Skocz do zawartości


Zdjęcie

gubienie pakietów internetowych (orange)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 broman05

broman05

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 07 2013 - 14:51

Od pewnego czasu mam problem w grach online , mianowicie  pojawiają się lagi i praktycznie każda gra online staje się niegrywalna. Sprawdzając na stronach  mierzących  prędkość i ping wszystko jest  ok (1.2mb/s na 30-45msc pingu) natomiast w grze widać lagi. Po dość długim  dochodzeniu i przeglądaniu dziesiątek forów doszedłem do wniosku ,że mam gubione pakiety. Pingując wp.pl na 600 pakietów  mam 19 straty (3%) czyli w ciągu 6 min gry będę miał 19 razy laga/przycięcie . Czy jest jakaś możliwość żeby to wyeliminować domowym sposobem,programem czym kolwiek? Bo te głąby z serwisu ORANGE/czytajTPSA przyjechali sprawdzili ping na speed test powiedzieli że jest dobrze( a w tym momencie nie wiedziałem jeszcze że gubi mi pakiety) i żebym się nie sugerował innym internetem ( bo z komórki mam dobrze)

 

A internet jest po kablu  tak jak neostrada....



Użytkownik broman05 edytował ten post 09 07 2013 - 14:53

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 07 2013 - 18:18

Hehe trochę nieprofesjonalne to z ich strony. Radzę ci wykonaj skrypt jak w poradzie: jak sprawdzić czy komputer gubi pakiety a następnie jak wykaże nieprawidłowości to możesz zgłaszać się do TP z tym pliczkiem. Często przyczyną jest wadliwy router czy sieciówka, więc ten aspekt też w miarę możliwości powinieneś sprawdzić(chyba że jest od Orange).



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: lagi gubienie pakietów orange



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych