Skocz do zawartości


kicex

Rejestracja: 06 lut 2010
OFFLINE Ostatnio: 27 06 2011 21:41
-----

Moje tematy

Seagate USB 500GB nie dziala!

22 06 2011 - 22:52

Witam szanownych forumowiczow i zwracam sie o pomoc w moim wielkim problemie:

moj dysk USB Seagate 500GB ktory kupilem niecaly rok temu przestal dzialac.
Pracowalem jak zwykle na Windowsie na laptopie kiedy sytem sie zawiesil, czasm sie tak zdarza wszak to starszym laptop jest (Fujitsu Siemens).
Uzywam (uzywalem) programu pocztowego Dream mail ktory mial folder z poczta wlasnie na tym zewnetrznym dysku. Kiedy laptop sie zawiesil szturchnalem biurkiem i rozlaczyly mi sie kable od dyskow(podlaczone sa jeszcze 3 inne dyski).
Ostatnie co mi sie pojawilo na ekranie to komunikat w prawym dolnym rogu o :

{Opóźniony zapis nie powiódł się}
System Windows nie mógł zapisać wszystkich danych dla pliku x.
Dane zostały utracone...

Poniewaz komputer sie zawisil totalnie , zresetowalem go i tu pojawil sie problem - trzy dyski twarde podlaczyly sie bez problemu jak zawsze, Seagate juz nie !!

Wyglada to tak - przy podlaczeniu diodka na dysku zalacza siem mruga przeze sekunde/dwie i sie swieci. Komputer nie wykrywa dysku, jedyne po ok 5 minutach w prawym dolnym rogu pokazuje sie ikona o znalezieniu nowego sprzetu, instalowanie, sprzet zainstalowany i gootwy do uzycia. I tyle. Dysku nadal nie widac, a w zainstalowanym sprzecie widnieje Masowe urzadzenie magazynuje USB.
Dodatkowo po podlaczeniu przez te 5 minut zanim windows 'znajdzie' dysk, dysk wydaje dziwny dzwiek - nie jest to pikanie, raczej jakby przyspieszony syngal 'zajete', bip bip bip...
Po po tym jak windows 'znjadzi ei zainstaluje ' sprzet kontrolka na dysky zaczyna migac...

Spedzilem ostatnie 3 godziny szukajac pomocy i programow do odczytu/naprawy dysku i nic nie dziala.

Programe HD Tune 2.55 moge zrobic error scan - caly dysk jest bad sector(!) ale jego rozmiar wg programu to 2199 GB !

Programem Hard Disk Low Level Format Tool 2.36 moge zrobic format (chyba) ale nie probowalem jeszcze.

Na dysku mam ogromna ilosc zdjec z ostatnich kilku lat !!!
Najtragiczniejsze jest to ze planowalem dzisiaj wlasnie zrobic kopie zapasowa i nie zdazylem !!!

Tak wiec potrzebuje pomocy, czy jest jakis sposob na odzyskanie danych? Miewalem takie bledy jus wczseniej na innych dyskach ale cos takiego zdarza mi sie pierwszy raz . czy zrobic format wyzej wymieniionym programem a potem probowac odzyskac zdjecia innym programem? czy da sie w ogole naprawic 'rozmiar' dysku przez jego format? czy jednak pozostawic to i poszukac jakiejs dobrej firmy ktora zrobi to za mnie?

Pomocy!!!

Michal