Skocz do zawartości


jurvjki

Rejestracja: 15 lip 2019
OFFLINE Ostatnio: 23 09 2019 18:44
-----

Moje posty

W temacie: Instalacja systemu na SSD z obrazu partycji z systemem

23 09 2019 - 17:36

Wymieniłem napęd na zapasowy i teraz komputer bootuje od razu, jednak przy płycie ratunkowej nadal wyskakuje błąd 0xc00000e9.

Nastepnie spróbowałem płytą instalacyjną Windows 7. Zabootował i chciałem wybrać opcję przywrócenia obrazu systemu, ale pojawia się taki komunikat:



Ponowne instalowanie obrazu komputera

Przywrócenie obrazu systemu nie powiodło się.

Szczegóły błędu: System Windows nie znalazł żadnego dysku, który może zostać użyty do ponownego utworzenia woluminów obecnych w kopii zapasowej. Dyski w trybie offline, klastrowane dyski udostępnione lub dyski jawnie wykluczone przez użykownika nie mogą zostać użyte przez system.


Jak mam interpretować taki komunikat, co może być przyczyną niepowodzenia?


W temacie: Win7 nie rozhibernowal sie; komputer nie uruchamia sie

23 09 2019 - 17:36

Wymieniłem napęd na zapasowy i teraz komputer bootuje od razu, jednak przy płycie ratunkowej nadal wyskakuje błąd 0xc00000e9.

Nastepnie spróbowałem płytą instalacyjną Windows 7. Zabootował i chciałem wybrać opcję przywrócenia obrazu systemu, ale pojawia się taki komunikat:



Ponowne instalowanie obrazu komputera

Przywrócenie obrazu systemu nie powiodło się.

Szczegóły błędu: System Windows nie znalazł żadnego dysku, który może zostać użyty do ponownego utworzenia woluminów obecnych w kopii zapasowej. Dyski w trybie offline, klastrowane dyski udostępnione lub dyski jawnie wykluczone przez użykownika nie mogą zostać użyte przez system.


Jak mam interpretować taki komunikat, co może być przyczyną niepowodzenia?


W temacie: Win7 nie rozhibernowal sie; komputer nie uruchamia sie

23 09 2019 - 16:37

Dalej mam ten sam problem, mimo że kupiłem dysk SSD Crucial MX500 1TB.

AOMEI Backupperem przeniosłem ze starego HDD na pendriva ukrytą partycję systemową 100MB, a następnie z pendriva przeniosłem ją na dysk SSD (użyłem pendrive jako pośrednika, bo mam tylko jedną zewnętrzeną obudowę dysku SSD, a komputer z HDD się nie uruchamiał).

Partycja C na dysku HDD uległa zepsuciu, więc nie mogłem zrobić klona partycji systemowej, ale wcześniej kiedyś zrobiłem obraz partycji z systemem wbudowanych narzędziem Windows 7.

Wsadziłem płytę ratunkową zrobioną w Windowsie 7. Komputer nie chciał bootować z napędu, ale za którymś razem poszedł, zaczął się przesuwać szary pasek i znowu pojawił się błąd 0xc00000e9.

Co ja mam teraz zrobić? Kupiłem nowy dysk, a może przyczyną problemów jest napęd tak naprawdę????



Windows Boot Manager

Windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROM drive that is failing. Make sure any removable storage is proberly connected and then restart your computer.

If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

Status: 0xc00000e9

Info: An unexpected I/O error has occured

ENTER=Continue            ESC=Exit


W temacie: Instalacja systemu na SSD z obrazu partycji z systemem

23 09 2019 - 16:27

Kupiłem dysk SSD Crucial MX500 1TB.
AOMEI Backupperem przeniosłem ze starego HDD na pendriva ukrytą partycję systemową 100MB, a następnie z pendriva przeniosłem ją na dysk SSD (użyłem pendrive jako pośrednika, bo mam tylko jedną zewnętrzeną obudowę dysku SSD, a komputer z HDD się nie uruchamiał).

 

Partycja C na dysku HDD uległa zepsuciu, więc nie mogłem zrobić klona partycji systemowej, ale wcześniej kiedyś zrobiłem obraz partycji z systemem wbudowanych narzędziem Windows 7.

 

Teraz wsadziłem płytę ratunkową zrobioną w Windowsie 7. Komputer nie chciał bootować z napędu, ale za którymś razem poszedł, zaczął się przesuwać szary pasek i znowu pojawił się błąd 0xc00000e9.

 

Co ja mam teraz zrobić? Kupiłem nowy dysk, bo stary niby był zepsuty (błąd 0xc00000e9), a może przyczyną problemów jest napęd tak naprawdę????

 

Windows Boot Manager

Windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROM drive that is failing. Make sure any removable storage is proberly connected and then restart your computer.

If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

Status: 0xc00000e9

Info: An unexpected I/O error has occured

ENTER=Continue            ESC=Exit


W temacie: Instalacja systemu na SSD z obrazu partycji z systemem

06 09 2019 - 21:09

Może ktoś jednak poradzi coś?

 

Mam jeszcze dodatkowe pytanie - czy zanim będę przywracać na nowym dysku partycję systemową z Windowsem, powinienem na niego sklonować ukryta partycję systemową 100MB ze starego HDD??