Skocz do zawartości


Zdjęcie

"zatrzymania" Pracy Dysku, Powracajacy Probolem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 charger

charger

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 12 2007 - 19:37

Witam, mam pewien problem z moim dyskiem Seagate ST3120827AS Barracuda 7200.7 120 GB. Otóż od pewnego czasu podczas pracy dysk po prostu sie "wyłącza/zatrzymuje?" następnie ponownie zaczyna pracować, po czym to poznaje? Barracudy maja to do siebie ze są dość głośne podczas zapisu czy odczytu, u mnie w pewnym momencie słychać iż dysk przestaje pracować, nie wiem jak to dokładnie określić bo słychać tak jakby spowolnienie pracy, później "pyknięcie" i kompletna cisza. Po chwili dysk ponownie zaczyna prace ale ciągle powtarza się taki sam dźwięk jego pracy, jakby nie mógł czegoś odczytać. W tym momencie mogę ruszać myszką, ale nie działają żadne programy ani nie mam dostępu do dysku.

Ostatnio sytuacja się troszkę zmieniła, mianowicie po włączeniu komputera przez okres około 10-15 minut mogę ruszać tylko myszką i słychać doczytywanie (ten sam dźwięk ciągle się powtarzający). Po chwili to specyficzne trzeszczenie wzmaga się (tak jakby coś zostało doczytane) i komputer działa poprawnie aż do ponownego włączenia.


Formaty i ciągłe chkdsk'i nie pomagają. Problem powraca. Bywa i tak iż jedna i ta sama partycja po prostu znika albo po kliknięciu na nią dochodzi do zawieszenia. Nawet na linuxie botującym z płyty (Knoppix).


Zmieniałem taśmy, kable zasilające, gniazda. Powoli tracę pomysły co z nim zrobić. Dysk ma niecałe 3 lata. Myślicie że to trwałe uszkodzenie?


Wydaje się również jakby stał się wolniejszy.


Daje wykres S.M.A.R.T.a zrobionego SpeedFanem. Nie dam rady pobrać Everesta ponieważ szybkość ściągania od "uszkodzenia" wynosi 0,1 kb/s, mimo iż posiadam łącze 1mbit.
Wykres

Dodaje screena z HD Tune:
Klik

Pozdrawiam

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 01 12 2007 - 19:41

Jeśli Ci się uda, pobierz program HDTune i sprawdź, czy na dysku nie znajdują się badsektory.

  • 0

#3 charger

charger

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 12 2007 - 20:03

No i znalazły się badsectory. Użyję HDD Regenerator i zobaczymy czy problem będzie powracał.
  • 0

#4 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 01 12 2007 - 20:27

Poczytaj TO.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: trzeszczenie głośników trzaski głośniki



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych