Skocz do zawartości


jurvjki

Rejestracja: 15 lip 2019
OFFLINE Ostatnio: 23 09 2019 18:44
-----

Moje tematy

Instalacja systemu na SSD z obrazu partycji z systemem

04 09 2019 - 16:46

Witam,

 

Proszę o pomoc w instalacji/przeniesieniu obrazu dysku z Windowsem 7 z HDD na SSD.

 

Tytułem wstępu: Mój HDD zakończył swój żywot (komp nie chciał się włączyć, błąd 0x00000e9). Użyłem płyty Windowsa 7 i przywróciłem obraz partycji systemowej, który zrobiłem sobie dawno narzędziem wbudowanym Windows 7. Następnie zainstalowałem aktualizacje, doinstalowałem pozostałe programy i ponownie zrobiłem obraz partycji systemowej narzędziem wbudowanym w Windows 7 i wypaliłem dysk ratunkowy. Komputer na następny dzień się znowu wykrzaczył, ten sam błąd i tym razem przywrócić systemu z obrazu mi się nie udało, a po podłączeniu HDD przez USB do drugiego kompa w ogóle nie widać partycji C. Dane z pozostałych partycji sobie przekopiowałem na dysk zewnętrzny. Zamierzam teraz kupić dysk SSD.

 

1) Czy mając obraz partycji systemowej wykonanej narzędziem wbudowanym Windows 7, a także posiadając dysk ratunkowy oraz posiadając płytę z Windowsem 7 będę mógł od razu na nowym SSD przywrócić obraz partycji z systemem, tak żeby nie musieć instalować gołego systemu i programów od nowa? Nie wiem czy jest tam także obraz ukrytej partycji zrobiony, ale podłączając HDD przez USB do drugiego komputera widzę, że na HDD ta partycja jeszcze jest, więc w razie czego jakoś mogłaby się jeszcze przydać i dałoby się ją wyłuskać.

 

2) Czy AOMEI lub inny program będzie w stanie z obrazu zrobionego przez wbudowane narzędzie Windows 7 przywrócić partycję systemową? Czy to tak nie działa i ten program co robi obraz partycji, to musi dany obraz potem przywracać?

 

3) Czy nowy SSD może zostać w czasie przywracania obrazu uszkodzony jeśli stary HDD jest uszkodzony (błąd 0x00000e9)?