Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wykrywanie nieistniejącego monitora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 freqfreq2

freqfreq2

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 20 07 2008 - 11:13

Posiadam laptopa hp pavilion dv6599 z kartą nvidia geforce 8600M GS.
Zawsze było tak, że w momencie gdy nic do żadnego z wejść nie jest podłączone (s-video / monitorowe), komputer żadnego monitora nie wykrywa, a w panelu nvidia nie ma żadnych opcji konfiguracji wielu monitorów poza wyborem "pojedynczy monitor".
Ostatnio kombinowałem z podłączaniem komputera do jakiegoś CRT-ka przez s-video, ale po klikaniu skrótu przełączającego monitory na komputerze (fn + f4) obraz na tv pojawiał się tylko na chwilę i znikał zaraz.
Odłączyłem w takim razie kabelek s-video i dałem sobie spokój.
Jednak teraz widzę, że komputer cały czas wykrywa monitor o nazwie "HDTV", w panelu nvidia też jest on cały czas wykrywany tak, jakby był podłączony do komputera, a co najgorsze - po ponownym uruchomieniu komputera ustawia się opcja z panelu nvidia "klonowanie" z włączonym tylko jednym monitorem jako podstawowy - tym o nazwie "HDTV", czyli w praktyce ekran laptopa wyłącza się, i muszę kliknąć skrót do przełączania monitorów (fn + f4) żeby obraz znów się pojawił. Wtedy mimo że obraz już jest, mam jeszcze jedną denerwującą rzecz - nvidia przestawia się wtedy na tryb DUALVIEW czyli rozszerzony pulpit, i jak dojeżdżam myszką do prawej krawędzi ekranu, to ucieka mi ona na ten drugi, nieistniejący pulpit.....

  • 0

#2 matiEX

matiEX

    Stały użytkownik

  • 222 postów

Napisano 20 07 2008 - 11:20

a nie można tego jakoś wyłączyć w opcjach?? u mnie jest taki znaczek że włącz/wyłącz obsługę wielu monitorów...może poprostu ściągnij najnowsze stery, odinstaluj na dobre tamte i wrzuć nowe...

  • 0

#3 freqfreq2

freqfreq2

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 20 07 2008 - 11:22

Gdzie masz taki znaczek? ja nie znalazłem.
Odinstalowałem wczoraj stery do karty graficznej, zainstalowałem ponownie, problem występuje nadal.
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 20 07 2008 - 11:27

Witam.

A próbowałeś odłączyć programowo ten dodatkowy monitor?:

Panel sterowania > Ekran > Ustawienia i kliknij PPM na dodatkowym ekranie i użyj opcji Odłącz.

Jeżeli to nie pomoże, to doszukiwałbym się problemów w samej aplikacji nVidii.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 matiEX

matiEX

    Stały użytkownik

  • 222 postów

Napisano 20 07 2008 - 11:28

no ja nie mam lapsa ale w sterach od grafy mam takie cos...
  • 0

#6 freqfreq2

freqfreq2

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 20 07 2008 - 12:04

Witam.

A próbowałeś odłączyć programowo ten dodatkowy monitor?:

Panel sterowania > Ekran > Ustawienia i kliknij PPM na dodatkowym ekranie i użyj opcji Odłącz.

Jeżeli to nie pomoże, to doszukiwałbym się problemów w samej aplikacji nVidii.


---
Pozdrawiam
Hugster


Nie ma tam opcji "Odłącz", są tylko "Dołączony" i "Podstawowy", żadna z nich nie daje pożądanego efektu.

Dziwi mnie dlaczego nagle komputer zaczął uważać że jest do niego podłączony jakiś monitor, a wcześniej uważał tak tylko wtedy, gdy jakiś monitor był faktycznie do niego podłączony....
  • 0

#7 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 20 07 2008 - 12:19

Witam.

A opcja 'Dołączony' jest zaznaczona - jest obok niej taki 'ptaszek'?


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#8 freqfreq2

freqfreq2

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 20 07 2008 - 13:09

Witam.

A opcja 'Dołączony' jest zaznaczona - jest obok niej taki 'ptaszek'?


---
Pozdrawiam
Hugster



Bez przesady jeszcze nie taki głupi jestem :) Jest ptaszek ale zauważyłem że opcja DOŁĄCZONY daje tylko tyle, że pulpit na drugim ekranie jest albo rozszerzeniem (ptaszek) albo kopią mojego pulpitu (bez ptaszka) :)
  • 0

#9 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 20 07 2008 - 13:49

Witam.

Ale ów 'ptaszek' daje Ci to, że mysz ucieka na obraz dołączony.

Tak jak mówiłem wcześniej, doszukiwałbym się problemów w oprogramowaniu nVidii w takim razie.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: DualView



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych