Skocz do zawartości


Zdjęcie

gigabyte ga-k8n51gmf i czarny ekran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 siux

siux

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 29 12 2008 - 17:38

witam mam następujący problem z w/w płytą główną mianowicie nie chce się odpalić i jest czarny ekran. wentylatory działają reszta sprzętu jest sprawna w 100% stało się to gdy podczas gry wyskoczył blue screen.od tej pory nie mogę włączyć kompa. robiłem już reset biosu ale to nie pomogło... ;/ może Wy macie jakieś pomysły??




sorki jeżeli był już taki temat a ja go nie znalazłem ale przeszukałem już dość dużo for i jak do tej pory odpowiedzi nie znalazłem :/

  • 0

#2 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 29 12 2008 - 19:45

wyciagnij pamieci oraz baterie systemowa na minute. Pozniej zamontuj pamieci a nastepnie bateririe i wlacz ponownie komputer

  • 0

#3 siux

siux

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 29 12 2008 - 19:59

nic z tego :/ nadal nie działa....
  • 0

#4 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 29 12 2008 - 20:07

ok. inazczej. Poodlaczaj wszystko z plyty glownej, zasilanie, pamieci, grafike, tasmy od hdd itp. Odczekaj jakis czas i podlacz tylko co niezbedne- zasilanie, pamiec i vga i wlacz komputer
  • 0

#5 gbr

gbr

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 29 12 2008 - 20:18

jak wygląda sprawa z kondensatorami??
  • 0

#6 siux

siux

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 29 12 2008 - 20:33

wiec kondensatory wygladaja normalnie przynajmniej tak mi sie wydaje a co do sposoby z odlaczaniem wszystkiego od plyty to i tak nic to nie zmienilo...
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 12 2008 - 20:47

Więc tak proponował bym przeskanować jakimś programem ad-warem ale to pochłonie dużo czasu. Bo tu chodzi o partycje systemową i wcale nie musiałeś złapać wirusa, wystarczyło że w rejestrze coś się wysypało należało by do niego zaglądnąć i poprawić jak się wie co. Spróbuj przywracania systemu jeśli to nie pomorze to należało by go od nowa postawić ale to wiąże się z kasowaniem partycji wyznaczeniem jej i formatem. Tylko partycji systemowej C, reszty partycji nie ruszamy jeśli takowe są. Z tym że kasowanie i wyznaczanie partycji oraz format partycji nie robimy z pod Windowsa a najlepiej z pod Linux-a czyli programem GParted lub programem uruchamianym z pod BIOS-a.
Decyzja należy do ciebie, czy szukasz przyczyny poprzez odpowiednie programy lub zrobisz sobie odnowę partycji systemowej.
  • 0

#8 siux

siux

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 30 12 2008 - 12:48

wiec chodzi o to ze dysk dziala na innym kompie po prostu na tym nawet nie dochodzi do biosu nie wiem jaka jest przyczyna....

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Gigabyte GA-K8N51GMF czarny ekran monitor się nie włącza



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych