Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows XP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
269 odpowiedzi w tym temacie

#201 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 21 12 2008 - 23:51

Witam!
Takze mam problem z instalacja windowsa xp,mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo juz mnie to irytuje.Pare dni temu kupilem pc: athlon x2 dual core,radeon 3450,1gb ramu kingstone,160gb dysk seagate barracuda 7200.10 (8MB, ATA/100),zasilacz 500w,mb ->Biostar A740G M2+
Wkladam płyte z windowsem i nawet na starcie nie pojawia mi sie napis ,ze dowolny klawisz spowoduje rozruch z plyty cd,tylko sam automatycznie sprawdza konfiguracje,przechodze dalej,robie partycje c i d,formatuje ,wgrywa pliki,restart i...wszystko od nowa....Mecze sie z tym od paru dni ale juz powoli trace cierpliwosc

podczas uruchomiania komputera nacisksz bez przerwy przycisk wskazany w komunikacie (podczas uruchamiania) " Press DEL to enter SETUP" czyli naciskasz Delete>>Advanced BIOS Features>>First boot Device>> ustawiasz kolejność żeby pierwszy bootował CDROM

  • 0

#202 teofilgumofil

teofilgumofil

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 22 12 2008 - 14:52

podczas uruchomiania komputera nacisksz bez przerwy przycisk wskazany w komunikacie (podczas uruchamiania) " Press DEL to enter SETUP" czyli naciskasz Delete>>Advanced BIOS Features>>First boot Device>> ustawiasz kolejność żeby pierwszy bootował CDROM

tak też robie i nic to nie daje :/

  • 0

#203 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 22 12 2008 - 14:54

Tzw ???
Czy przechodzi do biosu ustawiłeś już bootowanie i dalej nie uruchamia płyty ?
czy nie możesz czegoś zmienić w Biosie ?
  • 0

#204 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 22 12 2008 - 17:04

ustawiasz kolejność żeby pierwszy bootował CDROM

Jemu właśnie startuje z CDROMu... Ustaw na HDD, ewentualnie jeżeli się to powtórzy przed restartem wyciągnij na chwilę płytę, a po rozruchu z dysku włóż ją z powrotem.
  • 0

#205 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 12 2008 - 18:34

Plusik to że komputer odczyta wpierw informację z stacji dysków A:, potem CD/DVD. To nie szkodzi w BIOS-ie musi być ustawione że odczyt z nagrywarki jeśli nic tam nie ma to ma czytać z dysku twardego. Po to jest opcja chwilowej pauzy aby użytkownik miał czas na wybór albo z płyty albo z dysku, jeśli w danym czasie nie zostanie naciśnięty żaden klawisz to informacja z płyty nie zostanie odczytana tylko BIOS, przełączy odczyt z dysku twardego. Oczywiście można ustawić że odczyt z dysku będzie odbywał się zaraz dysku twardego, ale nie polecam tego niech komputer parę sekund dłużej.
  • 0

#206 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 26 12 2008 - 18:47

zabrakło jednej informacji od Teofilgumofil - jaki jest zakupiony dysk SATA czy (P)ATA, wprawdzie płyta jest podana ale nie sprawdzałem czy posiada obsługę sata bądź sataII.

jeśli to jest sata to jeszcze dodatkowo trzeba sprawdzić w biosie aktywność tego standartu.
wybrać na początek sata a dopiero start z konkretnej partycji.


(o podawaniu sterowników do sata też nie było wzmianki)
  • 0

#207 teofilgumofil

teofilgumofil

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 11 01 2009 - 19:17

zabrakło jednej informacji od Teofilgumofil - jaki jest zakupiony dysk SATA czy (P)ATA, wprawdzie płyta jest podana ale nie sprawdzałem czy posiada obsługę sata bądź sataII.

jeśli to jest sata to jeszcze dodatkowo trzeba sprawdzić w biosie aktywność tego standartu.
wybrać na początek sata a dopiero start z konkretnej partycji.


(o podawaniu sterowników do sata też nie było wzmianki)

ultra ata 7200.10 dysk,staralem sie zainstalowac (tzn sprobowac ) viste ,czytal ze 4min z dvd ,pokazal sie paseczek jakby wczytywal viste (pasek w ktorym przeskakiwaly zielone "klocki") po paru min. pokazal sie czarny ekran i kursor.dziwi mnie tylko to ,ze nawet nie pojawia sie komunikat ,ze dowolny klawisz spowoduje rozruch z plyty cd ,juz nie mam pojecia co robic :/
  • 0

#208 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 01 2009 - 04:57

Proszę pisałem nie raz macie problem z instalacją Windowsa XP, użyjcie wpierw płyty ratunkowej ale okazuje się że jej nie macie to więc podaję link do str. z której ściągacie sobie plik na dysk i robicie ISO na płytę macie płytę botowalną i starujecie z pod BIOS-a jak byście instalowali system i ściągacie plik o nazwie KNOPPIX oraz drugą pod spodem : Płyta ratunkowa.
No porękach nie musicie całować ;) , to pomoże wam w instalacji systemu jakby co pytać podpowiem.
  • 0

#209 chris740

chris740

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 03 2009 - 20:53

Witam
Mam duży problem, sytuacja wygląda tak, że podczas instalacji windowsa (xp z sp3) w pewnym momencie po kilku sekundach klawiatura i myszka przestają działać...
Tylko właśnie ten duży problem... to jest komputer moich znajomych i nie mam pojęcia jaki jest tam sprzęt, jaki system plików na dyskach... wiem tylko to, co opisałem wyżej...
Dodam tylko, że wcześniej ktoś próbował zainstalować vistę i też miał ten problem.
  • 0

#210 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 11 03 2009 - 20:58

klawiatura pod usb czy PS2.Jak pod USB trzeba ustawić w biosie ,aby myszka była zasilana cały czas czy jakoś tak.


(BIOS Awarda) wygląda to tak: Integrated Peripherals/OnChip PCI Devices - i tam jest m.in. USB Keyboard support - domyślnie jest tam zaznaczone OS - wystarczy zmienić na DOS.

lub

ADVANCED i dalej w USB CONFIGURATION aby aktywować mysz lub/i klawiaturę USB musisz mieć ustawioną wartość USB LEGACY SUPPORT naEnabled (względnie Auto) - oczywiście pozostałe funkcje też muszą być zaznaczone na Enabled.
  • 0

#211 chris740

chris740

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 03 2009 - 21:06

klawiatura pod usb czy PS2.Jak pod USB trzeba ustawić w biosie ,aby myszka była zasilana cały czas czy jakoś tak.


PS2 jak najbardziej

  • 0

#212 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 11 03 2009 - 21:08

No to raczej powinna działać bez problemów

  • 0

#213 chris740

chris740

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 03 2009 - 21:18

No to raczej powinna działać bez problemów


Powinna działać, po zastosowaniu tego co napisałeś, czy w ogólnie powinna działać bez problemowo?
  • 0

#214 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 11 03 2009 - 21:28

Ogólnie powinna działać tamto to było do USB.z reguły z PS2 niema problemu może płyta instalacyjna uszkodzona.Talkie zdarzenie miałem z USB.próbowałeś może i inną myszką i klawiaturo.weź od siebie nawet jak masz pod usb.
  • 0

#215 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 05 2009 - 20:32

Wrzuć płytę instalacyjną z Windowsem i uruchom tak jak byś na nowo instalował Windowsa ale wybierasz opcję nie instalacja a naprawa. Zobacz na pewno ni stąd ni zowąd znikł ci sterownik klawiatury albo myszy. Tak nieraz się zdarza jak coś się złapie nie groźnego ale usuwa sterownik jednego albo drugiego.
Jeśli po tej operacji ci powtórzy się sytuacja nie pozostaje ci nic innego jak zrobić loga dla pewności i podać go w odpowiednim temacie niech sprawdzą ci co się znają na robakach. Jak będzie czysto to wtedy nie pozostaje ci nic innego format partycji za pomocą płyty ratunkowej. Robisz format pod Linux-a a potem pod Windowsa i zainstalować ponownie Windowsa ale już nie robisz formatu szkoda czasu.
  • 0

#216 daro30

daro30

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 31 05 2009 - 16:22

wita mam lapka takiego klik i pytanie chce zainstalowac xp ale czy wszystko bedzie działać?fabrycznie jest preinstalowana Vista
  • 0

#217 olszo

olszo

    Stały użytkownik

  • 245 postów

Napisano 31 05 2009 - 17:25

Oczywiście wszystko będzie działać, ale musisz mieć płytę ze wszystkimi sterownikami (na pewno dodali ci do laptopa)
i po instalacji wszystkie niezbędne sterowniki zainstalować, bo ja pamiętam że przy moim Asusie przeinstalowałem system
a potem się okazało że zgubiłem płytkę ze sterownikami, no i klops był trzeba było szukać po necie ;)
  • 0

#218 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 31 05 2009 - 17:36

Zapewne będziesz musiał integrować stery SATA z instalką XP
Jak to zrobić masz tu:
http://helpc.eu/viewtopic.php?f=25&t=1279
  • 0

#219 daro30

daro30

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 31 05 2009 - 17:40

ok ale do kompa nie miałem żadnej płytki sys.preinstalowany na twardzielu nie bardzo mam pojęcie gdzie szukać sterów i jakich



//Nie cytuj wypowiedzi która jest bezpośrednio nad twoją ! /macsch
  • 0

#220 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 31 05 2009 - 18:10

A o stronę sterowników sam podałeś adresDołączona grafika
wybierasz w opcjach Windows XP i masz stery.Biosu nie potrzebujesz ściągać
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych