Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7 - Wątek główny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#1 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 09 01 2009 - 15:09

Witam. Co myślicie o nowej wersji Windows'a??? Może komuś udało się ściągnąć??? Ja niestesty nie zdążyłem... Według mnie jest od bardzo wrecz taki sam jak Vista ale Microsoft zapewnia że ma być szybszy i według niektórych portali internetowych ma byc darmowy :) Czyli koniec z piractwem??? Nie wierze ale chętnie zobacze jak się potoczą losy tego systemu... Czy będzie takim samym niewypałem ja Vista... Oto screen z nowego systemu Windows:Dołączona grafika

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 09 01 2009 - 15:21

Ja już go miałem , ale niestety nie wykorzystałem jego wszystkich zalet (słaby komp) nie miałem aero itp
włącza się szybciej od visty (widoczna zmiana)
A tak ogólnie to instalator podobny do visty i ogólni wszystko takie jakby "znane" z innych Windowsów
Jak na razie ją odinstalowałem ale zachowałem sobie z nim płytkę i jak będę zmianiał podzespoły kompa (już nie długo :) ) to sobie zainstaluję z powrotem :)

  • 0

#3 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 09 01 2009 - 15:32

ja bym chętnie spróbował ma ktoś z was dostęp do tej wersji co używaliście.Można ją kupić czy jak?Co ze sterownikami?
  • 0

#4 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 15:41

Wg. Mnie 7 też będzie niewypałem, Co 2gi użytkownik przechodzi z powrotem na XP (w tym Ja).

Kilka jego możliwości: http://pl.youtube.com/watch?v=GqDQ0wUcSPQ
  • 0

#5 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 09 01 2009 - 15:56

Wg. Mnie 7 też będzie niewypałem, Co 2gi użytkownik przechodzi z powrotem na XP (w tym Ja).

Kilka jego możliwości: http://pl.youtube.com/watch?v=GqDQ0wUcSPQ


Co do tego filmiku... lipa nie możliwości. Takie rzeczy istniały już dawno... tyle, że teraz są wbudowane w system. Zresztą, komu to się przyda? Poza tym, wątpię by sterowanie za pomocą ekranu dotykowego było szybkie i wygodne... może w mobilnych urządzeniach, natomiast nie w stacjonarnych PC. Ciekaw jestem teraz, ile takie bajery będą ciągnąć zasobów.
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 09 01 2009 - 15:59

Ciekaw jestem teraz, ile takie bajery będą ciągnąć zasobów.


Nie tak strasznie (no może dla niektórych) mi przy 1 GB w spoczynku zużywał ok 600/650 MB (z "bajerami") bez "bajerów" jakieś 500/550 MB
u mnie się nie dało pracować ale dla tych którzy mają 4 GB ramu (jest coraz więcej ludzie mający 4 GB ramu) ten system może się sprawdzić
  • 0

#7 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:00

@rzeznia22

Zgadzam się z tobą :) nie długo będzie tak, że system będzie zabierał więcej zasobów, niż nowoczesne gry ^.^
  • 0

#8 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:09

Panowie, ale tak szczerze... Czy było by Wam wygodnie i szybko operować za pomocą ekranu dotykowego, równie dobrze jak skrótami klawiaturowymi i myszką? :) Zresztą, jak się na to przerzucić...

Heh... pamiętam jak dzisiaj, mój pierwszy komputer z 256 RAM. Szło na nim wszystko, kilerzył wszystkie komputery w okolicy. XP śmiga na nim do dzisiaj szybko i sprawnie... moge wykonać na nim w 99% to samo, co na Windows 7. Tyle, że ten drugi do płynnego działania po premierze będzie potrzebował 2 rdzenie i kilka GB RAM i z 15 wolnego na dysku... gdzie tu logika? Czy naprawdę systemy takie jak Vista i 7 wnoszą aż takie super cuda, że warto wykładać dwie dobre pensje w sprzęt tylko po to aby to coś uruchomić? Dokąd to zmierza.. Panowie.. dokąd? Jak dla mnie te wszystkie wymagania to tylko celowe zamierzenie na zarobienie kasy przez producentów. Gdyby chcieli, to by to zoptymalizowali tak, że nawet te wszystkie 'bajery graficzne' które są niby taką rewolucją poszły by na 512 pamięci operacyjnej i można by jeszcze spokojnie pracować.

No i jak tu nie pić...?
  • 0

#9 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:11

Microsoft najbardziej idzie w nowoczesne funkcje i bajery, to niby dobrze, ale...nie wszyscy mają nowoczesne kompy z prawdziwego zdarzenia żeby to wszystko obsłużyć!Powinni bardziej skupić się na szybkości i ekonomicznej pracy, a nie wymyślać jakieś głupoty...te ich funkcje i bajery nie mają sensu...mogę sobie ściągnąć darmowy program do jakichś operacji, a nie korzystać z jakichś Windows'owskich badziewnych programów, które ledwo działają!

Żal Microsoftu, nie wiedzą o co chodzi ludziom, myślą, że wszyscy mają superkomputery tak jak oni. :)
  • 0

#10 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:12

@Jakub566
Zauważ, że w podobnym kierunku idą producenci dystrybucji Linuxa. Wystarczy zauważyć, że niektóre dystrybucje zajmują przynajmniej 2 płyty DvD... ciekaw jestem, po co komu tyle syfu instalować z którego i tak nigdy nie skorzysta?
  • 0

#11 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:14

Zauważ, że w podobnym kierunku idą producenci dystrybucji Linuxa.

To prawda, ale trochę inaczej, funkcje Linuksa nie zabierają tyle zasobów co Windows. :)

  • 0

#12 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:14

Pamiętaj o Tym, że technika idzie do przodu. A wraz z nią oprogramowanie. Gdyby nie to, to system wyglądałby tak :

Dołączona grafika

Chyba byś tego nie chciał :)

  • 0

#13 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:19

Pamiętaj o Tym, że technika idzie do przodu. A wraz z nią oprogramowanie. Gdyby nie to, to system wyglądałby tak :

Dołączona grafika

Chyba byś tego nie chciał :)


Uwierz, że mój system wygląda prawie tak samo... i wcale mi z tym nie jest źle. Prosto i przejrzyście przynajmniej. Do takiego interfejsu Visty np nie mogę się przyzwyczaić... jest za bardzo 'oczo[beeep]na', że pozwolę się tak wyrazić.
  • 0

#14 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:23

Czyli wolałbyś, jakby wszystko zostało po staremu ??

Zobacz. Prędzej, czy póżniej każdy będzie musiał zmienić system na nowszy. I choć teraz Jesteśmy na Xp, to prędzej, czy póżniej i tak będziemy musieli się przenieść. Taka jest szczera prawda :)
  • 0

#15 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:27

Co ma wygląd do nowoczesności i techniki?Nawet w tej chwili mogę sobie ściągnąć skórkę na XP żeby wyglądał przebojowo czy np. tak jak Vista. :)
  • 0

#16 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:29

Czyli wolałbyś, jakby wszystko zostało po staremu ??

Zobacz. Prędzej, czy póżniej każdy będzie musiał zmienić system na nowszy. I choć teraz Jesteśmy na Xp, to prędzej, czy póżniej i tak będziemy musieli się przenieść. Taka jest szczera prawda :)

Przenieść bardzo chętnie, zawsze zmieniałem system na nowszy, ale na XP się zatrzymałem... nowszych nie było po co instalować... tylko po to, aby mi komp zamulił? Nie było sensu...

Drażni mnie to, że niby są to tak rewolucyjne systemy, a poza wymaganiami nie wnoszą w zasadzie nic. Powiedz mi, w czym ten Windows 7 będzie lepszy od Windows XP dla Kowalskiego?
  • 0

#17 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:30

@Jakub566

Chodzi mi o aktualizacje, a ten screen miał tylko pokazać, jak technika poszła do przodu ^^ ogólnie o to Mi chodziło.
  • 0

#18 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:31

Powiedz mi, w czym ten Windows 7 będzie lepszy od Windows XP dla Kowalskiego?

Będzie lepszy w cenie i w wymaganiach. :)
  • 0

#19 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:38

Czegoś nie rozumiecie ;/
Dam wam przykład:

-Taki "Kowalski" kupuje se wypasiony komputer, z Windows'em Vista/7. Postanawia go Przeinstalować na Takowego XP. Pożniej dowiaduje się, że nie odpali na nim najnowszych programów/Gier, czyli nie może na tym systemie wykorzystać pełnych jego możliwości. Widzi także, że przy zakupie miał 4 GB Pamięci RAM, a aktualnie jest to nieco ponad 3.


Po prostu XP nie uciągnie już długo, i każdy będzie musiał przejść co najmniej na Viste.
  • 0

#20 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 09 01 2009 - 16:42

@lisciu
Ale mi nie chodzi o obrone XP itd... tylko, że większość nowych rzeczy i funkcji, tak samo jak i gier, można było by zrobić na takim samym poziomie grafiki i udogodnień, zwiększając tylko nieznacznie wymagania. Kwestia optymalizacji według mnie. Takie GTA IV... np. Wątpię by ta grafika i jej możliwości wymagały aż takiego sprzętu...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych