Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja radiówka ciągłe problemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 simsons51c

simsons51c

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 10 2012 - 14:46

Witam. Piszę o tym praktycznie wszędzie gdzie się da. Proszę was o pomoc. :) Mam internet radiowy na moim komputerze. Chodzi mi o taką rzecz że jest strasznie ale to strasznie NIE STABILNY. Raz ping jest 30 a raz 200 a za 3 razem np.315(Podaje przykładowe liczby). Pobieranie raz jest 0.40Mb/s a raz 7mb/s a za razem trzecim 13mb/s. W grach typu BFH wygląda to strasznie. Komputer mam świetny, ale mam ciągłe lagi spowodowane przez internet,zacięcia itp. Wiecie jak to jest. Używam programy CfosSpeed ale raczej to nic nie daje. Skanowałem komputer Nortonem i nic nie wykrył. Naprawiałem rejestr CCleanerem, dalej to samo. Mam karte sieciową na USB ponieważ na zwykłych jest jeszcze gorzej. Posiadam: Tp Link TL-Wn722N. Posiadam także antenę kierunkową na dachu. Co poradzili byście na mój problem? Jak ustabilizować to łącze? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 10 2012 - 15:26

Chwila ty się łączysz przez internet radiowy czy udostępniasz połączenie drogą radiową(wifi)?

Teraz:
  • Połącz bezpośrednio kabel LAN do komputera
  • W menu wyszukiwarki/Uruchom wpisz: cmd.exe i uruchom program
  • Wpisz: ping www.wp.pl -t
  • Obserwuj pingi jakie masz średnio; dając komendę: ping www.wp.pl -t > plik.txt zapisujesz logi na dysk twardy
  • Jak masz słabe pingi to wina leży po stronie twojej sieciówki bądź odbiornika -> tu pozostaje ci przesłać pingi do providera lub spróbować pożyczyć od kogoś sieciówkę
  • Jak masz dobre pingi to znaczy, że coś nie tak masz z udostępnianiem połączenia.. i wtedy punkt 7 czytasz
  • W adminie routera zmieniasz kanał np. na 4 z 11 itp. i wykonujesz instrukcje 2-4 na komputerze, który podłączony jest bezprzewodowo do internetu, z tą różnicą że empirycznie zmieniasz kanał aż trafisz na taki, który jest najmniej zaszumiony.


  • 0

#3 simsons51c

simsons51c

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 10 2012 - 15:32

Ja pobieram internet radiowy. Wpisałem to cmd i moje pingi wachają się od 720ms do 350ms. Czyli pingi baaardzo wysokie. Nie mam rutera. Zmienić coś w ustawieniach karty?
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 10 2012 - 15:49

Pingi są wysokie, jak jesteś pewny karty sieciowej i komputera to prześlij ten plik txt z punktu 5 do providera i tam opisz swój problem. Tak się dzieje od jakiegoś czasu, czy teraz? - pamiętaj, że pogoda ma wpływ na jakosć sygnału. Druga sprawa to jak masz uruchomiony np. torrent w tle to zawsze będziesz miał słabe pingi.
  • 1

#5 simsons51c

simsons51c

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 10 2012 - 15:52

Powiem tak. Takie problemy występują coraz częsciej. Od kilku miesięcy z wysokim pingiem, chociaż od kąd wykupiłem sobie ten internet nie był najlepszy. Jak sprawdzić czy mam uruchomiony torrent?
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 10 2012 - 15:54

Na twoim miejscu zrobiłbym czysty rozruch, czyli podczas ładowania komputera klikasz cały czas F8, a następnie pojawia się menu rozruchu Windows i wybierasz tryb awaryjny z obsługą sieci. Powinno załadować tylko sterowniki sieciówki i to co najważniejsze, tam zapodaj ping i zobacz czy coś się zmienił.
  • 0

#7 simsons51c

simsons51c

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 10 2012 - 16:08

Już to robię

Właśnie tak uczyniłem. Jest to samo. Pingi są niemal identyczne. Czyli nic się nie da zrobić?
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 10 2012 - 16:16

Jeśli karta sieciowa nie jest uszkodzona, bądź nieprawidłowo skonfigurowana to niestety musisz się zwrócić do providera o pomoc.
  • 1

#9 simsons51c

simsons51c

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 10 2012 - 18:07

Kiedyś grzebałem sie w ustawieniach karty. Jak ją poprawnie skonfigurować?

Jak skofigurować karte?
  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 10 2012 - 18:22

Z Internetu pobierz najnowsze sterowniki do swojej karty LAN, a następnie odinstaluj kartę LAN w menedżerze urządzeń(Win+Pause Break i z menu wybierz menedżer urządzeń), teraz uruchom ponownie komputer. Po restarcie zainstaluj sterowniki uprzednio ściągnięte z internetu, ze strony producenta oczywiście.
  • 0

#11 simsons51c

simsons51c

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 10 2012 - 20:04

Ja nie mam karty Lan. Ta karta jest ma okrągłą końcówkę!

Ale spróbuje zrobić tak jak powiedziałeś

Zrobiłem tak jak kazałeś. Nic nie dało

Jeszcze jedno pytanie. Z kąd kupić internet(chodzi mi np.Netia,cyfrowy polsat) aby był dobry do gier? Tak max do 40-50zł miesięcznie?

  • 0

#12 simsons51c

simsons51c

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 24 10 2012 - 13:52

Abym w grach nie miał żadnych lagów, gra działała płynnie. Internet ma być stabilny. Prędkośc dobra i ping jak najmniejszy

Wypowie się ktoś?

  • 0

#13 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 06 11 2012 - 19:15

Skoro masz słaby sygnał, a nikt w okolicy nie dysponuje lepszym Internetem radiowym pozostaje ci wrócić do wersji ADSL czyli internet na kablu, a kwestia providera to zazwyczaj kwestia ceny, bo złącze jest jakie jest i więcej nie wymusisz niż oferuje przepustowość z centrali.
  • 0

#14 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 11 11 2012 - 19:08

Operator powinien ci dać lepszą końcówkę, np. jakiś router albo nawet RB/MT, jeżeli odległość jest dużo to 5Ghz.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych