Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak pozbyć sie wyszukiwarki babylon z firefoxa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 marceli5555

marceli5555

    Początkujący

  • 76 postów

Napisano 26 10 2012 - 18:37

Jakiś czas temu na nowo zainstalowałem system i podczas instalowania jakiegoś programu zainstalowało mi wyszukiwarkę Babylon, oczywiście od razu wyświetlał się jej pasek ,zdecydowałem że ją usunę ,znalazłem ja w dodaj usuń programy zaznaczyłem usuń i tyle ją widzieli (tak myślałem ) jednak nie do końca ,jak sie okazało w mozilli w zakładce zarządzanie listą wyszukiwarek nadal jest wpis; Search the web (Babylon). Ostatnio jakby ta wyszukiwarka coraz częściej chciała zawładnąć komputerem ,często korzystając z google wejde na jakąś strone a po zaledwie paru sekundach wywala mnie z niej po czym wyświetla komunikat że połączenie zostało zresetowane a w pasku jest wyświetlane takie coś;assist.babylon.com/babylonasista/dnasist.main?domain..Jak sie tego pozbyć?

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 10 2012 - 19:20

  • Zobacz w Firefoxie w menu(klawisz Alt): Narzędzia -> Dodatki czy Babilon nie posiada wtyczki aktywnej. Jak tak to wybierz usuń.
  • W pasku adresów wpisz: about:config i po zapytaniu czy chcesz zobaczyć stronę wybierz: "Zachowam ostrożność, obiecuję"
  • Wpisz Babylon w oknie i przy pokazanych wartościach po kliknięciu lewym klawiszem myszki wybierz z menu: resetuj

    Dołączona grafika
I voila!

  • 0

#3 marceli5555

marceli5555

    Początkujący

  • 76 postów

Napisano 26 10 2012 - 21:23

Tak zrobiłem ale powstał następny problem ,otóż jako strone startową w przeglądarce mam ustawioną wp.pl ,jednak przy uruchomieniu firefoxa nie ta jest wyswietlana tylko babylon.com .co za ścierwo, jak sie tego wyzbyć ?
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 10 2012 - 21:58

,

wygląda na to, że musisz ponownie wybrać jako stronę startową WP.pl klikając na ten domek w rogu ekranu.
  • 1

#5 marceli5555

marceli5555

    Początkujący

  • 76 postów

Napisano 27 10 2012 - 10:18

No pięknie ,chyba sie udało ,serdecznie dziękuje za pomoc
  • 0

#6 Natanela

Natanela

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 11 2013 - 22:42

Można też to powywalać przez wpisanie na pasku na górze:

w pasku na górze wpisać: about:config

Pojawi się nowy pasek niżej:

Szukaj: babylon

Wszystkie wyświetlone pliki kliknąć prawym i „resetuj”

 

To tak jakby komuś powyższy sposób nie działał :)


  • 0

#7 ScadyMcLoad

ScadyMcLoad

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 02 2014 - 11:38

Można też to powywalać przez wpisanie na pasku na górze:

w pasku na górze wpisać: about:config

Pojawi się nowy pasek niżej:

Szukaj: babylon

Wszystkie wyświetlone pliki kliknąć prawym i „resetuj”

 

To tak jakby komuś powyższy sposób nie działał :)

 

Ostatni sposób zadziałał :) bo cokolwiek bym wcześniej nie robiła, wciąż siedziało dziadostwo. Dobry na takie rzeczy jest też program Malwerbytes - tylko niestety darmowy tylko przez 14 dni...


  • 1

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 02 2014 - 13:06

Malwarebytes dostępny jest w wersji darmowej, musiałeś ściągnąć wersje Pro - stąd info trial.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Mozilla Firefox



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych