Skocz do zawartości


krzysztofab

Rejestracja: 03 lis 2008
OFFLINE Ostatnio: 12 09 2009 18:46
-----

Moje tematy

Adobe Flash- filmy odtwarzaja sie dopiero po zaladowaniu calosci..

12 09 2009 - 13:21

No wlasnie?
w czym jest problem?
Mialem tak na Viscie, a teraz na Windows 7..
u moich braci na laptopach jest ok (maja Visty SP2), tylko u mnie na PC cos nie tak..
moze flash zchrzaniony? mam niby najnowszego..

a dokladnie opisujac film- moze poprostu opisze co robie na przykladzie Youtube.com
-klikam w link od filmiku
-strona sie zaladuje, wszystko ok.
-filmik sie laduje, i dopiero gdy zaladuje sie caly zaczyna sie odtwarzac.
-co ciekawsze podczas ladowania nie pokazuje sie pasek statusu (ile sie juz zaladowalo)..
i jest tak w kazdym serwisie z filmami postawinymi na flash'u

so what's the matter ?:P


EDIT:
a co ciekawsze wlasnie zauwazylem, ze nawet pobierane pliki, jak klikne w przycisk "pobierz", wtedy normalnie sie pobieraja, ale okienko z zapytaniem- gdzie zapisac otwiera sie dopiero po sciagnieciu calego pliku..

probowalem na przegladarkach: Google Chrome, Firefox, Internet Explorer 8, i wszezie to samo.
aktualnie posiadam Windows 7, ale na Viscie bylo to samo..

a lacze- 4 mb/s.

Jaki zestaw do tego sprzetu..

04 09 2009 - 02:49

Witam!
A wiec chce wymienic sprzet taki jak:
-Pyta glowna (najlepiej cos na pentiuma, chodz niekoniecznie.. nie mam zamiaru jej krecic. ma poprostu dzialac.)
-RAM (zapewne DDR2-conajmniej 2 GB RAM, najlepiej jak 3-4 gb..)
-Proc(najlepiej pentium, bo ufam tej firmie, ale jesli "nie stac mnie", ok AMD jest ok :banana:)
-Zasilacz(mysle ze 450 Watt uciagnie te karte? (radeon 4650))
-Grafika (z tym ze prawdopodobnie zostane przy Radeon 4650, poniewaz z tego co widze cena w stosunku do jakosci jest calkiem ok B)

Zas chce zostawic dokladnie cos takiego:
-Dysk na ATA(250GB)(komp ma byc do gierek, pewnie lepiej SATA 2?)
-Obudowe(jakis staroc, ale z NTT, wiec mysle cos sensownego, a nie chce wydawac kasy, bo to tylko obudowa B)
-Nagrywarke DVD (jakis shit samsunga, nie wymieniam, bo poki co dziala bez zazutow :P a jak kupywac nowe, to juz na bllueray)

I nie orientujecie sie ile moge dostac za sprzedaz takiego sprzetu: ?
-ATI Radeon X300 SE (256 MB) (PCI-E)
-Zasilacz 350 WATT (FEEL 350-ATX)
-Plyta glowna GIGABYTE GA-K8N51GMF-9
-1.5 GB DDR RAM (333MHz)
-Dzwiek na CMI 8738


Jesli moglibyscie dobrac mi jakas plyte, proc, ram, no i zasilacz z grafika do ok. 1300 zl, zeby gralo sie na nim dosc przyjemnie w gry byloby fajnie B) (mowie o grach: GTA IV, Crysis, etc.)

swoja droga- chcialbym miec w tym zestawie conajmniej 3GB RAM (komp ma byc conajmniej na najblizszy rok, wiec dobrze byloby gdyby uciagnal mi sevena spokojnie (aktualnie mam Viste na 1.5GB DDR RAM, wiec to jest morderstwo (nie chodzi zle, ale sproboj na tym uruchomic photoshopa, i przy okazji przegladac z 10 kart na Chromie :P

Geforce 8400GS, a moze Radeon 4650?

03 09 2009 - 22:31

Witam!
co polecacie?
no i czy bede musial wymieniac zasilacz do tych kart?
powiem tak, ze mam juz Geforce 8400GS, ale chyba wymienie go na Radeona 4650.. czemu? a no wiadomo :banana: 30 funtow wiecej, a wydajnosc sporo wieksza..
z tym ze.. no wlasnie, czy jest sens brac taka karte przy takim sprzecie:

Zasilacz: FEEL 350-ATX
Plyta glowna: GIGABYTE GA-K8N51GMF-9
RAM: DDR 1.5 GB (planuje dokupic cos wiecej, bo vista nie chodzi nadzwyczaj dobrze B))
Dysk: 250 GB ATA
Proc: Sempron 3000+ (1.8 GHz)
Dzwiek: CMI 8738


no wiec? co myslicie? jest sens dokpywac do tego starocia grafike? czy lepiej calosc odrazu wymienic, bo ten sie juz nie nada? :P

Dziwny problem z wlaczaniem komputera..

27 08 2009 - 23:00

Witam!
otoz moj problem polega na tym, ze komputer raz sie wlacza, a raz nie..
tj. odlacze go totalnie od gniazdka z pradem, poczekam ok. godziny.
Podlacze, i za pierwszym razem sie wlacza normalnie (wlacza sie bios, wszystko chodzi normalnie)
zas juz po resecie/albo wylaczeniu, i wlaczeniu ponownym "wlacza sie jak mu sie podoba".
sprawdzilem czesci na innym komputerze, i wyszlo na to, ze z 3 pamieci ram dziala tylko jedna kosc.. jednak nie.. pozatym jak czasem sie ten komputer wlaczy, normalnie wykrywa cala ilosc pamieci ram.. (pomimo ze drugi komputer klasyfikowal je jako uszkodzone (nie wlaczal sie, sygnalizowal to dlugim pykaniem przed zaladowaniem biosu)) (sprawdzalem tez na 100% dzialajacych pamieciach, i komputer dalej uruchamial sie jak chcial..)
a wiec mysle by wymienic Plyte glowna, i Procesor..

sprzet to:
Proc: Athlon XP 2000+ (planuje kupic Athlon 2800+ Barton)
Plyta glowna: L7VTA rev 1.0 (planuje kupic to samo, tylko rev 1.1)
Pamieci RAM: DDR 1,25 GB 333 MHz (tego nie bede ruszac, gdyz wydaje mi sie ze dzialaja one poprawnie..)
Karta Graficzna: Radeon 1950 Pro AGP 8x
Zasilacz: Chieftec CFT-500-A125 (czy moze to byc spowodowane blednym zasilaczem?)

reszty komponentow nie ma sensu podawac, gdyz pewnie nie bedzie to potrzebne ? ;)