemianie) i komp nie dostaje tyle mocy co potrzebuje. Obejrzyj dokładnie wszystkie przewody zasilające i podociskaj je. Składaj podzespoły do kompa po kolei. Płyta gł + zasilacz. odpal - powinien piszczeć, ze nie ma karty graficznej. OK. Jeśli golas PG+zasilacz ma problemy z uruchomieniem się to znaczy, że kondensator padł ci ze starości w zasilaczu. Dla pewności - odłączaj zasilanie od gniazdka na 30 sekund i uruchom go kilka razy.
  • 1


#274032 HP Pavilion g6 - linia na matrycy.

Napisane przez 100nka w 18 04 2013 - 15:59

Na załączonym zdjęciu z ekranu nic nie widze ... albo nie wiem gdzie mam patrzeć. Kreski wielkości piksela lub nawet szumy szerokości kilku centymetrów to normalka w laptopach (dlatego ich nienawidze). Spowodowane jest to naruszoną taśmą sygnałową łączącą gartę graf. z wyświetlaczem. Uszkodzenie powoduje się przez ciąganie klapą w dół i górę każdego dnia :P
Ostatnią możliwością jest to, że przegrzewa ci się karta graficzna (też normalka w laptopach) i jakieś styki już puściły luty. Weź sprężony gaz i przeczyść otwory wentylacyjne lapka. Powiedz też czy ruszanie klapą monitora powoduje zmniejszenie czy zwiększenie tych skaz obrazu.
  • 1


#271775 instalacja XP przez virtual PC a klucz aktywacyjny.

Napisane przez 100nka w 13 03 2013 - 09:37

OK znalazłem odpowiedź na forum programu nLite, że są znane sytuacje niepoprawnego działania programu na systemach nowszych niż XP. Zweryfikowałem i faktycznie - wykonanie tych samych czynności z pod poziomu XP nie powodowało błędów kompilacji. Jeśli ktoś nie ma 2giego kompa z XP na jakim może wykonać kompilację - to należy przed wykonaniem obrazu wybrać zmień/dodaj i zamienić poniższe pliki na te z oryginalnej płyty.

\i386\dpcdll.dl_
\i386\oembios.bi_
\i386\oembios.ca_
\i386\oembios.da_
\i386\oembios.si_
\i386\pidgen.dll
\i386\setupp.ini
\i386\setupreg.hiv
  • 1


#271694 komputer się zawiesza po jak i przed sformatowaniem dysku twardego.

Napisane przez 100nka w 11 03 2013 - 12:32

Nikt nie spytał, wiec jestem w obowiązku : Jak stary jest to komp? Jeśli masz podkręcony CPU to mogło dojść do mikropęknięć z przegrzania i już po nim. To samo tyczy się RAMu. Płyta główna z gorąca, kurzu lub starości potrafi wystrzelić kondensatory i tym samym niestabilnie przenosić napiecie. Prowadzi to do zwieszeń systemu - sporadycznie w losowym momencie. Jeśli płyta główna była dźgnięta śróbkowkrętem podczas montowania to mogły się uszkodzić ścieżki. Obejrzyj ją dokładnie i najlepiej odkurz :D Ewentualnie złącze zasilania jest niepoprawnie podłaczone. na przykład brakuje złącza P4 przez co komp dostaje za mało mocy. Może jakis luźny przewód od zasilacza zahacza metalowymi stykami do PINów na płycie głównej? Sprawdź przewody zasilacza. Czy nie są przetarte czy złamane, albo przytrzaśnięte klapką od obudowy. Pożycz od znajomych zasilacz i zobacz czy problem nadal pozostaje. Ostatnia możliwość to padajacy dysk twardy. Miałem tak z Maxtorem i Samsungiem, że dysk (mimo że nowo kupiony - max 3 miechy) sam się wyłączał z powodu błędu firmware lub elektroniki. Wymiana twardziela u mnie pomogła
  • 1


#271335 Abe's Exodus działa bez obrazu

Napisane przez 100nka w 04 03 2013 - 13:37

Miałem to z grą Kain Blood Omen część 1. Tytuł pochodzi z podobnych lat co Abes. Grafika SVGA jest zawsze niepoprawnie wyświetlana na nowych kartach graficznych. Testowałem wiele gier i okazywało się, że na zintegrowanej karcie działa, a na lepszej już nie. Jednym z problemów jest za duża rozdzielczosć obecnych monitorów (rozciąganie obrazu i powodowanie dziur), a drugim problemem jest brak kodeków do audio/wideo. Trzecim problemem jest odwoływanie się programu do kluczy rejestru, który w W95, W98 i XP wyglądają całkiem inaczej niż Vista i W7. To samo się tyczy zarządzaniem pamieci. Poczytaj sobie z ciekawości jakie problemy mają gracze z Diablo 1 :) Rozwiazanie problemu - Zainstaluj sobie darmową virtualną maszynę majkrosoftu - Virtual PC, a na nim Windows 98 - i wszystko ci działa ;)
  • 1


#271326 Długie uruchamianie programów Windows8

Napisane przez 100nka w 04 03 2013 - 12:25

Wywal tego W8 w cholere i spal komp na którym był :D Ten system to pie#### szpieg. Jeśli nie czytałeś umowy licencyjnej to powinieneś wiedzieć, że każde twoje kliknięcie jest rejestrowane w chmurze w internecie. Pod jakim pretekstem - nie będe nawet pisał. Szkoda mi życia. Jeśli dodatkowo masz antywirusa Kasperski albo Panda lub Avast7- to ten sku#### każde twoje kliknięcie konsultuje z centralą aby wiedzieć czy na pewno dobrze robisz. Takie opóźnienia moga wynikać z prewencji zagrożeń (skan aplikacji) i działania internetu.
  • 1


#270532 BSOD - 0x000000D1 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Napisane przez 100nka w 21 02 2013 - 11:45

Czekajta ludziska. Przywracanie systemu/reinstall nigdy nie jest wyjściem. To ominięcie problemu a nie naprawienie. Jeśli błąd jest zawsze ten sam - czyli plik netw5v64 to nie jest to problem hardwarowy (przegrzanie lub zużycie) tylko softwarowy. Linux16 - czy masz jakąś botowalną płytę z systemem operacyjnym w wersji LIVE? Jeśli tak to odpalaj i znajdź ten plik. Przenieś go w inne miejsce (nie kasuj) i zobacz czy działa. Jeśli nie to poszukaj w necie nowszej wersji pliku i podmień. Jeśli nadal nie działa to przy starcie kompa duś F8 aż się pokaże ekran diagnostyczny. Wybierz Uruchamianie selektywne lub Potwierdzanie krok po kroku (w różnych windowsach rożnie sie to nazywa).
Te cyferki na końcu 64 .... zupełnie jak 64bitowa wersja drivera w 32 bitowym winku.
Tu masz odpowiedź majkrosoftu na temat tego blędu. Widać jest to powszechny problem z kartą WiFi w lapkach
http://answers.micro...b6-5d21842970ca
  • 1


#270468 Intel Core i3 a i5 różne zużycia procesora.

Napisane przez 100nka w 20 02 2013 - 17:45

Taki fajny programik Samurize - ukazuje .... chyba wszystko czego sobie zażyczymy. Zużycie CPU, rdzenia, długośc kolejki, ilość rozkazów, zajętość cache. To samo do każdego podzespołu. Robi wykresy i histogram .... normalnie cudo (zajmuje tylko 3mb ram). Ale do rzeczy. Uruchom go na obu sprzętach i porównaj zużycie. Odpal gre i wyjdź. Porównaj wykresy podczas uruchomionej gry. Zakładam, że system operacyjny, Framework, DirectX, Visual C++ i sterowniki do karty graf. oraz programy w tle masz na obu sprzetach takie same.
  • 1


#269978 reset komputera podczas grania

Napisane przez 100nka w 14 02 2013 - 16:02

obawiam się, że z przegrzania mogły powstać mikropęknięcia w procku, albo RAMie. Shou - czy reset powstaje przy oglądaniu filmów HD? Youtube, albo przy stress test Prime95 (ewentualnie robienie błędów)? Jeśli tak to masz rypnięty hardware ;(
  • 1


#269968 Nieautoryzowane próby dostepu do komputera

Napisane przez 100nka w 14 02 2013 - 15:04

W każdym (co najmniej średnim) antywirusie jest możliwosc blokowania adresów IP, a nawet ich zakresów. To samo można zrobić na routerze (a nawet bardziej szczegółowo). Co do nieznanych połączeń to system łindołs od czasów XP ma chore nawyki, aby na starcie wysyłać listę twoich komponentów do M$ (wersje OEM - usługa oobe), Menda Player łączy się z usługą centrum mediów, aby robić liste wszystkiego co masz w domu: telefon, odtwarzacz mp3, inny komputer, mikrofalówka - czyli biblioteka multimedialna. Jest jeszcze usilne łączenie się z kontem microsoft Live, aktualizacje automatyczne, wykrywanie urządzeń bezprzewodowych, pulpit i dostęp zdalny (koniecznie powyłączać!) i inne nikomu niepotrzebne połączenia.
Polecam wyłączyć to poprzez START -> Uruchom -> msconfig. Zakładka Usługi - i wyłączamy:
Adobe acrobat update
Menedzer autopolaczenia dostepu zdalnego (niektóre modemy muszą mieć to uruchomione. Więc jak przestanie ci działać net to wlacz)
Menedzer konfiguracji uslug pulpitu zdalnego
Menedzer konfiguracji uslugi dostęp zdalny (niektóre modemy muszą mieć to uruchomione. Więc jak przestanie ci działać net to wlacz)
M$ net framework - a on czego chce do neta?
Rejestr zdalny
Update Chrome - jak mozna uzywac tego szpiega
Usługa czas systemu windows - łączy sie z serwerami aby powiedzieć ci czy zmienił się czas z letniego na zimowy i czy masz poprawny
Usługa Inteligentny transfer w tle - do aktualizacji automatycznych
Usługa nasłuchu grup domowych - jesli nie jestes podpiety do sieci lokalnej to wyłącz
Usługa odbiornik windows menda center - pisalem o tym wyzej
Usluga udostepniania w sieci Menda Player - to co wyzej
Usługa pulpit zdalny - a chcesz zeby ktos widzial co masz na monitorze?
Windows Live ID - stałe połączenie z kontem LIVE
Windows search - szuka komputerów podłączonych lokalnie i uaktualnia ich listę. Masz sieć lokalną?
Windows Update - uaktualnij wino i wyłącz :)
Zdalne zarządzanie systemem - buhahaha wyłączaj jeśli ci prywatnosc miła :D
... jeśli masz jakieś inne programy co chcą update (flash player, java, odtwarzacz) to tez możesz wyłączyć. To samo zrób w zakładce Uruchamianie.
Reset kompa i sie ciesz. Jeśli net nie będzie działać to poczytaj dziennik zdarzeń. Będzie tam napisane jaka usługa jest wymagana. Ale jeszcze nigdy mi sie nie zdazylo aby cos padlo.
  • 1


#269966 Logowanie do Skype, brak połączenia

Napisane przez 100nka w 14 02 2013 - 14:30

Naprawde ciekawa rzecz. W opcjach tylko 3 zakładki? Hmm a bawiłeś się Skype Portable? Jest to wersja bezinstalacyjna. Może instalator coś namieszał (skype jest usługą systemową a nie aplikacją). Kiedy masz te swoje martwe okno - co masz dostępne pod Menu Skype albo Narzędzia (lewy górny róg)?
  • 1


#269557 Połączono : Brak dostępu do internetu

Napisane przez 100nka w 07 02 2013 - 14:33

nie do końca rozumiem, więc odpowiem na bazie tego co zrozumiałem.
Przełączenie się ikonki w Tray'u ze schodków na monitorek - znaczy zmianę karty sieciowej z bezprzewodowej na kablową. Albo twój ojciec wsadził drut RJ45 do gniazdka i nastąpił konflikt adresów, albo kombinacją klawiszy wyłączył WiFi (Fn+klawisz funkcyjny F?)
To że na stacji nie może dostać sie do internetu może wynikać z tego że potrzebne jest hasło. W polskim prawie zostawienie wifi bez ochrony hasłem jest karalne z art. kodeksu karnego. Nie wiem tylko jak w normalnych krajach.
Mój komputer -> Właściwości -> (zakładka) Menedżer Urządzeń = jaki jest stan karty sieciowej?
  • 1


#269551 Blaszak do 3000 PLN

Napisane przez 100nka w 07 02 2013 - 13:27

Cholera spóźniłem się 1 dzień :( Powinieneś zmienić dysk twardy na co najmniej Blue, a najlepiej Black. WDC Green to seria na magazyn danych. Nie sa to dyski przeznaczone do ciągłej pracy. Są to informacje które znajdziesz w specyfikacji tech. na stronie WDC. Problem polega na tym, że Green jako że maja byc energooszczędne - mają kontroler który odłącza zasilanie i upuszcza głowicę po x sekundach nieużywania. Jeśli co raz sięgasz do dysku to ta głowica będzie ci się podnosić i opadac setki razy dziennie, co jest równoznacze z nabijaniem licznika spin up/down w SMART. Producent podaje że głowice są zaprojektowane na ok. 300 tys użyć. Na wielu forach ludzie ostrzegają że Green nie powinno się uzywać na system. Można, ale nie powinno, aby go nie zajeździć
  • 1


#269546 wysoka temperatura procesora w SpeedFan

Napisane przez 100nka w 07 02 2013 - 11:42

W zależności od procesora i jego techologii wykonania. Na jednym ze starych kompów w pracy mam AMD Athlona 2500+. Temperatura na nim w stress test osiaga spokojnie 80 stopni i komp nie robi błędów. Dla nowych CPU w technologi 22nm to 60+stopni jest juz zabójcze :)
  • 1