Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się "zamraża"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Goodmorning

Goodmorning

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 23 03 2012 - 11:39

Mam problem z moim starym komputerem, który oddałem rodzicom (którzy raczej w nic dziwnego się nie bawili).
Otóż od pewnego czasu, komputer zatrzymuje się - czasem podczas ładowania, a czasem przy działającym systemie. Dodam również, że często BIOS nie chce się uruchomić.
Od dzisiaj, Windowsa nie da się w ogóle włączyć. Po wyborze "Uruchom system normalnie", pojawia się czarny ekran, a gdy chcę uruchomić go w trybie awaryjnym, gdy już załadują się sterowniki, zostaje na ekranie tylko migający kursor.
Problem na pewno jest hardware'owy i nie jest związany z dyskiem - to samo dzieje się z dystrybucjami Linuksa LiveCD. Bardziej zawaansowane distro nie chcą się załączyć, a systemy typu Damn Small Linux lub GParted Live przestają działać po kilku minutach.
Podejrzewam kłopot z pamięcią RAM - mam BIOS Award, który pewnego razu zawiesił się, emitując ciągły sygnał dźwiękowy. Czy wymiana RAM-u w komputerze coś pomoże?

Użytkownik Goodmorning edytował ten post 23 03 2012 - 11:41

  • 0

#2 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 23 03 2012 - 13:19

Może najpierw spróbuj zformatować partycje, potem zresetuj Bios. Hmm, nie jestem przekonany, że jest problem z pamięcią RAM. Dobrze by było podłączym inny dysk z zainstalowanym na nim systemie i spróbować uruchomić komputer lub użyć do tego pendrive z Windows Portable:)

Użytkownik -AssassiN- edytował ten post 23 03 2012 - 13:19

  • 0

#3 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 23 03 2012 - 13:47

Bardziej zawaansowane distro nie chcą się załączyć


Może to być związane z zasilaczem który to nie potrafi przekazać mocy podczas większego użycia podzespołów.
  • 0

#4 Goodmorning

Goodmorning

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 23 03 2012 - 15:46

@Assasin - przecież próbowałem LiveCD ;) .

Problem rzeczywiście może wynikać z zasilacza. Jest to noname "made in china" dołączony do obudowy. Poza tym wiatraczek od niego głośno pracuje.

Użytkownik Goodmorning edytował ten post 23 03 2012 - 15:48

  • 0

#5 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 23 03 2012 - 15:48

A któryś z twoich kolegów ma zasilacz nie z czarnej listy ? Jeśli tak to pożycz i sprawdź.
  • 0

#6 Goodmorning

Goodmorning

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 23 03 2012 - 15:54

Nie mam nigdzie w pobliżu kolegów :/ . A na pewno nie z sześcioletnimi kompami (nie znam się, ale chyba nie mogę podłączyć zbyt nowego zasilacza?). Mógłbym też wziąć zasilacz z mojego aktualnego komputera.
EDIT
Dodam jeszcze, że tak pracuje komputer: http://dl.dropbox.com/u/26366066/dzwiek.ogg

Użytkownik Goodmorning edytował ten post 23 03 2012 - 16:13

  • 0

#7 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 23 03 2012 - 16:18

To nie ma znaczenia, możesz podłączyć nowy zasilacz.

To co tak warczy to wentylator.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: komputer się nie włącza czarny ekran komputer się zatrzymuje



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych