Skocz do zawartości


100nka

Rejestracja: 30 sty 2013
OFFLINE Ostatnio: 26 04 2013 09:56
*****

Moje posty

W temacie: Gry się tną gdy ruszam myszką

26 04 2013 - 09:56

2 lata temu czytałem o jakiejś powalonej edycji myszek Razer, które nie działają bez dostępu do internetu - bo tam u producenta ma się założone konto gdzie są zapisywane macra i gesty. Jeśli masz takie g#### to nawet wymiana myszki na inną może powodować, że ten składnik wciąż działa ci w systemie i monitoruje twój ruch po ekranie. Nie masz przypadkiem animowanych kursorów do myszy? Może gra nie wie jak obsłużyć niestandardowy kursor

W temacie: jak zmienić tło w google chrome

26 04 2013 - 09:50

... Dawaj zrzut ekranu tego okna z podświetloną pozycją "Wybrane elementy" bo nie potrafię sobie wyobrazić niemożliwości zmienienia tego, gdyż nigdy w życiu nie spotkałem się z takim czymś, a od niemal 20 lat nie używam standardowego wyglądu windowsa. Zawsze mam własne kolory.

W temacie: Awaria komputera - PILNE!

26 04 2013 - 09:47

gdzieś muszą być przebicia napięcia (uziemianie) i komp nie dostaje tyle mocy co potrzebuje. Obejrzyj dokładnie wszystkie przewody zasilające i podociskaj je. Składaj podzespoły do kompa po kolei. Płyta gł + zasilacz. odpal - powinien piszczeć, ze nie ma karty graficznej. OK. Jeśli golas PG+zasilacz ma problemy z uruchomieniem się to znaczy, że kondensator padł ci ze starości w zasilaczu. Dla pewności - odłączaj zasilanie od gniazdka na 30 sekund i uruchom go kilka razy.

W temacie: ATI Radeon 9550 szukam sterowników, Windows 7

26 04 2013 - 09:42

dokładnie tak jak napisał viris33. A ze swojej strony spytam - jak ci się udało uruchomić W7 na tak powolnym CPU jak AMD xp 2200? Ja miałem Athlona 2500 podkręconego na 3200 i ledwie youtube szło, a właściwie cięło się.
Weź sobie XP i po problemie. Microsoft do kwietnia 2014 będzie go wspierał i wydawał aktualizacje. To wciąż dobry i żywy system

W temacie: Service pack 3 - czarny ekran i kursor myszki

26 04 2013 - 09:34

SP2 czy SP3 to bez różnicy. Programy modyfikują rejestry systemu, a ten składnik windowsa jest taki sam od W95 do obecnego W8. Czerwone X to znaczy, że składnika nie ma w systemie, albo jest wyłączony, albo nie używany. Żółte natomiast oznacza, że tu będą wprowadzone zmiany - czyli wszędzie. Lepiej poczytać każdy z nich, aby zobaczyć czy nam pasuje :)
Ja proponowałem tylko 2 ustawiania - czyść Pagefile przy wyjściu i aktywuj szybsze zamykanie systemu. Przypomniało mi się jeszcze, ze jeden z tych programów miał coś takiego jak czas oczekiwania systemu na zamknięcie zawieszonego programu. Domyślnie wynosi on chyba minute (pisze z pamięci).
To co piszesz o zachowaniu się klawiszy jest interesujące. To znaczy - jest anomalią :) Jeśli to na pewno nie wirus to moze masz źle podpiętą klawiaturę.... Jeśli to PS2 to postaraj się ją odłaczyć i włożyć ponownie. Przy właczonym i wyłączonym PC. Ostrzegam że przy włączonym może się zwiesić PC :) Jeśli USB to zmień port. Coś mi się zdaje, że możesz mieć podłączoną klawiaturę przez HUB - u mnie kiedyś były takie cyrki. W ostateczności - czy wymiana klawiatury coś pomogła? Masz od kogoś pożyczyć na kilka minut? Może masz jakiś klawisz zblokowany (na przykład shift) skoro kliknięcie 1 klawisza traktowane jest jako skrót do akcji .... a nie zalałeś jej przypadkiem niedawno? :D