Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długie uruchamianie programów Windows8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gregorcio92

gregorcio92

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 03 03 2013 - 15:08

Witam,
od 2 dni mam bardzo irytujący problem z Windows 8 i moim laptopem ASUS U36SG-RX008H, i5, 8GB RAM, dysk SSD. Otóż po uruchamianiu nowej aplikacji system "czeka" od 3 do 5 sekund i dopiero wtedy ją uruchamia. Wcześniej nie trwało to dłużej niż 0,5 sekundy, no jak to na SSD.

Ciężko znaleźć mi tego przyczynę, jedyne "niestosowne" zachowanie jakie na tym komputerze miało miejsce to przytrzymanie klawisza fn i w akcie frustracji przyciskanie każdego klawisza od f1 do f12...

Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny, bo muszę już dzisiaj popracować a na tak działającym systemie jest to niemożliwe.

  • 0

#2 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 04 03 2013 - 12:25

Wywal tego W8 w cholere i spal komp na którym był :D Ten system to pie#### szpieg. Jeśli nie czytałeś umowy licencyjnej to powinieneś wiedzieć, że każde twoje kliknięcie jest rejestrowane w chmurze w internecie. Pod jakim pretekstem - nie będe nawet pisał. Szkoda mi życia. Jeśli dodatkowo masz antywirusa Kasperski albo Panda lub Avast7- to ten sku#### każde twoje kliknięcie konsultuje z centralą aby wiedzieć czy na pewno dobrze robisz. Takie opóźnienia moga wynikać z prewencji zagrożeń (skan aplikacji) i działania internetu.

  • 1

#3 gregorcio92

gregorcio92

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 04 03 2013 - 19:00

Okazało się, że jakaś aplikacja w tle mi wszystko spowalniała. System mam 2 miesiące a już wpieprzyło się tam z 5 autouploaderów i ch** wie co jeszcze.
A co do szpiegowania na tym systemie to wiedziałem o tym i bez czytania licencji... Testuję go sobie, choć już niedługo, jednak pomysł zintegrowania systemu na desktopy i urządzenia mobilne był niezbyt trafiony, a ściśle mówiąc beznadziejny. Całe UX poszło się pieprzyć...
  • 0

#4 kitka85

kitka85

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 06 03 2013 - 00:12

Microsoft od dawna już pracuje dla CIA :jupi:
a tak na poważnie to zainstaluj sobie jakiś program do kontroli ruchu sieciowego i przyblokuj co bardziej egzotyczne procesy. Powinno pomóc.
  • 0

#5 Ithilras

Ithilras

    Początkujący

  • 116 postów

Napisano 10 03 2013 - 21:21

Ale Microsoft chyba nie pracuje w chinach? Bo przyszedł mail że jakiś haker z Chin próbował się zalogować na moje konto w Path of Exile, nie był to raczej scam bo nie miał żadnego linka do logowania tylko kod który muszę podać w grze. Prawdopodobnie jakiegoś keyloggera miałem, zwłaszcza, że nie miałem akurat antywirusa.

Użytkownik Ithilras edytował ten post 10 03 2013 - 21:21

  • 0

#6 gregorcio92

gregorcio92

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 03 2013 - 15:57

Ehh... Niedawno problem znów się pojawił, i znów wywaliłem wszystkie nieznane mi aplikacje z autostartu (nie to jak nie wiedzieć co się samo uruchamia, zwłaszcza, że się "świadomie" tego nie instalowało).

Nie wiem gdzie na początku była opcja założenia konta lokalnego, ale wiele bym oddał, aby "odczepić" się od sieci i nieustannego monitorowania moich działań... :/

Znacie jakieś sprawdzone programy do blokowania ruchu sieciowego?
  • 0

#7 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 03 2013 - 16:02

A co to za instalacja Windows jak z torrentów to możesz mieć backdoora i zawsze coś się będzie pojawiać nieznanego w systemie Windows.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych