Skocz do zawartości


rob.mark

Rejestracja: 07 paź 2012
OFFLINE Ostatnio: 28 10 2012 17:59
-----

Moje tematy

[problem] z dyskiem Seagate ST3160021A po formacie

07 10 2012 - 17:41

Witam.

Zwracam się z prośbą o interpretację uzykanych wyników ze skanu dysku programem HD Tune. Właśnie wykonałem tę czynność, lecz nie wiem jak odczytać rezultaty. Czy mógłby ktoś zinterpretowac odczyty i podać stan dysku, czy jest ok, czy też nie i dlaczego. Prosze o opis w tym względzie.
Załączam skany.


Zrobiłem rzecz jasna format i od tego momentu pojawiły się opisane poniżej problemy. Otóż, niekoniecznie właśnie dysk, to występuje "zacinanie" się kompa. Wszystko ładnie chodzi i nagle stop na 2-3sek, chodzi i znowu 2-3sek i ponownie. Nawet jak piszę to pojawiają się takie "przycinki" i na chwile wiesza się myszka, a tekst napisany pojawia się po chwili.
W pewnych momentach bywa tak, że zwyczajnie komp "siada", bo jakw spomniałem chodzi przez chwilę i zatrzymuje sie na 3sek, znowu chodzi i znów zatrzuje się na 3sek, a bywa tak, że po prostu zatrzymuje się i już koniec, muszę restartować. Ale zauważyłęm, że dzieje się tak, gdy jest "zbytnio" obiążony, np. podczas otwierania stron z grafiką flash lub, gdzie wymagane jest użycie javy.
Występuje też problem z uruchomieniem plików multimedialnych. O włączeniu filmu, nie ma anwet mowy, po prostu po kliknięciu na plik czy to .avi, czy jakikolwiek inny z filmem, komp zaczyna się "ciąć" i "zamulać", oczywiście film się nie uruchamia. A przy słuchaniu muzyki w Winampie, następują cykliczne "zgrzyty" podczas odtwarzania; muzyka sobie gra i nagle "zgrzyt" przez 2-3sek.

Całe to zamieszanie, zaczęło występować... po formacie. Zrobiłem format, postawiłęm nowy system i włąśnie tak się teraz dzieje. Oczywiście wcześniej było ok.

Tak sobie myślę, jeśli dysk jest ok, to może to być wina zasilania????

Czemu się tak dzieje i jak sie z tym uporać??. Proszę o wypowiedź.
Pozdrawiam.