Skocz do zawartości


flufek

Rejestracja: 15 mar 2010
OFFLINE Ostatnio: 24 04 2010 15:50
-----

Moje posty

W temacie: MSI P55-CD53 - niebieskie ekrany

19 04 2010 - 23:00

W międzyczasie na jakimś starym dysku zainstalowałem wczoraj Ubuntu 9. Po mniej więcej 16 godzinach wyłączenia odpaliłem - zadziałał bez najmniejszych problemów i nie zwiesił się.
Wyłączyłam komputer na jakieś 2 godziny, tym razem odpaliłem Windowsa 7 64bit tego co cały czas się wiesza przy starcie. I znów się zwiesił.... Uruchomiłem się do Ubuntu - jest OK.

To tak w międzyczasie informuję, może komuś coś przyjdzie do głowy. Jak dostanę licznik gajgera zrobię to co koledzy wyżej polecają. Pozdrawiam


Zmierzyłem napięcia
5.07
12.32
3.4

W temacie: MSI P55-CD53 - niebieskie ekrany

18 04 2010 - 22:01

Tak, ACPI jest włączone. Nawet zmieniłem razu pewnego S1 na S3 - i rano znów BSOD.
PCI-E jest na "nigdy", usypianie też. Dysk ustawiłem na "nigdy" był 20min.
Dzięki

W temacie: MSI P55-CD53 - niebieskie ekrany

18 04 2010 - 20:20

Wybacz laikowie

Dumpy pochodzą z dysku, który kupiłem wraz z całym zestawem:
WESTERN DIGITAL WD Caviar Blue Hard Drive -3.5" - 500 GB - 7,200 RPM - 16 MB SATA (WD5000AAKS)

Na próbę wypiąłem wszystkie napędy prócz CD rom i zainstalowałem Windowsa 7 32bit na dysku starego typu szara szeroka taśma. Wyłączyłem na noc - blue screen rano. Już robię co zalecasz.

W temacie: MSI P55-CD53 - niebieskie ekrany

18 04 2010 - 18:46

Kupiłem w styczniu wszystko i postawiłem świeży system. A wczoraj na spróbę wyłączyłem SATA i zainstalowałem od nowa system na IDE - błąd się wywalił taki sam. Po bezczynnej nocy. POwyżej załączyłem dumpy z tego systemu na ATA, nie załączałem z tego dysku IDE bo to pewnie był Memory Management Error.
Dlatego nie ma chyba sensu instalować na ATA od nowa... coś innego musi być problemem, skoro nowy system na nieużywanym dotąd dysku po 1 dniu wywalił taki sam błąd...

Zmieniałem już taśmy (są nowe, dostarczone wraz z płytą). Wziąłem też taśmę od kolegi, który jej cały czas używał do swojego dysku. Zamieniliśmy się - on nie ma żadnych problemów.



Memtest z płyty bootowalnej.


HW monitor chyba pokazuje uwaloną sekcję zasilania....można temu ufać? Podlega gwarancji?

Dołączona grafika

Everest i Bios pokazują 12.2

W temacie: MSI P55-CD53 - niebieskie ekrany

18 04 2010 - 17:50

Mindump
WhoCrashed
Dołączona grafika
Dołączona grafika