Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z uruchomieniem PC po przełożeniu podzespołów do innej obudowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krystian:)

Krystian:)

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 21 03 2010 - 20:35

Witajcie,

Sam interesuję się informatyką jeszcze hobbystycznie, ostatnimi czasy przekładając całe "bebechy" z obudowy do obudowy, włączając ponownie komuter ( w nowej obudowie ) zaobserwowałem pewne zjawisko, komputer pochodzi do momentu gdy nie dostanie lekkich wstrząsów, lekkie dotknięcie go ( w szczególności radiatora ) od razu wyłącza komputer. Pierwszą z rzeczy którą zrobiłem to kupinie sprężonego powietrza i "wypłukanie" brudów na podstawce procesora, nałożyłem nową pastę termoprzewodzącą, lecz efekt nadal ten sam. Kompletnie nie wiem o co może chodzić.


Z góry dzieki za pomoc,
Pozdrawiam,
Krystian

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 21 03 2010 - 21:35

Przekładając do innej obudowy przykręciłeś kołki dystansowe pod płytę? Napisz nazwę płyty głównej, kompletną nazwę i jaki procek.

  • 0

#3 Krystian:)

Krystian:)

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 21 03 2010 - 22:00

Nie :thumbsup: na pewno nie :D bo ta nazwa nic mi nie mówi :P chyba że podświadomie :)



//ale o co Ci chodzi?? pisz sensownie bo temat pójdzie do kosza.

Użytkownik jackass edytował ten post 21 03 2010 - 23:03

  • 0

#4 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 22 03 2010 - 08:27

Skoro nie przykręciłeś kołków (wpisz sobie w google tą nazwę.... :thumbsup: ) to zapewne robi się zwarcie i PC się wyłącza.

Użytkownik Sicknature edytował ten post 22 03 2010 - 08:28

  • 0

#5 Krystian:)

Krystian:)

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 22 03 2010 - 16:30

Nie znałem po prostu fachowej nazwy, wszystko było dobrze przypięte, zauważyłem też że jeżeli nacisne radiator na środku komputer potrzebuje dużo większych drgań by się wyłączyć
  • 0

#6 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 22 03 2010 - 17:09

Jaki socket jakie chłodzenie box czy coś wydajniejszego?
  • 0

#7 Krystian:)

Krystian:)

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 22 03 2010 - 17:42

s. 478, Pentum 4 w Boxie, wcześniej wszystko dobrze chodziło, teraz nie wiem co jest nie tam ;/
  • 0

#8 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 22 03 2010 - 17:58

Sprawdź stan zapięcia chłodzenia może nie jest dobrze zamocowane i nie dolega jak należy.
  • 0

#9 Krystian:)

Krystian:)

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 22 03 2010 - 18:09

właśnie na to zwracałem odwagę, widzę lekkie luzy, lecz nie widzę możliwości, by to mocniej przypocować, podstawkę pod radiator. nie mam jej przykręcanej lecz wkładaną :thumbsup:
  • 0

#10 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 22 03 2010 - 18:43

oglądnij sobie FILMIK nie jest tu konieczna znajomość angielskiego ( a właściwie amerykańskiego :thumbsup: ) jak to nie pomoże to wyciągnij jeszcze raz wszystko z budy i złóż to na "pająka" czyli poza obudową. Dystanse pod płytę to jest coś takiego jak na poniższym obrazku.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: uruchomienie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych