Skocz do zawartości


p4nk1

Rejestracja: 25 sty 2007
OFFLINE Ostatnio: 30 07 2008 11:13
-----

Moje posty

W temacie: Instalacja Windows XP na laptopie

28 01 2007 - 13:41

1. Nie ma żadnych problemów, działa jak cudeńko. Jest to nagrywarka DVD.

2. Nie.

3. Trzeba ale w boot menu nie pojawia się w ogóle napęd optyczny, są opcje bootowania z sieci, oraz z dysku twardego.

4. Nie mam FDD w laptopie, i się zaczynają schody.

W temacie: Benq JoyBook R55 /Problem z Napędem optycznym/

25 01 2007 - 17:42

Jest boot menu ale nie pokazuje w nim w ogóle mojego napędu. Jest tylko opcja Boot From Lan, i Boot From HDD

W temacie: Instalacja Windows XP na laptopie

25 01 2007 - 17:41

Właśnie napęd był już raz wymieniany, dali mi zupełnie inny, który działa w odpalonym środowisku zupełnie w porządku. Ale w biosie jakoś go nie chce wykryć (znaczy wykrywa, nazwa model wszystko, ale nie rozpoznaje że to CD/DVD - nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć[na przykładzie: dysk mi pokazuje HDD, stary cd rom pokazywało mi cd rom, a teraz na nowym pokazuje mi "Primary Slave"]) Może potrzebny jest jakiś bios update, ale skąd go wziąść i czy nie zerwie to umowy gwarancyjnej?

(Bios jest Phoenix Bios wersja Q3A19)

W temacie: Instalacja Windows XP na laptopie

25 01 2007 - 16:59

Ok wiem, macie tu często dużo nędznych banalnych użytkowników którym taki tekst wystarczy. Niestety zapewniam że takie coś się nie pojawia. Prosiłbym żeby nie robić ze mnie idioty. Problem jest autentyczny, i zapewniam że nie ma żadnych objawów rozruchu z płyty. (tzn. nie pojawia się "coś w stylu: ...", nie wyskakuje niebieski ekran, tylko od razu uruchamia się zainstalowany system.

ps. to wygląda w ten sposób jakby chciało czytać płytę, ale nie była ona rozruchowa, więc od razu przechodzi do bootowania z dysku.

Nie jest to problem płyty, bo umieszczałem w napędzie również oryginalnego linuxa, i również to samo się dzieje...