Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows XP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
269 odpowiedzi w tym temacie

#181 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 29 11 2008 - 01:54

Jak można nie mieć BIOS-a?? Co to za głupota - gdyby go nie było, to by nawet komputer nie ruszył!

Ma się rozumieć, że nie chce wchodzić do biosu, tak?? Jakiej używasz klawiatury??
Swoją drogą, jak jest ustawione bootowanie z cd jako pierwsze, to powinno się pojawić, że dowolny klawisz cośtam cośtam...
Mówiłeś o blue screenach... a czy czasem przypadkiem masz sterowniki do wszystkiego (najbardziej pewnie chodzi o dysk twardy), żeby się z nimi nie bawić przydałoby się je mieć na dodatkowym nośniku, ale lżejszym rozwiązaniem jest zmiama trybu pracy kontrolera - tylko że potrzeba wejścia do biosu

  • 0

#182 Adamicki

Adamicki

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 29 11 2008 - 02:15

Już wchodzi do biosu. Nie wiem dlaczego nie chciał wchodzić przez jakiś czas. :)

  • 0

#183 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 29 11 2008 - 16:44

Nie masz biosa xDD o kurcze uśmiałem się :)


1. Do biosa nie wchodzi się tylko klawiszem DEL ;p zależnie od producenta biosa może być to też klawisz F2 np.
2. Sprawdź płytę, czy nie jest porysowana, albo nie ma innych fizycznych uszkodzeń.
3. Spróbuj skopiować zawartość płyty na inny CD i z tego CD zainstalować(jeśli masz oryginalnego Windowsa, możesz zgodnie z prawem kopiować go na ile tylko Ci się podoba płyt CD, dopóki płyty te są używane tylko przez Ciebie).

Chinka, to raczej nie będą sterowniki, bo kolega wspomniał, że z innej płyty CD system da się zainstalować.
  • 0

#184 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 12 2008 - 18:08

Nie no co wy wypisujecie, masz nowy komputer to żeby postawić system/zainstalować go a masz kłopoty to program do formatowania/partycjonowania dysku GParted jest on z pod Linuksa lub Ten program, i potem spróbuj zainstalować system jeśli będziesz miał problem znaczy się albo płyta ma rysy albo jest to źle zrobiona kopia systemu.
  • 0

#185 stans

stans

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 02 12 2008 - 22:28

Witam
Mam dość denerwujący problem. Gdy rano uruchamiam kompa to w momencie gdy powinien pojawić się ekran z logo Windows i postępem ładowania pozostaje czarny ekran i migający w lewym górnym rogu kursor. Czekanie nic nie daje więc reset i wtedy odpala się i pracuje normalnie. Nie ma już z nim tego dnia problemów nawet jeżeli muszę go wyłączyć. Ponowne kolejne uruchomienia tego dnia odbywają się bez problemu. Myślałem że pada dysk więc niedawno wymieniłem dysk i zainstalowałem system na nowo ale problem nie ustał. Komputer jest dośc stary ale do zastosowań biurowych ok ma procesor AMD ~1 ghz, płyta jakiś ECS, grafika Geforce Mx400, RAM 512 MB, stary HDD seagate 20 GB nowy HDD Caviar 160 GB (ATA). Nic ostatnio w nim nie grzebałem co mogłoby spowodować opisane wyżej zachowanie.
Pozdrawiam i proszę o pomoc
  • 0

#186 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 02 12 2008 - 22:38

sprawdź ramy memtestem
  • 0

#187 stans

stans

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 02 12 2008 - 23:10

Dzięki ale to już jutro. Przy okazji mam pytania:
1. memtest z bootujacej płyty czy spod systemu?
2. podczas testu każdą z kości testować oddzielnie?
3. jak długo testować?
  • 0

#188 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 02 12 2008 - 23:14

1.tak zbootuj
2.tak
3.~2 godz
  • 0

#189 ŻbiQ

ŻbiQ

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 04 12 2008 - 19:44

A wiec sprawa jest nastepujaca: Kupilem nowy komputer i chce zainstalowac na nim winde. Po skopiowaniu wszystkich niezbednych plikow pokazal mi sie ekran na ktorym bylo napisane aby wybrac jeden z klawiszy:
Enter do instalacji itp.
A wiec przydusilem eneter ale komputer jakby sie zawiesil bo na nic nie reagowal wiec dalem mu restart i tutaj jest problem bo teraz gdy sie uruchamia pokazuje mi konfiguracje komputera a potem robi sie tylko czarny ekran z migajacym kursorem na gorze, niereaguje na plyte w cd-romie. Nie wiem jak z tego wybrnac dlatego prosze was o pomoc i jakies pomysly jak moge zaintsalowac windowsa.

PS:Tylko poprosze wszystko łopatologicznie :D
  • 0

#190 asd01

asd01

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 12 2008 - 20:42

Witam, mam problem z instalacja windowsa xp na pc. Po pierwsze po sformatowaniu partycji systemowej okazalo sie ze moj profil nie zniknal z documents and settings tak samo jak programy z program files chociaz do wyboru przy logowaniu byl tylko nowy profil. No ale mniejsza z tym, partycja zostala sformatowana na innym komputerze tyle ze po podpieciu dysku znow byly problemy. Mecze sie juz od paru dni wiec wszystkich nie pamietam. Dysk to Seagate Barracuda, myslalem ze to wszystko przez SATA ale pomimo dogrania sterow na instalke windy dalej nie dawalo sie dojsc do instalatora. Teraz zdesperowany wgralem acronisem backup systemu z laptopa ale dalej nie dziala (resetuje sie po windowsowym pasku ladowania).
Zmienilem dysk na starego WD pod IDE z zainstalowanym systemem ale o dziwo komp zatrzymywal sie na komunikacie Nvidia Boot Agent....... . Po sformatowaniu dysku na innym kompie podlaczylem go znowu, instalka zdaje sie zaskakiwac ale po pierwszym restarcie kompa wraca do sprawdzania konfiguracji itd. Pokazuje ze system jest zainstalowany... No i oczywiscie formatowanie go przed ponowna proba instalacji nic nie daje, caly czas wraca do tego pierwszego ekranu instalatora...
Kombinowalem z poszczegolnymi koscmi ramu, z ustawieniami biosu i nadal nic.
Konfig: dfi infinity nf ultraII-M2 (moze to sedno problemu?), amd athlon 3800+, seagate barracuda 7200.10
Jestem tym juz bardzo zmeczony i licze na wasza pomoc.

Edit. Ponownie sformatowalem dysk sata, jeszcze raz zresetowalem bios i o ile nie wyskakuje komunikat z koniecznoscia updateowania dmi pool data to mam teraz "brak pliku ntldr", komp wymaga restartu wiec nie moge dojsc do instalatora windy.
  • 0

#191 cierek

cierek

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 06 12 2008 - 17:15

Witam.

Wpadłem na genialny pomysł podłaczenia do grafiki TV i monitora na raz, gdy właczyłem kompa obra dwa razy migał i wyskoczył komunikat zrzucanie pamieci bla bla bla. nie moge właczyc kompa co gorsze zrobic formata.

Gdy wyjme grafike to system wstaje na chwile ale potem znowu to samo.

CO do formata to nie moge właczyc instalatora windows wciskam enter i nic

pomocy

  • 0

#192 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 06 12 2008 - 19:29

Użyj opcji przywracania systemu w opcji Windowsa, z przed tym co chciałeś zrobić.

  • 0

#193 cierek

cierek

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 06 12 2008 - 19:43

Nie da sie wyswietla sie ze sie ze sprawdza konfiguracje dysku i caly czas to samo bez reakcji.
  • 0

#194 SziSza

SziSza

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 12 2008 - 13:15

Witam.
Mam problem z instalacja Windowsa XP. Odszedlem na chwile od komputera jak wrocilem monitor ktory caly czas byl wlaczony nie chcial nadawac obrazu (czarne tlo) zrestartowalem komputer, ale podszas ladowania windowsa xp pasek sie zatrzymywal za kazdym razem. Uruchomilem komputer awaryjnie i przywrocilem system. Niestety tez nie pomoglo, postanowilem zrobic formata. caly format partycji C na ktorej byl windows zakonczyla siesukcesem kopiowanie plikow tez sukces, nastepnie uruchomil sie komputer ponownie zeby zaczac instalacje wina. wszystko sie instalowalo az zatrzymalo sie na 34minucie do konca instalacji. Jest to Instalowanie urzadzen. Nie da sie ruszyc myszka a nic wcisnac klawiatura, nie wiem co mam robic za kazdym razem dzije sie tak samo. Jak chcialem zainstalowac windowsa xp sp2 robilo sie tak samo.
POMOCY :)
  • 0

#195 fundek10

fundek10

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 12 2008 - 14:11

Witam.

Mam powazny problem. Uruchomilem komputer wszystyko chodzilo pieknie ladnie..po pracy wylaczylem, po jakis 2godzinach probouje wlaczyc..pasek ladowania Windowsa XP staje w miejscu i sie nie rusza, resetuje i za kzadym razem to samo. Doszedlem do wniosku ze moze formata trzeba..sformatowalem dysk c: zainstalowalem bez problemu XP..pierwszy restart komputera i ekran zwiecha, druga proba restartu ekran staje sie czarny i nic sie nie dzieje i tak jest za kzadym razem kiedy probuje zresetowac komputer. Wiec probuje znowu zrobic formata i po ladowaniach plikow do instalacji na niebieskim tle przechodzi do czarnego i zwiecha i w prawym gornym rogu miga czarny maly pasek..pomozcie bo juz nie mam pomyslu co zrobic Dołączona grafika Dziekuje wam z gory..
  • 0

#196 Kamillo600

Kamillo600

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 12 2008 - 15:52

Witam. Mój problem przy instalacji wygląda następująco: wkladam płytkę z Windą wszystko śmiga zaczynają się ładować pliki instalacyjne (te na niebieskim tle) (dodam jeszcze że dysk jest sformatowany). Kiedy zaczyna się ladować plik "pliki windows (NTFS)'' czy coś podobnego komputer resetuje się i instalacja zaczyna się od początku xD Wiem że możecie mieć już dość takich ludzi z podobnymi problemami ale mam nadzieję że pomożecie :P
  • 0

#197 tanjinsan

tanjinsan

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 15 12 2008 - 16:17

Instalując XP na moim PC po włożeniu płyty instalacyjnej wyskakuje komunikat :
NIE MOŻNA ZAINSTALOWAĆ PLIKU SETUPDD.SYS INSTALATOR NIE MOŻE KONTYNUOWAĆ NACIŚNIJ DOWOLNY KLAWISZ ABY ZAKOŃCZYĆ
Czy ktoś wie o co mu biega? Z góry dzięki za podpowiedź
  • 0

#198 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 15 12 2008 - 16:20

System orginalny ??
poczytaj
http://support.microsoft.com/?kbid=330181
  • 0

#199 teofilgumofil

teofilgumofil

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 12 2008 - 13:39

Witam!
Takze mam problem z instalacja windowsa xp,mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo juz mnie to irytuje.Pare dni temu kupilem pc: athlon x2 dual core,radeon 3450,1gb ramu kingstone,160gb dysk seagate barracuda 7200.10 (8MB, ATA/100),zasilacz 500w,mb ->Biostar A740G M2+
Wkladam płyte z windowsem i nawet na starcie nie pojawia mi sie napis ,ze dowolny klawisz spowoduje rozruch z plyty cd,tylko sam automatycznie sprawdza konfiguracje,przechodze dalej,robie partycje c i d,formatuje ,wgrywa pliki,restart i...wszystko od nowa....Mecze sie z tym od paru dni ale juz powoli trace cierpliwosc
  • 0

#200 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 21 12 2008 - 23:45

Po tym pierwszym restarcie musisz wejść w BIOS i ustawić rozruch na HDD-0.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych