Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Statystyki] Firefox ciagle goni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 zedulec

zedulec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2006 - 08:09

Jeszcze do niedawna na rynku przeglądarek internetowych królował Microsoft ze swoim Internet Explorerem, a jego pozycja wydawała się nie zagrożona. Nawet inna świetna przeglądarka - Opera, miała procentowo niewielki udział w rynku. Dziś jednak sytuacja powoli ulega zmianie dzięki przeglądarce Firefox. Odkąd 29 listopada zeszłego roku pojawiła się wersja 1.5, została śćiągnięta ponad 20 milionów razy. Aktualnie procentowy udział na rynku przedstawia sie następująco: IE - 87.6%, Firefox - 8.9%, natomiast pozostałe przeglądarki - 3.5%. Należy jednak brać pod uwage, że IE jest standartowo instalowany razem z Windowsem, a przeciętny użytkownik rzadko kiedy wie, jak i dlaczego warto zainstalować alternatywną przeglądarkę.

IN4.PL

  • 0

#2 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 26 01 2006 - 09:50

Ja mam ciekawe (mało wiarygodne) statystyki na hostingu i FF prowadzi... moze dlatego, ze wchodzę nim na hosting lol, ale wygląda to bardzo ładnie:
Dołączona grafika

  • 0

#3 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 26 01 2006 - 15:06

FireFox ma poprostu bardzo podobny IMO interfejs do IE wiec nowym uzytkownikom latwiej sie przesiasc ^^ Jest bardzo wygodny i szybki. Oferuje obsluge wielu wtyczek, skinow itp. Czego chciec wiecej? :D
  • 0

#4 luk20

luk20

    Początkujący

  • 57 postów

Napisano 26 01 2006 - 16:16

Bede sie musial wkoncu do tego firefoxa przemoc ... ;/ a to za sprawa ze chodze po roznych warezach. No jak mus to mus. Statystyki napewno nie klamia mam na swojej stronie podobne wyniki. Tylko chyba bardziej po IE ludzie wchodza z mozilli i opery
  • 0

#5 zedulec

zedulec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2006 - 16:34

Mozilla Firefox. Mnie sie podoba to ze jako strone startowa mozna uzyc kilku zakladek na raz , i nie musze za kazdym razem nic nowego otwierac tylko chodze po tych zakladkach :D
  • 0

#6 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 26 01 2006 - 19:28

Tylko chyba bardziej po IE ludzie wchodza z mozilli i opery

te "?" - 168 - oznacza roboty sieciowe, które nie powinny być brane pod uwagę w zestawieniu :D Z rozrzerzeń do FF szef kuchni poleca:
-CustomizeGoogle- pozwala na konfigurację wyszukiwarki i usunięcie AdSense czyli linków sponsorowanych po prawej, dodaje odnośniki do wyników innych wyszukiwarek.
-Adblock i Adblock Plus- czyli brak mrugających, denerwujących reklam na stronach, uaktualniane filtry serewerów reklamowych (dawno nic mi się nie przedarło;) ).
-NoScript- czyli to ja decyduję na bieżąco, naktórych stronach mają uruchamiać się skrypty.
-Remove It Permamently - mój ulubieniec, trwałe usuwanie dowolnych elementów z wybranej witryny.
- Read Easily -denerwujący styl strony, krzyczące czerwone litery na zielonym tle, czcionka widoczna tylko w nadfiolecie, wyłącz "style" i masz czysty prosty tekst.
- IE View -niestety nie wszystkie strony chodzą pod FF, czasami trzeba wybrać "View this page in IE"
- BBCodeExtra - coś dla maniaków postowania, wszystkie kody i składnia BBCode, Html i Xhtml pod prawym przyciskiem myszki.
... i kilka innych bardziej specyficznych gadgetów :D
  • 0

#7 Czasami jestem

Czasami jestem

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 28 01 2006 - 10:27

dla mnie najwygodniejsze w FF jest to, ze w jednym oknie mozna otworzyc kilka paneli :D
a tak pozatym to dodam tylko, ze polecam :D

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Mozilla Firefox



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych