Skocz do zawartości


Zdjęcie

komp sam sie wyłancza lub restartuje!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawid1375

dawid1375

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 03 2009 - 17:08

witam wszystkich i proszę o pomoc kompa zakupiłem około 3 miesięcy temu konfiguracja-Intel Dual Core E8400, 2 x 3.0 GHz,6 MB cache|msi.p45 neo-f ip45 s775,2x2 GB: GoodRam 4096 MB dual 800 MHz |gainward radeon hd4870 512 ddr3 2dvi/tv gs|hdd seagate 750gb 32 mb sata 300|nox 600w-psu-u600,dvd pioneer dvr-216dbk, obudowa shinobi-trendsonic,lg 22 w2252s.Problem pojawił sie trzy krotnie do tej pory mianowicie sam sie wyłączył jeden raz nagle jakby prąd nagle odłączono a dwa następne przypadki zrestertowal sie sam na monitorze nic sie niepojawilo pusty ekran wiec ponownie musiałem go wyłączyć wtedy uruhomil sie normalnie za trzecim razie po włączeniu pojawił sie komunikat o poważnym błędzie treść raportu o błędzie jest za długa ale była c:document ustawienia itemp i sysdata.xml podano tez sygnature błędu ale nic z tego niezrozumialem same liczby .Oczywiście sprawdziłem ramy programem memtest wynik 0-errors,wyniki z programu speedfanprzy użyciu procesora (cpu usage)50,7%-temp1:52c,temp2:36c,temp3:-128,hdo:30,core 0:47,core1:46, przy użyciu procesora 0%- 40c,36c,-128c,30c,35c,35c.Napiecia- vcc3v:3,33 v, vcore:1,29v,vram:1,95v,vchipset:1,43v,+5v:5,72v,+12v:9,77v,mam nadzieje ze wszystko co podałem pomoże takie restartowanie kompa jest bardzo wkurzające jak napisałem komp jest nowy wiec nie mam pojęcia oco chodzi, za bardzo sie nie znam za każda pomoc dziękuje, za błędy treść i pisownie przepraszam. :thumbsup:

  • 0

#2 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 25 03 2009 - 17:41

Sprawdziłeś system czy jest wolny od wirusów? Ale możesz też sprawdzić tak jak było w moim przypadku listwa była zepsuta i restartowało mi komputer i wyłączało. Sprawdź inny przedłużacz. Ale to tylko przypuszczenia...

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 25 03 2009 - 18:32

Możliwe że to wina zasilacza (nox 600w-psu-u600)

Odpal Windowsa w trybie awaryjnym (F8 podczas startu kompa) i trochę na nim popracuj i zobacz czy się restartuję ...
Przeskanuj kompa Combofixem (TU) i daj loga z Hijackthisa (dostępny w linku).

//EDIT

Kupiłeś go jako gotowca ??
  • 0

#4 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 25 03 2009 - 18:50

a ja bym się nie męczył i oddał kompa do serwisu skoro jest 3-miesięczny
  • 0

#5 dawid1375

dawid1375

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 03 2009 - 00:11

witam dzięki za odpowiedzi to tak wirusów niema sprawdzałem kilka razy a listwę ma acer z restartem kupiłem ja i odpaczatku nie działał restart był bardzo potrzebny wiec niewymienialem zaraz przeskanuje go zobaczymy co wyjdzie dam znać, tzn czy kupiłem gotowca wybrałem podzespoły sam, a w sklepie go składali i gotowego odebrałem gwarancja jest już dzwoniłem ale wiecie jak to jest będę czekał niewiadomo ile kazali przywieść go za tydzień za dużo roboty maja lol. prosze tresc skanu

Załączone pliki

  • Załączony plik  skan.txt   29,32 KB   249 Ilość pobrań

  • 0

#6 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 26 03 2009 - 00:20

Hmm panowie trochę chyba przesadzacie komp ma trzy miechy i trzy razy się wykrzaczył - przynajmniej tak zrozumiałem z postu - to daje średnio jeden zwiech na miesiąc co przy windzie jest całkiem niezłym wynikiem :thumbsup:. Ja bym poprzestał na razie na posprzątaniu dysków, defragu i kontroli twardziela, a dokładnie sprawdzeniu go czy czasami nie jest z feralnej serii. Potem na obciążeniu kompa i sprawdzeniu czy się nie wykłada - np. nawet everestem ma coś takiego w Tools->System Stability Test.
Pozdrawiam
  • 0

#7 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 26 03 2009 - 22:56

Jaja sobie robisz?! To twój samochód staje (nawala) na drodze w czasie jazdy średnio raz w miesiącu i Ty uważasz to za normalne?!
Mi się żaden komp nie zawiesił ani razu od ponad roku! A mam ich w domu cztery sztuki - dwa (+ jeden z "doskoku") lapy i jeden stacjonarny. Lapy - to normalka a stacjonarny przestał się zawieszać od momentu, jak kupiłem dobrą zasiłkę - 450W (Benq Straigt).

Więc reasumując, też twierdzę - jak jeden z przedmówców - że to wina zasiłki.
  • 0

#8 dawid1375

dawid1375

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 03 2009 - 23:51

Witam dzięki za odpowiedz piszesz ze stawiasz na zasilke jak to sprawdzić czy jest może jakiś program czy inny sposób :thumbsup:

Użytkownik eunstachy edytował ten post 27 03 2009 - 13:02

  • 0

#9 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 27 03 2009 - 10:34

Jotgie jaj sobie nie robię bo już je mam.
dawid1375 nie napisałeś kiedy te sytuacje miały miejsce - podczas grania oglądania filmów itp..
Zwiechy mogą być spowodowane nie tylko wadą któregoś elementu kompa ale też jego złą konfiguracją (np OC) jak również zainstalowanym oprogramowaniem - przykładem są gry a dokładnie ich "legalne inaczej" wersje gdzie crack-i mogą powodować zwiechy kompa. Dyski Segeate z serii zdaje się 7200.11 (dokładnie to tylko część modeli z tej serii) mają błąd w firmwarze, stąd zalecam sprawdzić na stronie Segeate czy dysk nie wymaga wgrania nowego poprawionego firmware'u. Jak również przeprowadzić najpierw testy z obciążeniem kompa i jednoczesną kontrolą temperatury. Takie zachowanie może być też spowodowane spadkami i skokami napięcia w sieci elektrycznej.
Jeżeli to wina zasilacza to skontroluj dokładnie napięcia (w BIOS-ie i np everestem), oraz sprawdź go pod obciążeniem długotrwałym, po ewentualnym resecie sprawdź od razu temperatury. Najlepiej byłoby pożyczyć zasilacz i sprawdzić - ale to musisz najpierw dokładnie określić kiedy masz zwiechy - bo skąd będziesz wiedział czy to pomogło? Czyli np. jeżeli po graniu w jakąś gierkę następuje zwiech to zmieniasz zasilacz i dalej ją męczysz jak wszystko ok to masz odpowiedź.
Pozdrawiam
  • 0

#10 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 27 03 2009 - 19:50

Z CF.
Wklej do notatnika :
File::
c:\windows\nsreg.dat
Registry::
[HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{c117ef51-07d9-11de-9004-002185193656}]

Plik >> zapisz jako >> CFScript.txt
Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu->
Dołączona grafika

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Memtest86+ testowanie pamięci



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych