Skocz do zawartości


Zdjęcie

[in/win] Instalacja Windowsa XP na starym KOMPIE!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 devilX

devilX

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 08 2006 - 09:18

Witam opisze mój mały problem może mi coś pomożecie.
Botuje Win XP, idzie spoko, wskakuje niebieski ekran trwa instalowanie składników znika niebieski ekran i tyle nic się nie dzieje. Mruga kursor u góry monitora i stoi zero reakcji.

W momencie kiedy woskuje niebieski ekran po chwili powinno się pojawić menu instalacyjne z akceptowaniem licencji, a u mnie wszystko się kończy przed tą czynnością.

Czyli:
Naciskam klawisz aby z Bootować Win XP
Pokazuje się niebieski ekran i instaluje składniki
Gaśnie niebieski ekran i nic się nie dzieje dalej proces instalacyjny nie idzie nic się nie pokazuje.

Czy wiecie co z tym fantem zrobić, albo jak zainstalować windowsa XP aby wszystko działało?

Czekam na was… :P

  • 0

#2 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 23 08 2006 - 13:15

Po instalacji składników komp restartuje się (przynajmniej tak jest normalnie). Przelaczasz w biosie na boot z HD (jesli go wczesniej odlaczyles rzecz jasna) i wyciagasz CD po czym wkladasz jak zacznie sie ladowac System, instalka powinna dalej ruszyc.

  • 0

#3 devilX

devilX

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 08 2006 - 09:43

Źle mnei zrozumiałeś, jak Botuje mi sie Windows to pierwsze co widze to niebieski ekran, i ładuje sobie jakieś pliki, po chwili gaśnei ekran i nic.
W momencie po zgaśnięciu ekaranu powinno wskoczyć ponownie niebieskie menu tylko tym razem powinno być zakceptuj umowę oraz formatowanie dysku i instalacja Ale ja tego nei mam nie dochodzi mi do tego momętu widze czarny obraz i nic...
  • 0

#4 caveman

caveman

    Tweaks.pl team

  • 368 postów

Napisano 24 08 2006 - 10:48

Komputer w 100% sprawny? Pamięć Ram bez blędów?
  • 0

#5 devilX

devilX

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 08 2006 - 20:45

Tak kompa mam na bank sprawnego, co do tego mialem identyczny przypadek na innej maszynie tylko ze troche nowszej i do teraz nei wiem jak to zrobić, pragnę podsumować zże obie maszyny miały innych producentów jedna była na AMD a druga na Intel do samo było z płytami jedna była na MSI a druga na SIS.
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 24 08 2006 - 23:02

W takich wypadkach pomaga dyskietka startowa Windows 98, wraz z programem: smartdrv.exe.
1. Uruchamiasz system z dyskietki, wraz z obsługą płyty (może nie starczyć RAMu, jak nie zmodyfikujemy pliku config.sys, ale powiedzmy że starczy :] )
2. uruchamiasz program: smartdrv
3. Wchodzisz na dysk CD-ROM:
literka_dysku:
cd i386
winnt
4. Uruchamiamy ukryty instalator 16bitowy :-) dzięki smartdrv, komputer dostaje kopa, i pliki się do 60x szybciej kopiują.
Jak będziesz miał nadal problemy to pozostaje jeszcze stworzenie skryptów instalacji nienadzorowanej, ale to wyższa szkoła jazdy .

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: instalacja Windows XP



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych