Skocz do zawartości


kwadraciki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Napisano 07 03 2006 - 19:36

dobra powiem tak to jest takie zadanie ulozyc 3 kwadraty z kolejno 12,13,14,15,16,17,18,19 i 20 patyczkow. na poczatek zrobie tak ze z 20

_ _ _ _
| | |
|_ _|_ _|
| |
|_ _| <<<<troche nie foremne ale chyba wszyscy zczaja

no to zobaczymy kto co dalej wymysli :D:D:D:

  • 0

#2 kancer1

kancer1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 03 2006 - 19:43

o co wogóle chodzi ?? :| :| :? :shock:

  • 0

#3 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 07 03 2006 - 19:56

hehe i teraz wszyscy wpisują w google "kwadraciki "
_ _ _

|  _ _|

| |  _|

|_|_|_|
18, na 19 nie mam koncepcji, napewno ma byc po kolei ??
  • 0

#4

Napisano 07 03 2006 - 20:05

no nie musi moze byc nie pokolei

chodzi o to zeby z pewnei ilosci patyczkow zapalek ulorzyc 3 kwadraty i tyle niby proste ale nie do konca :D:D:D:D:D:D


mam 13
_ _ _

|_|    |

|_|_ _|

  • 0

#5 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 07 03 2006 - 20:14

_ _

|  _|_

|_|_| |

  |_ _|      16
_ _ _

|   |_|

|_    |

|_|_ _|       16


[ Dodano: 07-03-2006, 19:20 ]
_ _

|_|_|

|_ _|    11
_ _ _

|   |_|

|_ _| |

|_ _ _| 17


[ Dodano: 07-03-2006, 19:25 ]
_ _ _

|_|_|_|     10
_ _ _ _

|_|   |_|

  |_ _|             14


[ Dodano: 07-03-2006, 19:34 ]
_ _ _

|_| |_|

  |_ _|        13
_ _ _

|_|  _|

|   |_|

|_ _ _|        17
_ _ _

|_   _|

|_| |_|

|_ _ _|       18
_ _ _ 

|_|_ _|

| |   |

|_|_ _|      18

  • 0

#6

Napisano 07 03 2006 - 20:34

_ _

|_|_|

|_|_|12
tylko ze sa 4 i niewiem czy to zaliczyc


no to mamy 10,11,12,13,14,..,16,17,18,..,20
  • 0

#7 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 07 03 2006 - 20:42

  _ _ _

  |_|   |

 _ _|_ _|

|   |

|_ _|        19


[ Dodano: 07-03-2006, 19:45 ]
_ _ _ 

|_|   |

  |_ _|_

      |_|             15


[ Dodano: 07-03-2006, 19:48 ]
_   _

|_|_|_|

  |_|        12


[ Dodano: 07-03-2006, 19:48 ]
i to by chyba było na tyle :>
  • 0

#8

Napisano 07 03 2006 - 21:50

no tak widze ze tutaj zadzialal 2 intelekty ^^ ja i abdul

a teraz wam powiem takie ladne zadania ma 3 klasa podstawowki teraz w szkole,zamiast uczyc sie liczyc to patyczki ukladaja lol niech zyje polski system edukacji:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  • 0

#9 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 07 03 2006 - 22:02

Hehe :D zadania dla 10-latka croc ty nas chyba nie doceniasz :P
Co do systemu edukacji to akurat tego typu zadania były, za moich czasów zadaniami dla chętnych, a z rozwiązania takiego zadania dzieciak ma zawsze większą frajde niż, z podliczenia kolejnych paru słupków. Specem nie jestem, ale takie zagadki rozwijają chyba wyobraźnie u dzieci. I w sumnie nie takie łatwe, jakby mogło sie wydawać - zajeło nam około godziny (oczywiście w tym czasie robiłem jeszcze pare innych rzeczy), zwłaszcza bez patyczków :D
  • 0

#10

Napisano 07 03 2006 - 22:19

nie zgadza sie to jest dla chetnych, ale sa tez podobne obowiazkowe zadania,owszem rozwija ale zapytac jak sie dzieli w slupku albo mnozy to niewiedza mimo ze przerabiali to juz 3 miech temu i to ni etylko moja cora lae wlasciwie cala klasa
  • 0

#11 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 07 03 2006 - 22:33

nie zgadza sie

Co sie nie zgadza??
Nie pisałem, że teraz jest lepszy system nauczania, moim skromnym zdaniem, zaniżają poziom coraz bardziej - rownamy do zachodu :D Dzieciaki powinny umieć liczyć słupki, ale takich zadań (do kombinowania) powinno być jak najwięcej, może nie na lekcjach ale np. do domu dla chętnych. Kiedyś były koła zainteresowań, nie wiem jak to jest teraz :/
Aleśmy offtopa zrobili :D

  • 0

#12

Napisano 08 03 2006 - 11:09

hyhyhyhy sry mialo byc "zgadza sie" a niewiem czemu wyszlo "nie zgadza" :D:D:D:D:D:

OT tak nie do konca bo wlasnie moim zamiarem bylo obsmarowac system nauczania.

Teraz to jest niby tak ze pierwsze 3 klasy maja ich przygotowac do klas nastepnych i nauczyc logicznego myslenia, tylko jak tak patrze na moje dziecie i na dzieciaki z jej klasy to oni logicznie myslec nie potrafia malo tego oni nic nie potrafia wszystkiego co sie ucza wlasciwie ucza sie w domu z rodzicami. Robia jakies posrane kolka, moja jest w ormitologicznym ale sa jeszcze teatralne itp. co ona bedzie miale w dalszej nauce z tego ze wie jak sie nazywaja ptaszki a nie umie dodawac. najgorsze jest to ze dzieciak ktory ma 10 lat nadal liczy na palcach, ja nie mowie zeby wszyscy byli orlami i od 1 klasy wszystko wiedzieli tylko ze tak ich nauczyli na tych palcach ze teraz ciezko tego oduczyc ,wszystko jest ok jak sa male liczb takie do 10 a oni zaczynaja przerabiac juz setki i tysiace i juz jest problem.
w tym roku konczy 3 klasa i idzie do 4 ja niewiem jak to bedzie, w 4 dopiero zaczynaja miec osobne przedmioty a nie tak jak do tej pory zintegrowane i dopiero sie zacznie, beda sie uczyc od poczatku.

  • 0

#13 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 08 03 2006 - 12:53

beda sie uczyc od poczatku

no niestety też mi sie tak wydaje :/
Jak już tak jedziemy po naszym systemie edukacji to powiem jeszcze, że gimnazjum to był najgorszy z tych wszystkich pomysłów, dzieciaki zachowują sie tam gorzej niż w zawodówce :D
  • 0

#14

Napisano 08 03 2006 - 13:00

tego niewiem do gimnazjum nie chodzilem a w zawodowce nie jest tak zle i jakis dziwnych zachowan, no chyba ze chodzi ci o fale w szkolach to umnie w zawopdowce fala byla minimalna
  • 0

#15 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 08 03 2006 - 13:14

No ja też nie chodziłem dogimanzjum, ale moi bracia to już tak :twisted: więc mam jakotaką orientacje co tam sie wyprawia. Generalnie to w podstawówce dzieci są jeszcze grzeczne, bo młode i jakiś espekt przed nauczycielami czują. W liceach / technikach / zawodówkach ludzie są już troche dojżalsi, poza tym to nie jest obowiązkowa szkoła i w każdej chwili mogą byc wyrzuceni, więc jakiś tam bat nad nimi wisi. W gimnazjum są na tyle starzy, że pokazują co potrafią, a na tyle młodzi, że nie za dużo do pokazania mają. Respektu przed nauczycielem, nie cczują , albo czują w niewielkim stopniu, bo z gimnazjum, nie można ich po prostu wyrzucić, a trzeba przenieść.
Ale sie rozpisałem :D
  • 0

#16 socha

socha

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 08 03 2006 - 16:47

w Polsce poziom nauczania według programu (czyli teoretycznie) jest dość wysoki, na pewno wyższy niż u naszych sąsiadów z zachodu, niestety na praktykę przekłada się to trochę inaczej, tfuuuu jaką praktykę, przecież niczego innego się te dzieciaki nie uczą niż suchych faktów które trzeba zakuć, zdać, zapomnieć (w międzyczasie zalać- wersja dla studentów) ale w tym wszystkim siedzi problem finansowy :? jest kasa to są zajęcia praktyczne, odpowiednie materiały i sprzęt dydaktyczny oraz wykwalifikowana kadra itp.
ktoś kiedyś powiedział, że zawód nauczyciela powinien być wyróżniony w wykazie zawodów niebezpiecznych i zgadzam się z tym jak najbardziej :D może po części dlatego, że widze to po rodzicach. Za dużo swobód ma dzisiejsza młodzież, nie można dotknąć, nie można nic złego powiedzieć bo od razy belfer leci na dywanik, a drugim faktem jest to, że coraz mniej nauczycieli z "powołania" większość to ludzie bez wykształcenia pedagogicznego, którzy gdzieś tam 5 lat temu zacumowali w gmachu uczelni i doślizgali się po dyplom.
Croc na system nic nie poradzisz no chyba, że weźmiesz edukacje córy w swoje ręce (oczywiście nie mam na myśli rezygnacji z placówki szkolnej), co nie jest takie złe pod warunkiem jak ma się cierpliwość i dużo wyobraźni :wink:
  • 0

#17

Napisano 08 03 2006 - 17:25

ja wiem ze nic nie poradze,wiadomo ze zdarzaja sie dzieci ktorym nauka przychodzi z trudem ale mowie teraz o dzieciach bzydko to zabrzmi normalnych (takich ktorym nie trzeba poswiecac wioecej uwagi niz innym). cora jest pojetna i szybko lapie jak sie jej wytlumaczy itd. tylko za co placi sie nauczycielom za to ze rodzice robia za nich robote? bo mnie sie nie wydaje ze to tak powinno wygladac, oczywiscie rodzice powinni pomagac ale nie pracowac za nauczyciela. to jest tak jak ja ide na robote i pomaluje sciany nierowno albo cos tam to poprostu nie dostane kasy a teraz zawud takiego nauczyciela wyglada tak jak za czasow komuny sprzedawcy przyjsc odpie*** swoje i do domu, a u nauczycieli wyglada tak gonic z materjalem przerobic 4 czesci cwiczeni i adijos, a jak dzieciaki8 czegos nie rozumieja to rodzice musza badrabiac braki szkolne.

to nie jest przyklad 1 nauczyciela tylku chyba wiekszosci.


co do tych studjow to wydaje mi sie ze to jest takl abdul napisal tu juz ludzie sa dorosli i nikt nikomu nie karze sie uczyc,i tu nauczycieli rozumiem bo jak maja stac i gadac sami do siebie to nie beda sie nadwyrezac, a to jest spowodowane wlasnie uczniami
ale dzieci w szkole podstawowej powinny byc wlasnie kierowane w kierunku checi do nauki a nie uczenia sie przeslizgiwania przez kolejne klasy

a to ze poziom polskiego nauczania jest wysoki to chyba wlasnie to powoduje ze nasze dzieci wychodza ze szkoly glupsze niz do niej przyszly. lekcje teraz wygladaja tak sa cwiczenia i np na dodawanie sa 2 strony potem np jakies patyczki przez nastepne 20 stron i nadchodzi sprawdzian oczywiscie dzieci nie wiedza jak dodawac bo o tym byla tylko 1 h lekcyjna. tak patrze na core ze przynosi 5 i 6 czasem 4 ze sprawdzianow to zastanawiam sie za co oni dostaja te oceny chyba za to ze sa i siedza w szkole bo napewno nie za wyniki w nauce.
  • 0

#18 socha

socha

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 03 2006 - 14:52

Skoro masz pojętną córkę to w czym widzisz problem? Nic tylko się z tego powodu cieszyć, a to że rodzice muszą popracować w domu nad dzieckiem to normalne, w klasie jest około 30 (jak nie więcej) uczniów a odchylenia od średniej umiejętności mogą byc bardzo duże a przecież materiał trzeba jakoś dostosować dla ogółu a nie jednostki i stąd te problemy.
dodam, że zarobki nauczycieli nie są adekwatne do tego co robią (mają robić)więc się nie dziwie,że coraz więcej niechęci do tego zawodu :D
osobiście wychodzę z założenia, że najlepszymi nauczycielami jest mamusia i tatuś :mrgreen:


ps. Crocuś a jak ma córunia na imię?
  • 0

#19 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 09 03 2006 - 15:09

w klasie jest około 30 (jak nie więcej) uczniów


Z tym sie nie zgodze. Jesli chodzi o podstawowke, to nie spotkalem sie aby klasa miala wiecej niz 28 uczniow, a w gimnazjum wlasnie kolo 27 uczniow na klase to taka srednia. A pozniej to nie wiem :D
  • 0

#20 socha

socha

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 03 2006 - 15:34

w klasie jest około 30 (jak nie więcej) uczniów


Z tym sie nie zgodze. Jesli chodzi o podstawowke, to nie spotkalem sie aby klasa miala wiecej niz 28 uczniow, a w gimnazjum wlasnie kolo 27 uczniow na klase to taka srednia. A pozniej to nie wiem :D

bardzo możliwe, mój rocznik należał do wyżu demograficznego więc średnio było nas 36 w klasie, w liceum chyba 32

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych