Skocz do zawartości


kbkm

Rejestracja: 09 kwi 2013
OFFLINE Ostatnio: 30 06 2013 13:51
-----

#274515 Repeater - w jaki sposób przekazuje dalej sygnał

Napisane przez kbkm w 29 04 2013 - 17:26

To raczej norma, żeby repeater posyłał sygnał WiFi, choć są takie modele które łączą tylko przez kabelek. Mimo ostatniej wiadomości od moderatora polecę Ci wzmacniacz sygnału Netgear WN2000RPT (WN2000RPT-100PES)

 

Nie jest drogi jak na swoją klasę, korzystałem z niego przez dwa miesiące zanim się przeprowadziłem i sprawował się IDEALNIE

http://allegro.pl/netgear-wn2000rpt-wzmacniacz-sieci-bezprzewodowych-i3147981862.html

 

Ten wysyła dalej wzmocniony sygnał WiFi :)

 

pre_1367249321__wn2000rpt_2.jpg


  • 1


#274509 Zwieszanie systemu, problem z włączaniem komputera.

Napisane przez kbkm w 29 04 2013 - 15:40

Był już kiedyś podobny problem o ile dobrze pamiętam. Musisz zapożyczyć albo nabyć taki miernik i sprawdzić wszystko manualnie. Jednak z doświadczenia wydaje mi się, że problem który opisujesz to wina płyty głównej. Sprawdź wszystkie styki, pomiar napięcia, ewentualnie w miarę możliwości dla próbnego sprawdzenia podłącz inny zasilacz - nigdy nie zaszkodzi a może pomóc.


  • 1


#274504 Repeater - w jaki sposób przekazuje dalej sygnał

Napisane przez kbkm w 29 04 2013 - 15:08

Takie urządzenie wyłapuje sygnał sieci, wzmacnia go i przesyła dalej w LAN i WiFi. Zależnie od tego na jaki model się zdecydujesz, masz możliwość różnych konfiguracji. Konfiguracja takiego urządzenia zwykle jest bardzo prosta i intuicyjna. Nie napiszę jaką firmę Ci polecam, bo ostatnio moderator ściga mnie za spamowanie rzekomymi reklamami...


  • 1


#273953 Brak sygnału do monitora +samoczynny restart. Radeon 7850

Napisane przez kbkm w 17 04 2013 - 05:04

Teraz komputer nieregularnie restartuje się ( potrafi to zrobić kilka razy pod rząd.)


Mogę się mylić, jednak często usterkę jaką opisujesz powoduje płyta główna. Piszesz też o zasilaczu, podałeś screena - proponuję jeszcze fizyczne zmierzenie napięcia które podaje zasilacz. Wartości jakie powinien wykazać znajdziesz gdzieś na internecie w kilka minut.
  • 1


#273948 Automatyczne wylogowanie z Win XP

Napisane przez kbkm w 17 04 2013 - 04:05

Jeśli zalogowany użytkownik nie ma praw administratora możesz użyć prostej komendy shutdown w wierszu poleceń. Wybierasz daną stację roboczą i gotowe. Wtedy konto które nie posiada praw administratora nie może przerwać sekwencji wylogowania. Opcję tę ustawia się czasowo. Posiada też możliwość tzw. Twardego wyłączenia komputera - zamyka wszystkie procesy bez zapisu coś w stylu "wymuszenia zamknięcia"

start -> uruchom -> cmd -> shutdown (wyskoczy Ci lista możliwych poleceń)
możesz również otworzyć okienko w którym operację ustawisz intuicyjnie wpisując w wierszu poleceń " shutdown -i "

prosta opcja systemowa zawiera możliwości wylogowania, wyłączenia komputera... zobacz, może to Ci spasuje :)
  • 2