Skocz do zawartości


jejjju

Rejestracja: 20 lut 2010
OFFLINE Ostatnio: 22 01 2013 01:01
-----

#245682 DELL Inspiron Q17R Opinie.

Napisane przez jejjju w 28 01 2012 - 11:48

Witam. W zeszłym roku kupiłem Q17R w trochę innej konfiguracji: bez BluRaya ale Windows 7 Professional. Jeśli chodzi o stabilność i funkcjonalność to nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyny problem, jaki z nim miałem to to, że kiedyś z myszką bluetooth. Rozpoznawał, chwilę działała, a potem przestawała reagować. Ale potem zainstalowałem jakąś aktualizację - coś tam Adapter Bluetooth 3.0 update - i teraz wszystko śmiga. Potrzebowałem tego laptopa do różnych celów. Najbardziej zależało mi na dobrej platformie programistycznej. Jeśli chodzi o programowanie - to korzystam z Visual Studio Express 2010 i wszystko jest OK. Poza tym zainstalowałem bez żadnych problemów Suse Linux 12.1. W komplecie z laptopem przyszedł Free Dos wraz ze źródłem i noszę się z zamiarem zainstalowania tego trzeciego systemu operacyjnego. Poza tym Dell daje bardzo dobrą, jeżeli nie najlepszą, gwarancję - ja na swoim laptopie mam Next Business Day przez 3 lata. Polega to na tym, że dzwonisz i następnego dnia przyjeżdża technik z częściami zamiennymi i naprawia u ciebie w domu. Poza tym laptopa mam w kolorze czarnym i bardzo dobrze się prezentuje i zaspokaja moje potrzeby estetyczne. Ma 17" więc ciężko dla niego znaleźć odpowiednią torbę czy neser, ale mi się udało. Jeśli chodzi o wady to jest jedna: ten laptop ma słabą kartę graficzną. Chociaż obsługuje ona direcrX 11 (co jest akurat zaletą) to jest po prostu wolna. Np. Wiedźmin 2 ci mi się zainstalował, ale grać się raczej nie da. Chyba, że ustawisz wszystkie parametry na niskie wartości - ale ja tak nie chciałem. Jeśli chcesz wyniki jakiś benchmarków, które robiłem, to daj znać. To by było na tyle. Mam nadzieję, że pomogłem!
  • 1