Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] z komputerem zaraz po włączeniu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jestem Pawel

Jestem Pawel

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 11 2012 - 11:28

Witam

Posiadam komputer Windows XP ( nie ten co z niego piszę ) który już ma ze ok 10 lat, włączyłem go jak zawsze normalnie serfowałem po necie aż tu wielki lag! (nigdy mi sie to nieprzytrafilo [dzien wczesniej zainstalowalem gg11])
1.Zresetowalem go załaczyl sie aż nagle zamiast wlaczac sie dalej zaciol sie tak jagby i w lewym górnym rogukała linia (- lub _)
2. Wyłączylem cała listwe i urochomilem go ponownie.
3. Wszystko działa ( że słychać że się uruchamia ) ale patrzę na monitor a monitor nie reaguje ( pisze tylko na nim No signal ) i po tym napisie na monitorku zapala się (zamiast zilelonej pomarańczowa) lampka że jest wyłączony . A komputer pracuje .
Praca mojego komputera (właczanie)
1) takie dzwieki (TUTUDUTUDU)
2) potem CZU CZU CZU tak 3 razy w odstepach
WSZYSTKO WIDAC NA FILMIKU!




Co trzeba zrobić prosze o jakomś pomoc !
Komputer moim zdaniem sprawny jest bo jak się włącza zasilacz działa to nie wiem hmmm
Nie znam sie dobrze na komp. wiec nie piszcie jaks skrytów tylko wytłumaczcie Dołączona grafika
Przeglądałem inne tematy tego typu i pisali ze karta graficzna a ja z nia wlasnie mam same problemy np. Gram w CS lub w Metka zozmazuje mi sie cały ekran i musze wyłaczyć grę i wlaczyć jeszcze raz ^^.


DODAJĘ FILMIK!

Stronka: http://speedy.sh/7qjAP/20121103110.mp4 http://www.speedysha...20121103110.mp4

  • 0

#2 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 03 11 2012 - 15:51

Podaj pełną konfigurację tego peceta ze szczególnym uwzględnieniem producenta i modelu zasilacza.
Odłącz dysk twardy i z pendrive spróbuj zbotować na nim linuxa, najlepiej UBUNTU bądź MINT.
Dysk podłącz do innego peceta pokaż z tego dysku status s.m.a.r.t (program CrystalDiskInfo / zakładka 'Mainboard' programu HDTune).
Odłącz kartę grafiki a na jej miejsce wstaw inną, pozyczoną od kogoś - a swoja sprawdź w innym pececie.

  • 1

#3 Jestem Pawel

Jestem Pawel

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 11 2012 - 19:08

Procesor: M 88E1115-RCJ 6MAB 190831 . 2 0533 B2P TW
Płyta główna: ASUS K8N-E
Dysk twardy: 160GB PATA-8MB Cache
MDL- WD1600AAJB-00J3A0
Karta graficzna: WINFAST A340T 128MB
Obudowa: emiter MDL-6059 Napiecie-230V. Prad-3A
Zasilacz- mdl- MAV-300W P4

A własnie do zasilacza, kiedys ok. 1mis. temu cos mi sie stało. Wylaczam komp. normalnie.... wylaczyl sie na ekranie juz czarno ale on dalej dziala!! (slychac ze chodzi) i od tamtej pory musze po zamknieciu go wzlaczac listwe bo mi brzecz caly czas o.O
  • 0

#4 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 04 11 2012 - 16:39

Zasilacz masz oczywiście do wymiany - na początek spróbuj podłączyć do swojego peceta inny, spoza czarnej listy zasilaczy, jakiś markowy i porządny i na nim przetestuj. Ale docelowo wymianę PSU masz jak w banku ;)

A resztę tego co napisałem wcześniej wykonałeś? Z jakim wynikiem?
  • 1

#5 Jestem Pawel

Jestem Pawel

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 04 11 2012 - 18:03

1."Odłącz dysk twardy i z pendrive spróbuj zbotować na nim linuxa, najlepiej UBUNTU bądź MINT."- nie wiem o co chodzi xD
2. Nie mam od kogo pozyczyc np. karty graf. lub zasilacza wiedz co radzisz lepiej kupic??
aha czyli jak cos bede kupowal zasilacz to jaki produccent? (PSU)
  • 0

#6 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 04 11 2012 - 22:39

1. Wykonaj botowalnego pendrive z Ubuntu (jedna z dystrybucji linuksa), wejdź do biosu swojej płyty gdzie ustaw botowanie systemu (uruchamianie systemu) z USB i z niego odpal system. Aby wszystko było w porzadku i nic nie konfliktowało to wcześniej odłącz przewód sata z płyty bądź z dysku twardego.

Link do google ;)

Jak to zrobisz to napisz, czy ten system uruchomił się poprawnie, jesli nie to jakie błędy wystapiły.

2. Jesli nie masz mozliwości pożyczyć to lepiej nie kupuj od razu ale oddaj peceta do serwisu, niech go sprawdzą tam. Bo po co wydawać pieniążki na coś, co może okazać się sprawne?
Osobiście tutaj obstawiam uszkodzony dysk bądź kartę - a do tego masz jeszcze zasilacz do wymiany. Co do zasilacza to Fortron / Chiefetec 400W z allegro (z przynajmniej jedną wtyczką PCI-E) wystarczy.

BTW- z jakiego komputera piszesz te posty na forum?

Użytkownik Igorius edytował ten post 04 11 2012 - 22:43

  • 1

#7 Jestem Pawel

Jestem Pawel

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 05 11 2012 - 18:21

Dobra thx
1.Karte graficzna to i tak chyba musze kupic bo mam tylko 128MB ;C noi kupie ten zasilacz na allegro bo mój jest na czarnej liscie rozumiem.
2. Oddam go do serwisu.
3. Jeszcze zrobie to botowanie ale jak to zroic jak mi na monitorze nic sie niewyswietla?!
a na tym laptopie nic nie bede robil bo to nie moj ;C
  • 0

#8 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 06 11 2012 - 01:33

Skoro na ekranie nie masz nic poza mrokiem i nocą to faktycznie najlepiej wykonaj swój pkt. 2 ;)

Pozdrawiam, Ig.

  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: uruchomienie komputera włączenie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych