Skocz do zawartości


telperion_DT

Rejestracja: 24 paź 2008
OFFLINE Ostatnio: 13 01 2009 20:59
-----

Moje posty

W temacie: pentagram cerberus p6391 - problem z dołączeniem komputera

13 01 2009 - 18:32

No niestety nie pomogło ;)
Kiedy przepinam kabel normalnie podpięty do dobrego komputra na tamten "zły" to wszystko jest ok, net śmiga.
Natomiast kiedy daję 2 kable wychodzące z routera (w tym jeden kupiłem nowy) do dwóch komputerów, to na moim jest ok, a na tamtym zawsze wyskakuje iknonka brak lub ogranicznie sygnału i nie ma internetu.
Tak więc to chyba nie jest kwestia kabla a konfiguracji :(
Albo po prostu router się obraził i nie rodziela na więcej niż 1 PC, albo feralny komputer nie "wpuszcza" rozdzielonego sygnału. Sterowniki sprawdzałem, są ok.
co robic?

W temacie: pentagram cerberus p6391 - problem z dołączeniem komputera

12 01 2009 - 12:51

Jak wygląda ikona od połączeni8a sieciowego ta w prawym dolnym rogu koło zegarka? Czy to połączenie jest w ogóle włączone? Polecenie wpisane ok. To po ping to adres twojego routera. Sprawdź kabel sieciowy, zamień miejscami przewody w routerze od tych dwóch kompów.
Wszystkie sterowniki są zainstalowane? Sprawdź dokładnie kartę sieciową w drugim kompie (w tym nie działającym) łącznie z gniazdem czy nie ma tam jakiś śmieci, uszkodzeń itp. Brak odpowiedzi na ping wskazuje że ten komputer zachowuje się tak jakby nie był w ogóle podłączony do sieci.
Pozdrawiam


witam.
Dzięki za sugestię, sprawdziłem kabel "fizycznie" i rzeczywiście coś z nim nie tak (w sumie nowy kabel, ale idzie przez cale mieszkanie, wiec nie łatwo o jakieś uszkodzenie). Wymienię kabel i dam znać, czy pomogło.

W temacie: pentagram cerberus p6391 - problem z dołączeniem komputera

12 01 2009 - 00:07

A kabelek sprawdziłeś? Spróbuj komendy "ping 192.168.0.1" jak cisza to najprawdopodobniej przewód. zy używasz i jakich firewall-i?
Pozdrawiam

PS. Jak zrobiłeś reset routera to "ping 192.168.1.100". Jakie systemy masz na kompach?



system windows XP. Był formatowany dysk przed chwilą, więc firewalle jeśli już to tylko windowsa (ale wyłączyłem je tymczasowo).

Co do komendy, to po wpisaniu w cmd ping 192.168.0.1 na moim NORMALNYM komputerze mam:

Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64

Statystyka badania ping dla 192.168.0.1:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% s
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 0 ms, Maksimum = 0 ms, Czas średni = 0 ms



Natomiast na tym co nie działa:

Host jest nieosiągalny
Host jest nieosiągalny
Host jest nieosiągalny
Host jest nieosiągalny

Statystyka badania ping dla 192.168.0.1:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 0, Utracone = 4 (100% s




chyba że chodziło o wpsianie tego w przeglądarkę internetową, ale wtedy szuka mi po prostu tego na googlu, a chyba nie o to chodzi