Skocz do zawartości


p4nk1

Rejestracja: 25 sty 2007
OFFLINE Ostatnio: 30 07 2008 11:13
-----

Moje tematy

Instalacja Windows XP na laptopie

25 01 2007 - 15:17

Chciałem przeinstalować system, bo już od jakiegoś czasu tego nie robiłem, ale napotkałem problem. Laptop był wysyłany na gwarancje z powodu dvd, źle nagrywało, a teraz z kolei nie chce bootować z płyty instalatora windows. W biosie go widzi, jest ustawiony jako priorytet ale zero reakcji, stary system się odpala, a nie instalacja..

Benq JoyBook R55 /Problem z Napędem optycznym/

25 01 2007 - 13:11

Witam.

Mój problem jest taki, od kupna komputera nie system nie był ani razu przeinstalowany, troszkę już minęło i się zaczyna wlec, więc postanowiłem to zrobić.

I tu się zaczynają schody: w Biosie ustawiam bootowanie z CD/DVD na pierwszym miejscu, i uruchamiam komputer z płytką win w środku, ale niestety, uruchamia się normalnie zainstalowany już system - Tak jakby w ogóle pomijane było czytanie z płytki.

Nie wiem w czym leży problem, bo próbowałem wrzucać płytkę linuxa którą dostałem z kompem też jej nie czyta, innego windowa też nie czyta etc. Sporo próbowałem...

ps. W laptopie miałem wymieniany już raz DVD bo źle nagrywał płyty (nie można ich było odtworzyć gdziekolwiek).
Nowy niby się sprawuje nieźle, ale... (no właśnie)

Jak potrzebne są jakieś jeszcze szczegóły to pytać - podam.

Pomożecie? :-)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Panki