Skocz do zawartości


Zdjęcie

Service pack 3 - czarny ekran i kursor myszki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Master610

Master610

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 25 04 2013 - 10:48

Witam, moim problem jest to , że po zainstalowaniu service pack'a 3 i wyłączeniu komputera, ukazuje się tylko czarny ekran i kursor myszki, którym mogę sterować... Musiałem wejść w tryb awaryjny i usunąc SP3 i było git. Chyba , że to tylko zbieg okolicznośći, spróbuję jeszcze raz zainstalować tego SP3.
Jakieś pomysły ? Dam znać czy dalej ten problem po instalacji.
Pozdrawiam

Niestety znów zainstalowałem SP3 i ten sam problem, ale gdy wybrałem tryb awaryjny zobaczyłem to:
http://images.tinypi...mrg3vhkoe64.jpg
Może jakieś programy się gryzą ??
Moje programy:
http://images.tinypic.pl/i/00373/acoqtwg8wsme.jpg

Użytkownik Master610 edytował ten post 25 04 2013 - 10:51

  • 0

#2 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 25 04 2013 - 11:33

dziwne, bo SP3 to jedyny słuszny XP ... Znajdź takie programy jak XPY oraz XPAntySpy. Ustaw w nich kasowanie pamięci podręcznej przy wyjściu (SWAP) oraz wymuszenie szybkiego zamykania systemu.
Problem wskazuje mi za to, ze system czeka na zamknięcie jakichś programów, które albo czekają na twoją reakcję albo są zwyczajnie zwieszone. Wejdź w Panel Sterowania - Narzędzia Administracyjne - Podgląd zdarzeń. Połaź po 4 dziennikach jakie tam są i powiedz czy masz gdzieś czerwone lub żółte wykrzykniki. Jak klikniesz 2x myszką na wpis to możesz poczytać co dzieje się w systemie. W ten sposób możesz znaleźć winowajcę zwieszeń

  • 0

#3 Master610

Master610

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 25 04 2013 - 11:59

No mam te programy już. Ale mam te czynności wykonać na SP2 czy SP3 w trybie awaryjnym??
Podgląd zdarzeń:
Aplikacja: bardzo dużo czerwonych "x" i zółtych "!" ;/
System: bardzo dużo czerwonych "x" i zółtych "!" ;/

Bo mam jeszcze taki problem, że gdy nacisnę klawisz "b" to otwiera się moj komputer... A jak nacisnę backspace to usuwa cały tekst i inne takie dziwne kombinacje. O co chodzi?!
Przecież formatowałem dysk C, może jeszcze D... wtedy to chybaaaa wszystkie problemy powinny zniknąc...

Użytkownik Master610 edytował ten post 25 04 2013 - 12:02

  • 0

#4 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 26 04 2013 - 09:34

SP2 czy SP3 to bez różnicy. Programy modyfikują rejestry systemu, a ten składnik windowsa jest taki sam od W95 do obecnego W8. Czerwone X to znaczy, że składnika nie ma w systemie, albo jest wyłączony, albo nie używany. Żółte natomiast oznacza, że tu będą wprowadzone zmiany - czyli wszędzie. Lepiej poczytać każdy z nich, aby zobaczyć czy nam pasuje :)
Ja proponowałem tylko 2 ustawiania - czyść Pagefile przy wyjściu i aktywuj szybsze zamykanie systemu. Przypomniało mi się jeszcze, ze jeden z tych programów miał coś takiego jak czas oczekiwania systemu na zamknięcie zawieszonego programu. Domyślnie wynosi on chyba minute (pisze z pamięci).
To co piszesz o zachowaniu się klawiszy jest interesujące. To znaczy - jest anomalią :) Jeśli to na pewno nie wirus to moze masz źle podpiętą klawiaturę.... Jeśli to PS2 to postaraj się ją odłaczyć i włożyć ponownie. Przy właczonym i wyłączonym PC. Ostrzegam że przy włączonym może się zwiesić PC :) Jeśli USB to zmień port. Coś mi się zdaje, że możesz mieć podłączoną klawiaturę przez HUB - u mnie kiedyś były takie cyrki. W ostateczności - czy wymiana klawiatury coś pomogła? Masz od kogoś pożyczyć na kilka minut? Może masz jakiś klawisz zblokowany (na przykład shift) skoro kliknięcie 1 klawisza traktowane jest jako skrót do akcji .... a nie zalałeś jej przypadkiem niedawno? :D
  • 0

#5 Master610

Master610

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 26 04 2013 - 20:50

Dla mnie to ma różnicę czy SP2, czy SP3, kiedyś jak wyszła Fifa 13 to sobie ściągnąłem (przyznaje się, tak dla przetestowania), działało. Kupiłem sobie oryginał aż nagle kiedyś nie chciało się włączyć albo się zacinała , czy coś takiego.
Co do klawiatury to wszystko jest dobrze podłączone . Mam podłączone ją pod takie okrągłe wejście gdzie jest namalowana klawiatura i pod USB.
Nie sprawdzałem innej klawiatury, niestety.

//Edit
Najwięcej czerwonych 'x' to źródło : Service Control Manager
Treść : "Usługa Zarządzanie aplikacjami zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:
Nie można odnaleźć określonego modułu.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz Events and Errors Message Center: Basic Search w Centrum pomocy i obsługi technicznej."

///Edit
Mam takie pytanie co się stanie , jak kliknę "formatuj" a następnie "rozpocznij" na dysku D, jezeli mam system na C ??

Beka, przed chwilą włączyłem sobie kompa przez 2 lub 3 sekundy był czarny ekran wraz z kursorem , a potem napis , że komp jest włączany a był dźwięk zamykania systemu ?! WTF xD

A może zainstalować Windowsa Viste, bo mam co o niej sądzicie ??

Użytkownik Master610 edytował ten post 26 04 2013 - 17:00

  • 0

#6 Master610

Master610

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 29 04 2013 - 21:36

Rozwiązane.. format dysku C i D



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: service pack 3 problem czarny ekran



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych