Skocz do zawartości


q2+

Rejestracja: 29 lip 2013
OFFLINE Ostatnio: 04 08 2013 16:02
-----

#277661 [PEGASUS] Chcesz jakąś grę na PC ? Napisz !

Napisane przez q2+ w 30 07 2013 - 13:16

Witam serdecznie,
 
Czasami warto robić porządki bo można znaleźć dosyć ciekawe rzeczy tym razem trafiłem na emulator, który obsługuję stare gry, które grało się za czasów podstawówki na pegasusie. Pamiętacie te czasy jak grywało się w: tangi, tin toon, mario, kontre, turtles ? i wiele wiele więcej? Sposób jest bardzo prosty, zapraszam: 
 
Emulatory:

 

 

 
FAQ - Najczęściej zadawane pytania:
 
Co zrobić, by zagrać w gry z Pegasusa na komputerze?:
Pobrać emulator, skonfigurować go (przeważnie działa na ustawieniach domyślnych, wystarczy dopasować sterowanie), następnie pobrać rom/grę i uruchomić w emulatorze. 
 
Jak ustawić klawisze w emulatorze?
W różnych programach ten proces wygląda inaczej, opiszę na przykładach najpopularniejszych w tej chwili emulatorów - RockNES X i Nestopia.
 
  • RockNES X wybieramy zakładkę Opcje -> Sterowanie. Następnie przy "Sterowanie 1" klikamy przycisk "zmień" i tu ustawiamy odpowiednio klawisze. Jeśli mamy zamiar grać z drugą osobą musimy analogicznie ustawić "Sterowanie 2", ważne żeby nie wybrać tych samych klawiszy dla gracza 1 i 2. 
  • Nestopia - tu sprawa wygląda inaczej. Wybieramy zakładkę "Options", następnie "input", później w ramce "Type" zaznaczamy "Pad 1", klikamy "set all" (na dole) i ustawiamy po kolei klawisze dla przycisków wypisanych w ramce "Key". By ustawić klawisze dla gracza drugiego wybieramy "Pad 2" i postępujemy identycznie jak poprzednio. 
 
Włączam grę i mam czarny obraz - co robić?
Tu może być kilka możliwości, po pierwsze upewnij się, że masz odpowiednio zainstalowane komponenty DirectX. Jeśli tak spróbuj uruchomić grę na innym emulatorze, bo być może akurat program nie obsługuje danego romu. 
 
Czy mogę zapisać grę i dokończyć później?
Jak najbardziej, większość emulatorów posiada już takie opcje. np. w Nestopii by zapisać stan gry wybieramy zakładkę "File" następnie "Save state" i tu podajemy nazwę naszego save'a np. Savenr1. By wczytać zapisaną wcześniej grę najpierw zwyczajnie ją uruchamiamy (File -> Load) a później wybieramy File -> Load state i otwieramy nasz zapisany plik z grą. (w RockNES zasada jest ta sama z tym, że opcje zapisu znajdują się w zakładce Emulacja -> Zapisz slot by zapisać grę i Emulacja -> wczytaj slot, by zapisaną grę załadować.)

 

 
 

Spis Gier:
(Gry bedą na bierząco aktualizowane i dodawane na prośbę użytkowników.)
 

1. Tank

10. Robocop 
 
12. Cała seria mega man:
 
15. Mario
 

http://www.youtube.com/watch?v=543dG0EWcYM

 


  • 1


#277646 Konfiguracja cyrkulacji powietrza w jednostce stacjonarnej

Napisane przez q2+ w 29 07 2013 - 22:56

- Otwarta obudowa z boku bardzo pomaga .. ale jeżeli kopię nogą w płytę główną i robi spięcie to lepiej niech nie ryzykuje  :ohh: ps. możesz otworzyć z drugiej strony  :yo:

 

- Naprawdę czasami szkoda kasy.. mi np laptop się przegrzewa to odkręcam pokrywkę na dysk i elegancko śmiga. 

 

- Możesz też założyć specjalną siątke.. po za tym co mu tak nalata do tego komputera? kurz? ile ... to sobie wyczyści bo będzie widział czy się zbiera czy nie. 

 

- Użytkujesz w nocy? to im większy zasilacz kupisz .. to wiadome zdeka głośniej .. mnie tam osobiście rybka nie przeszkadza nie wiem jak tobie

 

- Na wstępie spróbuj coś łatwego.. i prostego bo czasami się okaże, że zbędnie wydasz kasę.


  • 1