Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja i optymalizacja Windows XP z dyskiem Kingston SSD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Viridoviks

Viridoviks

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 02 03 2012 - 02:34

Witam
Zakupiłem dysk Kingston 32GB SSD (SS050S2/32G) na dysk systemowy.
Drugi dysk to WD CAVIAR 500GB SATA II 16MB (WD5000AAKS) - też nowy.
Korzystam z systemu Windows XP Home.
Jak prawidłowo sformatować dysk SSD pod mój system?
I druga sprawa - posiadam dysk zewnętrzny WD My Book Essential 1TB.
Jeśli próbuję uruchomić komputer z podłączonym i załączonym dyskiem zewnętrznym inicjacja systemu kończy się na "czarnym ekranie".
Muszę najpierw dysk zewnętrzny odłączyć od zasilania, uruchomić system i dopiero wtedy mogę podłączyć dysk zewnętrzny do zasilania - kabel USB pozostaje podłączony na stałe.
Dopiero po takim podłączeniu dysku system działa i dysk jest widoczny.
Jak spowodować, aby system od razu "widział" dysk zewnętrzny i uruchamiał się bez konieczności jego odłączania i podłączania?
Pozdrawiam
Viridoviks

Użytkownik makensis edytował ten post 02 03 2012 - 16:48

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 02 03 2012 - 16:45

1 problem1 temat.
Windows XP nie jest odpowiednim systemem dla dysku SSD, bo nie został przystosowany do ich obsługi i nie zna komend wykorzystywanych do zachowania witalności tego typu dysków(np. TRIM). Możesz próbować zmienić offset na 64 itp. ale prędzej czy później stracisz sporo na wydajności. Już lepiej pod XP mieć dwa dyski w RAIDzie. Jedyny XP, który jako tako sobie mógłby poradzić z SSD to Windows XP Embedded ;) z włączonym EWF.

  • 0

#3 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 02 03 2012 - 19:20

Co do drugiego problemu. Musisz drogi autorze wejść w BIOS i zlikwidować bootowanie z USB(pewnie jest jako 3 opcja).

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: instalacja Windows XP optymalizacja Windows XP SSD dysk SSD optymalizacja SSD dysk ssd



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych