Skocz do zawartości


ryba1983

Rejestracja: 26 lis 2006
OFFLINE Ostatnio: 26 11 2011 07:07
****-

Moje tematy

ASUS P5B-E

18 11 2011 - 20:39

Witam Wszystkich Serdecznie

Od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem leciwej już płyty ASUS P5B-E.Od samego początku mam z nią problemy - może ktoś zna rozwiązanie i będzie w stanie mi pomóc?
Zacznę od początku, otóż:

Płytę podłączam pod :

Dual Core E2180@ 2.0Ghz
2x1024MB Goodram DDR2
Ge Force 8600GT
Amacroix Warrior 450W

Już po pierwszym odpaleniu wyskoczył komunikat iż nie rozpoznaje procesora "Intel cpu uncode loading error" na szczęście aktualizacja BIOS-a do najnowszego pomogła.Po formacie i wgraniu nowego OS-a wszystko było by ok gdyby nie fakt iż gdy zamykam system to monitor normalnie się wyłącza natomiast wiatraki od procesora grafiki i zasilacza dalej chodzą chociaż powinny się wyłączyć.Myślę sobie ok montowałem to na szybko może gdzieś jest zwarcie lub przebicie - wymontowałem płytę i starym sposobem położyłem bebechy na książkach na ziemi odpalam i dalej to samo :) Napięcia pomierzyłem i linia 3.3V,5V i 12V są ok więc to nie wina zasilacza.Miał ktoś może podobny problem i zna rozwiązanie? A może walnięta płyta?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły, bo jak na razie za każdym razem muszę po zamknięciu ręcznie wyłączać zasilanie....

Pozdrawiam
Jacek