Skocz do zawartości


flufek

Rejestracja: 15 mar 2010
OFFLINE Ostatnio: 24 04 2010 15:50
-----

Moje tematy

MSI P55-CD53 - niebieskie ekrany

14 04 2010 - 12:05

Heeeej!



Mam
płytę MSI P55-CD53 bios 1.6
Zasilacz Ocz 500w
Chłodzenie: Freezer Xtreme rev 2.
procek i5-750
4gb (2x2) G.skill PC3-12800 1600MHz NQ Series (9-9-9-24) Dual Channel F3-12800CL9D-4GBNQ


Na dzieńdobry płyta zobaczyła tylko 2gb. Wyłączyłem, włążyłem jeszcze raz, załadowałem default - poszło. Ale komputer był jakiś dziwny.

Koniec końcow zauważyłem coś przerażającego: kiedy komputer jest wyłączony dłużej (kilka godzin) po starcie windows się wiesza "explorer nie może dalej pracować" "program X przestał działać".... muszę zrestartować 2-3 razy - działa jak złoto.

Na ustawieniach "default" albo ręcznych to samo (nie wazne czy lekkie podkręcenie, czy trochę mocniejsze, czy default) - komputer wiesza się po dłuższym wyłączeniu, BSOD (Memory management erorry albo page.sys)

Oczywiście memtest zostawiony na noc - 100% OK.

Najdziwniejsze jest to, że po 2-3 restartach komputer "ożywa" mogę robić co chcę i to wiele godzin, grać, testować 30min OCCT, odpalić jednocześnie 10 programów, 5 gier i nic się nie zwiesi - najwyżej przytnie. Nawet kiedy ustawię "zajęcie" procesorów na 99% i odpalę grę system sobie radzi i nic się złego nie dzieje.

Temperatura nie przekroczyła nigdy 55-60 stopni w największym stresie, najczęściej oscyluje wokół 30. Komputer zachowuje się wyśmienicie, w Evereście testy pamięci wychodzą świetnie, procka też.

Wyłączam maszynę na 15 minut, włączam i ponownie wszystko OK. Wyłączam na noc albo na kilka godzin - BSOD i resety (pomimo, iż zrobiłem zworką Clear CMOS). Po kilku resetach - ponownie żyleta....


Żeby mieć pewność, że to nie Win7 zorganizowałem jakiś system na "Live CD" i oczywiście włączenie komputera po nocy skończyło się na "memory can not be read" BSOD mogiła....
Wczoraj pożyczyłem od kolegi Micro-Scope diagnostic suite (stara, wersja 14) ale wszystkie testy jakie tylko były tam możliwe - poszły bez problemu.

O co w tym chodzi?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc