Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows XP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
269 odpowiedzi w tym temacie

#241 gariki

gariki

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 15 01 2010 - 17:10

Primary Master : Samsung Sv1022D MK101-46
Primary Slave : CRD-8400c 1.02
Secondary Master :None
Secondary Slave :None


Ustawilem tak i jak prubuje zainstalowac Windows to pojawia sie niebieki ekraa i pisze ze system cos niemoze dzialac poprawnie czy jakos tak jesli widze ten komunika poraz pierszy niech zrobie reseta

NIewiem co robic chcial bym juz zainstalowac tego Windowsa ;)(

  • 0

#242 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 15 01 2010 - 17:31

gariki - to nie może być podane

pojawia sie niebieki ekraa i pisze ze system cos niemoze dzialac poprawnie czy jakos tak

skąd można wiedzieć co tam jest napisane, może jest tu właśnie ważne info, co trzeba, nie potrafisz przepisać to zrób zdjęcie i wstaw, sami sobie odczytamy. Może w końcu napiszesz co to za płyta główna, procesor, zasilacz, pamięci i ile jest, to są ważne informacje. Nie ściągnąłeś tego kompa z jakiejś "wystawki"? Działało to w ogóle kiedyś?

Użytkownik geronimoo edytował ten post 15 01 2010 - 17:32

  • 0

#243 gariki

gariki

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 15 01 2010 - 22:57

gariki - to nie może być podane skąd można wiedzieć co tam jest napisane, może jest tu właśnie ważne info, co trzeba, nie potrafisz przepisać to zrób zdjęcie i wstaw, sami sobie odczytamy. Może w końcu napiszesz co to za płyta główna, procesor, zasilacz, pamięci i ile jest, to są ważne informacje. Nie ściągnąłeś tego kompa z jakiejś "wystawki"? Działało to w ogóle kiedyś?



Typ procesora Intel Pentium 4, 1500 MHz (15 x 100)
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8IDX3 (6 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)
Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale i845

Pamięć fizyczna [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: SpecTek 256 MB PC133 SDRAM (3.0-3-3-6 @ 133 MHz) (2.0-2-2-4 @ 83 MHz)
Jak wchodze Mój komputer wlasciwosci to pisze 458 224 KB RAM

Karta wideo NVidia Riva TNT2 Model 64 (32 MB)
Karta dźwiękowa Realtek ALC200(P)/ALC201(A) @ Intel 82801BA ICH2X - AC'97 Audio Controller [C-0]
Napęd dysków optycznych LG CD-ROM CRD-8400C (40x CD-ROM)

a jak sprawdzic jaki zasilacz to niewiem czekam na odpowiedz zaraz dokladnie powiem o tym co wyswiatla mi komputer pszy intalowaniu Windows

Pisze ze
Pojawil sie Problem i system Windows zostal zamkkniety aby zapobiec uszkodzeniu komputera
MOUNTABLE_BOOT_VOLUME
Jesli po raz pierszy widzisz ekran be-du stop to ponownie uruchom komputer
  • 0

#244 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 16 01 2010 - 00:29

Ten dysk może mieć już dość, możliwe że to jest teraz tylko cegła. Tu: http://www.samsung.com/global/business/hdd/notfound.html jest soft do dysku, (sutil, shdiag) musisz wypalić botowalny obraz dyskietki na cd i wgrać też te dwa utyle, potem uruchomić jeden lub drugi z wiersza poleceń. Inny sposób to pobrać z netu program MHDD i ten też wypalić jako boot cd. Postępuj wg. wskazówek.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 16 01 2010 - 00:30

  • 0

#245 gariki

gariki

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 16 01 2010 - 13:55

jak podlanczam 2 dysk do komutera na 40 gb to pszy starcie wlancza sie tabelka czy chce urochomic system windows xp albo instalator windows xp oczywiscie jak naciskam komputer poprostu sie resetuje i wszysko od nowa ;) stary dysk odlonczony
  • 0

#246 gariki

gariki

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 17 01 2010 - 21:17

Pomoze Ktos ??
  • 0

#247 nobile

nobile

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 01 2010 - 19:54

Mam problem z ktorym prubuje sie uporac juz jakis tydzien. na innych forach nie byli w stanie mi pomoc.

Zasilacz SKYHAWK 300W SH-300A8S
Grafika Radeon 9550 256MB DDR (128 bit)
Plyta gl. MS-7027 ver.1
RAM 2x256MB 400MHz (good ram i bit4ram)
Dysk Excel Stor 30GB model: ES3230
Proc AMD Athlon 1700+

Komputer zawiesza sie podczas kopiowania plikow na dysk:

Dołączona grafika

wczesniej dochodzil do jakis 70-80% roznie bylo miedzy 6-80%
raz przywracajac utawienia biosu "najlepsze domyslne ustawienia" czy cos takiego
udalo sie zainstalowac 2 razy.
Potem poskladalem kompa do obudowy i problem ten sam tylko ze teraz zatrzymuje sie po 2-3%
Ustawienie w biosie "najlepsze domyslne ustawienia" nie pomaga.
temperatura radiatora podczas zawieszenia wynosi ok 50*C
Wymienialem karte graficzna na inna, podlanczalem 3-4 rozne dyski twarde, zakladalem inne kosci ram, naped, poprawialem chlodzenie na procesorze, restartowalem usatwienia biosu, wymienialem zasilacz i tasmy do dysku i napedu.

W momecie zawieszenia sie naped po chwili staje, komputer nie odpowiada na klawiature, kontrolka dysku swieci ciaglym swiatlem.

zawiesza sie tez przy instalacji Linuxow i dzialannia takich programow jak mhdd (4 zwiechy na 6 uruchomien programu) pierwszy raz instalowany win 98 przeszedl instalacje bez problemu.

Blagam o pomoc, bo skonczyly mi sie pomysly.

Użytkownik nobile edytował ten post 30 01 2010 - 19:57

  • 0

#248 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 31 01 2010 - 00:18

Proszę pobrać mhdd i wypalić z nim płytkę , następnie uruchomić z niej komputer , podać odczyt smart czyli kliknąć przycisk f8 - zdjęcie , a także wcisnąć dwukrotnie f4 dla dokładnego skanowania dysku - należy zwracać szczególną uwagę na sektory błędne oraz te z czasem odczytu 500 i więcej milisekund.

jeśli dysk okaże się sprawny - testujemy pamięć memtestem , -wypalamy uruchamialną płytę i uruchamiamy z niej komputer , dalej program sam sobie poradzi - musi przejść jeden etap skanowania co trwa kilkadziesiąt minut

kolejnym krokiem jest wyeliminowanie możliwości uszkodzonego napędu - w tym celu należy podmienić napęd

jednak sądzę że to dysk się sypie bo to 30gb model nie pierwszej młodości
  • 0

#249 nobile

nobile

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 01 02 2010 - 14:35

Napisalem ze:"Wymienialem karte graficzna na inna, podlanczalem 3-4 rozne dyski twarde, zakladalem inne kosci ram, naped, poprawialem chlodzenie na procesorze, restartowalem usatwienia biosu, wymienialem zasilacz i tasmy do dysku i napedu."

Ale juz sobie w koncu poradzilem, windows zainstalwal sie jak ustawilem w biosie ram na 166 czy cos takiego, zadno przywarcanie ustawien nie pomagalo. Dzieki za checi.
  • 0

#250 pabhio

pabhio

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 02 2010 - 18:10

Witam.
Mam laptopa Lenovo N500.
Miałem zainstalowany system Windows XP by DareckiBMW czy jakoś tak, w każdym bądź razie łatwy do znalezienia. System padł ;/

Chciałem oczywiście zainstalować "czystego" Windowsa. Odpalam płytkę, ładnie się bootuje, ładuje potrzebne pliki i po załadowaniu plików wyskakuje niebieski ekran o tytule mniej więcej:
"program zatrzymał instalację z powodu możliwego uszkodzenia kompa, jeżeli ten komunikat pojawił się pierwszy raz bla bla bla. I dalej jest napisane, żebym sprawdził czy nie mam wirusów, czy dysk jest dobrze podpięty lub sprawdził go chkdsk /f"
Pracuję teraz na Ubuntu 9.1, nie mam wirusów, chcę sprawdzić dysk, ale jeszcze nie odkryłem tej cudownej komendy czy programy na ubuntu, bo nigdzie nie moge tego znaleźć.

Ktoś powie, że z ramem lub dyskiem lub nawet myszką jest coś nie tak, ale co? skoro ktoś zainstalował wcześniej XPka, zainstalowałem bez problemów Ubuntu tylko ten aaaa! windows się nigdy nie chce zainstalować (spaliłbym na stosie ten cały "maj-przekret-krosoft")

jak mam sprawdzić dysk skoro kompa mam na gwarancji, ale nie mam jak go dać do serwisu.

dokładna treść komunikatu
""A problem has been detected and windows has been shut down to prevent
damage to your computer.

It this is the first time you've seen this Stop error screen, restart your
computer. If this screen appears again, follow these steps: i te kroki wyżej co wspomniałem"

Użytkownik pabhio edytował ten post 09 02 2010 - 18:23

  • 0

#251 dynios21

dynios21

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 08 2010 - 01:17

Sformatowalem dysk wszystko pieknie ladnie Pokazal mi sie ekran z instalacja Instalowalo sie normalnie az tu nagle wyskoczyl mi blad Wlaczylem jeszcze raz i blad Wiec wlozylem plyte z innym windowsem i ciagle pokazuje sie ekran instalacyjny z pierwszej instalacji .Co mam zrobic `?
0

  • 0

#252 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 08 2010 - 10:21

Tzn. że czyta z dysku twardego, gdzie skopiowała się instalacja a nie czytnika CD-ROM, gdzie masz świeżą instalacje Windows. Aby uruchomić Windows z napędu CD-ROM wejdź do BIOSu (F2/Del podczas startu komputera) i w narzędziach Bootowania ustaw 1 CD/DVD ROM Primary..

  • 0

#253 spd

spd

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 13 08 2010 - 16:22

Witam!

Mam taki problem z reinstalem windy. A więc chciałem znajomej zrobic formata i wgrać nowego wina. Więc odpalam po restarcie płytkę windowsa ładuje się, po czym komunikat:

Instaltor nie znalazł zainstalowanego żadnego dysku twardego na tym komputerze. Dziwne bo jak może nie byc dsku skoro windows działa. Ktoś go jakoś musiał zaintalowac przecież ;P

Poszperałem w necie, zdjełem obudowę i wywnioskowałem, że tam jest niestety nie ATA, tylko Sata. Problem ze sterami jak zrozumiałem. Mam płytkę od płyty głównej i na niej chyba są stery, więc odpalam jeszcze raz instalatora i naciskam na początku F6, żeby załadować te stery. Niestety instalator na to F6 wgl. nie reaguje.

Pytanie co mam teraz uczynić, żeby zrobić formacika?

Płyta głowna to AsRock K7VT4A PRO a dysk Western Digital, więcej niewiem.

Proszę o pomoc i z góry dzięki.
  • 0

#254 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 08 2010 - 16:24

Zastanów się po co ponownie ci stery, przecież dysk na SATA cały czas działał, po prostu weź Ubuntu lub GParted lub inny program do partycjonowania z pod BIOS-a.Na przykład taki program : Program do partycjonowania .
Robisz kasowanie i format w Limyx-ie w celu napisania i pewnego usunięcia pozostałości po poprzednim systemie i teraz dopiero kasujesz system Linukx-a i robisz format w systemie Win.
  • 0

#255 spd

spd

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 13 08 2010 - 16:42

Tyle, że co to da jak to instalator windowsa strzela fochy, że dysku nie ma. Myślę, że jakbym sformatował dysk c i d ( bo on jest podzielony na partycje) to dalej winda by miała problem. Ale niewiem dlaczego.

I nie da się może jakoś tego przeprowadzić bez formatowania dysku d?
  • 0

#256 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 13 08 2010 - 19:32

Win XP został wydany w 2001 roku i jego producentowi nie przeszło przez myśl, że za kilka lat wyginą stacje dyskietek. Sterownik trzeba podać mu na FDD, ewentualnie integrować instalator programem Nlite.
  • 0

#257 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 08 2010 - 22:43

Nie trzeba FDD można wyłączyć na stałe i zostawić dysk SATA tak ja mam u siebie w komputerze napęd dyskietek FDD wyłączyłem i usunąłem z komputera, (leży teraz gdzieś w piwnicy). Wystarczy zrobić to co wcześniej napisałem, kolego sterowniki do dysku twardego posiada nie tylko system Windows ale i wszystkie inne systemy bo taki sterownik jest z zasady uniwersalny-standardowy, potem po instalacji jakiegoś systemu można jeszcze dodawać dodatkowe sterowniki jak np. w Nero masz oprócz sterownika do zapisu i odczytu różnych płyt DVD to masz jeszcze sterownik rozszerzający możliwości zapisu i odczytu płyt DVD RW jako płyty CD o rozszerzonej pojemności.
Więc zrób to co napisałem, lub jeśli uważasz że ci źle radzą to zrób po swojemu ale nie kwestionuj czyiś porad, i tak w końcu będziesz musiał zrobić jaki ci się radzi bo nie ma innej opcji oprócz wyrzucenia dobrego komputera na śmieci.
  • 0

#258 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 20 08 2010 - 14:26

Witam. Mam kłopot z zainstalowaniem systemu Windows xp Home Edition 2002 SP2 na kompie. Wszystko idzie dobrze, robie partycje, elegancko sie formatuje wpisuje kod i podczas etapu instalowania sieci wszystko staje niby przewijają sie te kwadraciki w dolnym prawym rogu ale pasek postępu stoi w miejscu. Myślałem że to coś z tym systemem więc zaopatrzyłem się w inny ( XP Professional) ale wraz to samo. Wyjmowałem nawet karte sieciową bo myślałem że to jakiś błąd z kartą i wciąż ten sam problem. Jak myślicie co to może być ?





Problem rozwiązany. Pomogło podpięci dysku twardego pod inny komputer i tam udało sie zainstalować system.

Użytkownik sebastian10394 edytował ten post 20 08 2010 - 17:34

  • 0

#259 quade.

quade.

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 23 08 2010 - 17:43

Chce zainstalować windows xp home edition . Gdy wkładam płyte z windowsem i dochodzi do ładowania plików , po chwili wyskakuje niebieski ekran i dalej instalacja juz nie idzie a na tym ekranie pisze :

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS . Wyłacz opcje BIOS , takie jak bufrowanie i przesłanianie . Jeśli do usunięcia musisz użyć Trybu Awaryjnego , ponownie uruchom komputer , naciśnij F8 aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe , a następnie wybierz Tryb Awaryjny .

Informacje Techniczne

*** STOP : 0x0000007E (0xC0000005 , 0xF78350BF , 0xF7C81208 , 0xF7C80F08)

*** pci.sys - Address F78350BF base at F782E000 , Date Stamp 3b7d855c


Zaznaczam używam orginalnego oprogramowania Windows XP Home Edition .


Prosze o pomoc , z góry dzięki za wszystko .
  • 0

#260 sight

sight

    Stały użytkownik

  • 172 postów

Napisano 28 08 2010 - 19:31

http://support.microsoft.com/?kbid=839641&sd=RMVP
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych