Skocz do zawartości


spd

Rejestracja: 10 maj 2008
OFFLINE Ostatnio: 31 08 2010 12:46
-----

Moje tematy

Problem z polaczeniem 3 urzadzen do routera.

31 08 2010 - 12:47

Witam!

Mam taki problem. Posiadam w domu router firmy CISCO EPC2425. Pod niego podpięty jest kablem od internetu jeden komputer a drugi działa poprzez karte sieciowa WI FI.

Teraz stałem się posiadaczem telefonu komórkowego Samsung Wave. Ma on wbudowane WIFI. Jego tez chcialbym moc uzywac. I da się to zrobic, tylko, ze zauwazylem, ze działają tylko dwa urządzenia przez router.

Np. kiedy zrobie restart routera i polacze sie przez WIFI telefonem samsung i drugim komputerem z WIFI to nie działa mi internet w pierwszym komputerze na kablu. Kiedy np. znow zresetuje router i polacze sie przez kabel w pierwszym komputerze i przez telefon Samsung to z kolei drugi komputer przez WIFI sie nie laczy.

Tak jakby router miał ustawione coś, że może dzielic sygnał tylko na dwa urządzenia jednoczesnie.

Wie ktos cos o takiej opcji? Gdzie tego szukac zeby to przestawic?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc. :)

Sieć w domu. Grupa domowa?

02 08 2010 - 17:08

Witam!

Chciałbym połączyć dwa komputery w jedną sieć.

Raz mi się to udało zrobić samemu. Niestety coś się zepsuło i teraz nie działa a nie mam w tej chwili czasu, żeby samemu dochodzić do tego jeszcze raz.

Mam jeden komputer z Winodwsem 7 i do niego internet idzie od routera kablem. Drugi ma Windows XP i internet dochodzi do niego przez bezprzewodową karte sieciową.

Raz jakoś to skonfigurowałem przez grzebanie w Grupie Domowej. Teraz coś nie idzie. Chciałbym, żeby ktoś napisał mi krok po kroku jak to skonfigurować.

Jak było dobrze skonfigurowane, wchodziłem w mój komputer, po lewej na dole rozwijałem, komputery i tam był widoczny drugi komputer, ten z windą xp.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.