Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7 - Wątek główny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#41 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 11 01 2009 - 09:16

Może naprawdę ten system nie jest zły, może my tak krytykujemy tylko i zapominamy o wszystkim. ;)

  • 0

#42 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 11 01 2009 - 15:17

Ludzie nie są otwarci na nowości, to dlatego - a system, który jeśli obciążysz paroma programami, co zżerają w sumie 100% proca i 85-90% RAM-u i można jeszcze przełączać między programami to nie jest źle. W XP czy w Viście już dawno byłby jakiś błąd.

  • 0

#43 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 11 01 2009 - 16:47

Nowość nowościami ale lepiej czekać na finalną wersie,bo ta to chyba ma błędy.Odkąd mam a raczej miałem 7 bo ją usunąłem mam z jakieś błędy w biosie.A jak dla mnie co się nie zna to ciężkie do pokonania.Windows 7 zawiesił mi się kilkanaście razy na podstawowych czynnościach.A skoro miał pobierać mniej zasobów nawet od Xp to nie powinno być cudów.Kto zna się na biosie Dołączona grafika
  • 0

#44 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 11 01 2009 - 17:11

Ja znam się tak trochę na Biosie, umiejętności wystarczają mi do moich potrzeb(nawet trochę więcej chyba umiem). ;)
  • 0

#45 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 11 01 2009 - 17:21

To powiedz jakim cudem zmieniło mi się logo powitalne biosu na samym początku.Wogule inna czcionka i rozmiar.I jak masz bios nie zrobiłem zdjęć to po lewe stronie mam ostrzeżenia na czerwono.zrobię zdjęcia.Dawałem Load Optimized Defaults i nic nie pomogło. Fotka takich pozycji jest więcej.Nawet taktowanie zmienia sie same jak widać jest 6x a raczej powinno być 9x
  • 0

#46 rademenes14

rademenes14

    Stały użytkownik

  • 255 postów

Napisano 12 01 2009 - 09:28

W płytach Gigabyte jest opcja by BIOS pracował pod kontrolą SYSTEMU operacyjnego. sprawdź może ja kiedyś włączyłeś .
  • 0

#47 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 12 01 2009 - 09:48

jedna mądra odpowiedz tylko nie wiem pod jaką nazwą patrzeć.
  • 0

#48 arian

arian

    Początkujący

  • 87 postów

Napisano 12 01 2009 - 16:17

Uzywalem windows 7 przez pare dni. Wrazenia powalajace. Szybkosc otwierania stron www w nowym exploerze wrecz odlotowa, system pare razy sie zawiesił ale to chyba wina ze jest to wersja beta. Grafika full wypas wiele ulepszen. Wersja 32bit czyta 4gb ramu. Pobiera mało zasobow.
  • 0

#49 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 12 01 2009 - 16:38

Ooo... Nie wiedziałem że wersja 32 bity bedzie obsłuugiwała 4 gb RAM-u i bym sie spodziewał że pobierała by dużo zasobów...
  • 0

#50 arian

arian

    Początkujący

  • 87 postów

Napisano 12 01 2009 - 17:19

Czy obsługiwala na 100% wam nie powiem wiem ze napewno czytala.
  • 0

#51 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 12 01 2009 - 17:26

Czytać 4 GB RAM-u to nawet Vista SP1, z wykorzystaniem już gorzej. Ale wystarczy włączyć PAE i wtedy wykorzystuje.

  • 0

#52 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 12 01 2009 - 18:30

Tak. Vista z SP1 odtworzy, w XP już będzie pokazywać 3,21 ;) nie wiem, czemu dokładnie Tyle.

  • 0

#53 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 12 01 2009 - 23:18

Pokazuje ilość rzeczywiście obsługiwanego RAM-u. Włączając PAE uzyskujemy 4 GB.
  • 0

#54 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 13 01 2009 - 00:09

Wg. mnie to będzie taki sam niewypał jak Vista.Ja pamiętam jak wszyscy mówili że Vista będzie najlepsza itd.A z tego gadania wyszła kicha.Mi o dziwo Vista poszła i całkiem dobrze chodziła ale kopia tej Visty była jakaś wybrakowana czyli nie było żadnego programu typu Podgląd Obrazów i Faksów Systemu Windows.Ładowanie koszmarne.Nawet Win 98 szybciej się ładował ;) .I to co powyżej ktoś napisał jest prawdą.Microsoft robiąc Windowsa 7 chce wymusić na ludziach żeby usprawniali swój sprzęt.Niedawno była Vista a tu już Windows 7.Jak został zrobiony XP to przez długi czas nie było żadnego nowszego.Na mnie Microsoft nie wymusi kupowania innego sprzętu.Zostaje przy XP aż wyjdzie kolejny Windows.Jak już wyjdzie to wtedy pomyśle nad zmianą systemu.Nawet najwcześniejsza wersja Visty,Longhorn mi się bardziej podoba.Wygląda tak jak XP tylko ma więcej funkcji i ma Side bar którego XP nie posiada.Ale zawsze sobie można dodać Side Bar'a do XP :( .Dla tych co nie wiedzą to taka ciekawostka że Vista to miał być Longhorn ale coś nawaliło chyba w projekcie i zaczęli robić nowy projekt i efekty tego są widoczne.Badziewie i tyle.Poniżej podaje link do filmu który przedstawia jak miała wyglądać Vista i jak wygląda Longhorn.
Spoiler

  • 0

#55 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 13 01 2009 - 18:54

Może jeszcze jest taka sprawa, że Windows tworząc XP zrobił naprawdę (jak na Microsoft) dobry system, więc nie śpieszyło im się z kolejnymi OSami. A jak teraz do nich doszło, jak wielkim niewypałem była vista, to postanowili ją poprawić, i teraz na szybkiego tworzą kolejny system, który bd wielką poprawka Visty.
  • 0

#56 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 13 01 2009 - 19:58

Tym bardziej, że kryzys gryzie po kieszeniach (na przykład redukcja zatrudnienia o jedną szóstą w MS) ;)

Więc Windows 7 może być takim "być albo nie być" Microsoftu.
  • 0

#57 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 13 01 2009 - 20:55

Microsoft po prostu próbuje zamazać dawne wydarzenia. Wydaje im się, że jak teraz zrobią dobrego Windowsa to ludzie zapomną już o tym jaki niewypał ostatnio wprowadzili na rynek. Ludzie i tak nie zapomną, ale jeśli ten system naprawdę się uda to jest duże prawdopodobieństwo, że większość zapomni jakim niewypałem była Vista.

Moje przeczucia są następujące, Windows 7 będzie na pewno lepszy od Visty. Wiedzą już jakie popełnili błędy, powinni je poprawić, ale nawet jeśli wszystkie dotychczasowe błędy zostaną poprawione to i tak popełnią nowe błędy.

Technika idzie do przodu, taki Windows dużo ze sobą wprowadza, ale tylko wtedy jeśli jest udany. Powinien być głównie kierowany szybkością i wygodą, a bajerami powinni zajmować się dopiero na koniec.

Zauważyłem również, że Microsoft wydaje udane Windows co 2 systemy. Popatrzcie, Windows 98 był bardzo udany, Windows 2000 już dużo mniej był to pewien nie wypał(nie przyjął się), XP był udany, Vista była nie udana, teraz wychodzi, że Windows 7 powinien być udany, to bardzo dziwne, prawda?
  • 0

#58 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 13 01 2009 - 21:09

Wydaje mi się, że dla Microsoftu to jest nie być, albo być jeszcze przez chwilę, bo to prędzej czy później upadnie.

A najlepszy system jaki mu się udał to chyba MsDOS :( bez awaryjny, nie zawiesza się, nie ma z nim problemów, i chodzi niemal na każdym kompie ;) (za wyjątkiem NTFS).
  • 0

#59 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 13 01 2009 - 22:22

Zauważyłem również, że Microsoft wydaje udane Windows co 2 systemy. Popatrzcie, Windows 98 był bardzo udany, Windows 2000 już dużo mniej był to pewien nie wypał(nie przyjął się), XP był udany, Vista była nie udana, teraz wychodzi, że Windows 7 powinien być udany, to bardzo dziwne, prawda?

z tym to sie nie do konca zgodze
windows 2000 nie byl przeznaczony dla uzytkownika domowego, bardziej pod stacje robocze w firmach (czyli w sieciach), nie pod gry i multimedia, chociaz ja bym to nazwal bardziej niezbyt udana hybryda pomiedzy "zabawa" a "praca", przeciez win 2k jest kontynuacja win NT 4, dopiero w XP ta "migracja" sie udala, a obok przeciez dalej powstawaly i dalej powstaja systemy server-workstation, ktore recze nie nadja sie zbytnio (co nie oznacza ze nie dzialaja) do zastosowan typu gry, multimedia (ale i tutaj przy opdowiedniej wiedzy i konfiguracji mozna sobie zrobic system pod Desktop)
WinXP tez na poczatku nie byl zbyt udanym systemem do czasu SP 1B (lub nawet SP 2), dopiero potem zdobyl sobie popularnosc
a wracajac do win98 to ja nie uwazam ze to dobry system, moze to zalezy jak kto uzywal, ale mi sie zdecydowanie wiecej wieszal niz XP (na tym samym sprzecie), a po win 2k byl jeszcze winMe - ostatnie tchnienie win9x, swoja droga tak samo niedopracowane jak poprzednik z tej rodziny


A najlepszy system jaki mu się udał to chyba MsDOS :( bez awaryjny, nie zawiesza się, nie ma z nim problemów, i chodzi niemal na każdym kompie ;) (za wyjątkiem NTFS).

hmm to tak samo jak bys powiedzial ze nie obsluguje Ext i innych..
DOS moze i byl stabilny ale mozliwosci to za duzo nie mial, a niestety tutaj kazdy sie ze mna zgodzi, im bardziej skomplikowany projekt tym wiecje bledow moze sie pojawic..
nie zawsze sie da wszystko zaimplementowac idealnie nie pociagajac za tym jakis "kosztow" - programisci dobrze o tym wiedza

wracajac do tematu
z niecierpliwoscia czekam na nastepce Windows XP, byc moze wlasnie bedzie to win 7, narazie czekam jak sie dalej sprawy potocza
  • 0

#60 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 14 01 2009 - 17:11

Miejmy nadzieje że ta wersja Windows'a uda się Microsoftowi i bedziemy wszyscy pocieszeni w pewnym sensie ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych