Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7 - Wątek główny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 09 01 2009 - 17:50

Popieram rzeźnię. Gdyby Microsoft wziął się za pracę a nie za bajery może by to jakoś sensownie skonwertował, zoptymalizował kod i były by jakieś efekty. Swoją drogą ledwo co wydał Vistę która ma MASĘ błędów a teraz jeszcze wydaje prawdopodobnie bardziej zbugowanego Windowsa. Microsoft powinien pracować jak Blizzard. Zoptymalizować przed wyrzuceniem na rynek. Dzięki temu miałby zwolenników. Jedyny sprzęt jaki udał się Microsoftowi to Xboxy. Windowsy to zaś zgrupowanie błędów. Niestety najpopularniejsze na świecie.

  • 0

#22 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 09 01 2009 - 17:55

No ja tez myśle że wygląd to nie wszystko... Liczy się szybkość bo jak już to będzie to można bawić się wyglądem... Takie jest moje zdanie...

  • 0

#23 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 09 01 2009 - 17:57

Po co komu powolny Windows z kupą bajerów, które i tak nie chcą działać? :)
  • 0

#24 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 09 01 2009 - 17:59

Po co komu powolny Windows z kupą bajerów, które i tak nie chcą działać? :)



podobno Windows 7 ma mieć mniej bajerów niż Vista
  • 0

#25 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 09 01 2009 - 17:59

Tobie Jakub pewnie jeszcze by poszedł ale mi to juz marzenia... Ale Microsoft musi zacząć myśleć o wszystkich użytkownikach komputerów...
  • 0

#26 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 09 01 2009 - 18:59

A wiadomo coś już o wymaganiach?
  • 0

#27 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 20:04

Wg. Mnie jest tak: Technika idzie do przodu, i stare oprogramowanie zostaje w tyle. Tak było, jest i będzie, i Ja rozumiem tych, co siedzą jeszcze na starszym oprogramowaniu. Ale to nie znaczy, że Te nowsze są gorsze, wręcz przeciwnie, jedynym problemem są wymagania, lecz tak jak mówiłem, Nowy Komputer, nowy system ..
  • 0

#28 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 09 01 2009 - 20:07

No tak ale jest się trudno przyzwyczaic do nowych rzeczy... No ale muszą tez pamietac o starych komputerach...
  • 0

#29 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 20:14

Stare Kompy - Stare oprogramowanie. Przecież na 3-letnim kompie nie odpalisz GTA4 czy tym podobne. System masz taki, na jaki możesz se pozwolić.

Stare Komputery ?? nie znasz zasad. Oni też muszą mieć swoje zyski. W ten właśnie sposób wymuszają zmianę Sprzętu.
  • 0

#30 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 09 01 2009 - 20:24

Mi bez problemu pójdzie Windows 7(tak podejrzewam), Vista również. Można by powiedzieć do mnie powiedzieć ,,o co Ci chodzi przecież udźwigniesz to na swoim kompie?''.

Chodzi mi o to, że nie ma żadnej współpracy ze starszymi systemami, może by zrobili taki bajer żeby Windows 7, albo Vista współpracowały z XP.Podam przykład ,,masz stary program?'', nie uruchomisz go na nowszym systemie(jest to możliwe, ale oczywiście z wielkimi problemami). Dalej, kiedyś sam miałem taką sytuację, kuzyn przyjechał z laptopem, w jakiejś gazetce wyczytaliśmy jak można podłączyć oba kompy kablem, oczywiście XP skonfigurowaliśmy bez problemu, a z Vistą na laptopie były duże problemy(nie opisali tego w gazetce, jak to zrobić na Viście). Po wielkim trudzie...
systemy nie chciały ze sobą współgrać.

Te nowe Windowsy są tylko po to żeby wyciągnąć pieniądze na zakup nowego Windowsa, oprogramowania i sprzętu.
  • 0

#31 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 20:47

Jezu :) Wy dalej czegoś nie rozumiecie. Nowy system = Tradycja. Nie może się zatrzymać na Xp. Naprawdę tak trudno uświadomić sobie, że za Kilka lat będziemy tak samo wywyższać Viste ??

  • 0

#32 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 09 01 2009 - 20:51

Może masz trochę racji, z XP też chyba było tak na samym początku. :)

  • 0

#33 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 09 01 2009 - 20:57

Przez długie lata 98 górował nad XP. Ludzie nie mogli się przyzwyczaić do wyglądu. Zobaczysz, tak samo będzie z Vistą. Mówiąc szczerze Ja też tak szybko nie mam zamiaru przejść na nią. Więc używam modyfikacji XP. Szybszy, Sprawniejszy, praktycznie niczym się nie różni. Od razu mówię, że posiadam Oryginalnego Xp i sam go Zmodyfikowałem :)
  • 0

#34 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 09 01 2009 - 21:27

Może to strach przed nowością.Polityka firmy się zmienia i idzie na bajery.Wiadomo ten co zna się na rzeczy będzie używać nawet linuksa .Może zdanie ludzi było by inne gdy by systemy były tańsze oraz komputery.Każdy z nas kupiłby sobie nowy system.Ale nie oszukujmy się sprzętu nie wymienia się często że względu na cenę.ale żeby podzespoły były tańsze to każdy by kupił(założenia czysto teoretyczne)nowy system i więcej np.Ramu do systemu żeby było dobrze.Ale wielką role odgrywa tez polityka i marketing firmy.Bo czy Vista w USA i nasza polska są identyczne jak krople wody.
  • 0

#35 Nevitro

Nevitro

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 09 01 2009 - 21:49

Powiem Wam że najnowszy Windows Vista wniósł tylko pakiet kodeków, lepszą grafikę, obsługę DX 10 oraz podobno lepszą obsługę 4 GB RAM. Kupiłem ten system, lecz w tej chwili wygląda jak 98. Dlaczego? Bo bajery zabierają aż 200 mb RAM. Trochę dużo. Tym bardziej że GTA IV tyle je że jak wyłączę to mam 600 MB RAM zajętych (system sam wyłącza zbędne usługi).

Vista - do gier
7 - chyba przeznaczone do biura (założę się że kierują się Linuxem)

A tak poza tematem- GTA IV wygląda gorzej niż Far Cry 2 (który chodzi na ultra przy 50 fpsach) a ta gierka - nie dość że rozwalono cienie, brak AA, jakiś fałszywy blur (jedynie co fajne to motion blur) oraz się tnie, tak samo jak na minimalnych jak i na maksymalnych... Mam 2 rdzenie podkręcone do 3.2 GHz i mam gracz na skaczących FPSach z 20-50? GTA IV napisali chyba tylko pod 4 rdzenie - o 2 już zapomnieli i nie chciało się im optymalizować... GTA IV - 4 rdzenie = 90% przynajmniej trochę zdenerwowana. Może GTA V będzie chciał minimum 16 rdzeni (mamy 2,4 nadchodzą 8 [tzw 7, 1 zapasowy] to niedługo 16)...
  • 0

#36 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 10 01 2009 - 20:32

Ja sobie zainstalowałem dziś tą 7.pierwsze wrażenia dobre prawie wszystkie sterowniki sam zainstalował.Internet podłączyłem przez port ethernet i jak już miałem to sam znalazł mi stery do WI-FI.tylko chyba grafika za słaba wywala mi bluscren jak chce obliczyć ten współczynnik sprawności jak w viscie i aero nie działa.A tak to nawet nawet.Moim zdaniem dobre początki lepiej niż vista.Wiadomo jest to wersja beta więc błędy mogą być.
  • 0

#37 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 10 01 2009 - 23:25

7 - chyba przeznaczone do biura (założę się że kierują się Linuxem)


A kiedy Windows NIE kierował się linuksem? ;p

Moim zdaniem zarówno Vista jak i 7 są tyle samo warte. Ale niestety Lisciu ma racje, że z czasem będziemy musieli przejść na nowszy system operacyjny.
  • 0

#38 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 10 01 2009 - 23:43

Powiem tyle na temat Windows Seven:

- system jest szybki, nie powiem, kopiowanie czy dekompresja plików to ukazują
- zżera mi mniej RAM-u niż Win XP pod tym samym obciążeniem
- starsze gry chodzą bez problemu
- nowsze też nieźle
- nowy wygląd, praktyczne funkcje i tak dalej
- rozbudowany panel sterowania
- interfejsy wstążkowe w Paincie i Wordpadzie
- od groma funkcji compizopodobnych (ale kostki nie ma ;))
- DX 11, .NET 3.5.1 i inne - PS CS4 chodzi bez problemu i nie wymaga aktualizacji
- nowy indeks wydajności
- poprawiono bezpieczeństwo w pewnym stopniu
- tyle opcji teraz jest, że aż problem to na szybko ogarnąć
- udało mi się znaleźć animowaną ikonę, ale z jej jakością to idź pan, ale zawsze
- jeszcze trochę tego jest ;)

Wady:
- nie poprawili miksera dźwiękowego tego z Visty, chyba że w moim problemie chodzi o sterownik, ale wątpię
- niestabilne zużywanie RAM-u w trakcie obciążenia (różnice dochodzą do 300 MB) - znany problem z Visty
- Shared Video Memory, która często jest wręcz wrzodem na tyłku
- parę viściastych zachowań tam jest jeszcze, nie mogę sobie przypomnieć
- proces csrss.exe zawiódł podczas wymuszonego zamykania debugowanego programu w VS 2008

Co do GTA IV to tam chyba trzeba było coś pokombinować i chodzi normalnie, jak uda mi się to odnaleźć to wstawię linka.

Mojemu koledze system chodzi jak XP na pełnym bajerze przy P4 2,4 GHz, 512 MB RAM i karcie graficznej GF 9500GT 1 GB, jest zadowolony. Ja na swoim C2D E4300, 1 GB RAM i GF 7300 LE również ;)

Parry, coś mało aktualny ten screen, najnowszy build to 7000, publicznie dostępny i ma zmieniony wygląd. Zaraz wstawię.

EDIT: A wstawię wam całą galerię B)

http://winfuture.de/screenshots/Windows-7-...sch-3699-1.html

Co do GTA IV to podobno trzeba zmienić na tryb zgodności z XP SP2 i zawsze odpalać z admina (zarówno grę jak i instalator)
  • 0

#39 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 11 01 2009 - 02:23

I właśnie Pan rafal194 udowodnił moją teorie. Sprzęt idzie do góry, a wraz z nim oprogramowanie i cena.
  • 0

#40 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 11 01 2009 - 02:30

Czyli może nie będzie tak źle jak przypuszczam... ;) Mam nadzieje ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych