Skocz do zawartości


Zdjęcie

DELL Inspiron Q17R Opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 easy57214

easy57214

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 07 12 2011 - 18:14

Witam. mam zamiar kupić ntebooka. Mianowicie DELL Inspiron Q17R takiego typu: http://allegro.pl/dell-inspiron-q17r-17-3-i7-2670qm-8-750-gt52-i1939677271.html Problem w tym że niewiele a praktycznie wogule nie ma o nim opinii (stosunkowo nowy) ale może ma ktoś podobnego i byłby w stanie wyrazić opinie. Będę wdzięczny za każdą odp.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 12 2011 - 08:30

Masz recenzję użytkownika na forum nhl. Z pewnością nie jest to typowy laptop mobilny, a jednostka do postawienia na biurku w domu. Zobacz w sklepie jak pracuje klawiatura, touchpad, kąty widzenia. Raczej takie parametry jak czas życia baterii nie są dla ciebie ważne. Poza tym wydajnościowo jest już na linii "tylko OK", a to dlatego że większa matryca wymusza większą rozdzielczość w grach a co za tym idzie spada wydajność FPS(klatek na sekundę).

  • 0

#3 jejjju

jejjju

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 01 2012 - 11:48

Witam. W zeszłym roku kupiłem Q17R w trochę innej konfiguracji: bez BluRaya ale Windows 7 Professional. Jeśli chodzi o stabilność i funkcjonalność to nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyny problem, jaki z nim miałem to to, że kiedyś z myszką bluetooth. Rozpoznawał, chwilę działała, a potem przestawała reagować. Ale potem zainstalowałem jakąś aktualizację - coś tam Adapter Bluetooth 3.0 update - i teraz wszystko śmiga. Potrzebowałem tego laptopa do różnych celów. Najbardziej zależało mi na dobrej platformie programistycznej. Jeśli chodzi o programowanie - to korzystam z Visual Studio Express 2010 i wszystko jest OK. Poza tym zainstalowałem bez żadnych problemów Suse Linux 12.1. W komplecie z laptopem przyszedł Free Dos wraz ze źródłem i noszę się z zamiarem zainstalowania tego trzeciego systemu operacyjnego. Poza tym Dell daje bardzo dobrą, jeżeli nie najlepszą, gwarancję - ja na swoim laptopie mam Next Business Day przez 3 lata. Polega to na tym, że dzwonisz i następnego dnia przyjeżdża technik z częściami zamiennymi i naprawia u ciebie w domu. Poza tym laptopa mam w kolorze czarnym i bardzo dobrze się prezentuje i zaspokaja moje potrzeby estetyczne. Ma 17" więc ciężko dla niego znaleźć odpowiednią torbę czy neser, ale mi się udało. Jeśli chodzi o wady to jest jedna: ten laptop ma słabą kartę graficzną. Chociaż obsługuje ona direcrX 11 (co jest akurat zaletą) to jest po prostu wolna. Np. Wiedźmin 2 ci mi się zainstalował, ale grać się raczej nie da. Chyba, że ustawisz wszystkie parametry na niskie wartości - ale ja tak nie chciałem. Jeśli chcesz wyniki jakiś benchmarków, które robiłem, to daj znać. To by było na tyle. Mam nadzieję, że pomogłem!
  • 1

#4 emer

emer

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 10 02 2012 - 18:39

Mocna konfiguracja, ale taka cena za inspirona ? eeee ... To juz lepiej XPS ... inna półka, kultura pracy, wygląd, jedne z najlepszych audio w laptopach ...
No i Bluray przy tej słabej matrycy ?
Szkoda tyle kasy ...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych