Skocz do zawartości


kosmos25

Rejestracja: 06 maj 2015
OFFLINE Ostatnio: 24 05 2015 00:38
-----

Moje tematy

Wyłączanie się kompa - problem z dwoma wynikami temperatury

06 05 2015 - 19:54

Witam :)

 

Mam następujący problem.

 

Komputer zaczął się wyłączać jakiś czas temu podczas odpalania gier flash i czasami w innych momentach. Obecnie problem przybrał na sile i komputer zaczął wyłączać się w sytuacjach, gdy np.
- ściągało się coś z internetu, a ja jednocześnie surfowałem lub oglądałem film
- podczas oglądania filmów w HD

W końcu, w tych sytuacjach wyłączał się notorycznie. Nie wyłącza się podczas niskiego obciążenia zadaniami, jak np. podczas samego korzystania z internetu. Pomyślałem więc, że coś jest na rzeczy z hardware/przegrzewaniem się i postanowiłem wziąć komputer pod lupę pod tym kątem.

Zainstalowałem programik SpeedFan, który pokazuje m.in. temperaturę poszczególnych części/podzespołów komputera i się okazało, że podczas obciążenia komputera np. filmem w HD rośnie bardzo gwałtownie (kilka, kilkanaście sekund) temperatura w dwóch wynikach, a mianowicie,
REMOTE (wartość skacze z około 40stu parę w bezczynności i 50ciu parę przy małym obciążeniu do 80ciu, 90ciu podczas obciążenia)
oraz
CORE (wartość skacze z około 40stu parę/50ciu parę przy małym obciążeniu do 80ciu, 90ciu podczas obciążenia)
... i wtedy następuje wyłączenie komputera.

CORE to jest jak rozumiem temperatura rdzenia... Ale co znaczy REMOTE?

Komputer jest już dość wiekowy, ale pasta na procesorze była wymieniana jakieś 2-3 miesiące temu. Radiator jest również wyczyszczony z kurzu (ostatnio jakieś 3 tygodnie temu).

Mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi na pytanie co jest grane? Co oznacza wartość REMOTE? I który z podzespołów powinienem wymienić/usprawnić żeby temperatura nie skakała tak szybko i mocno prowadząc do wyłączania się komputera?