Skocz do zawartości


Zdjęcie

dziwne kolory na monitorze po włączeniu komputera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 JDave889

JDave889

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 12 2012 - 19:18

Witam!

Na początku chciałem powiedzieć, że wklepywałem mój problem w google po polsku jak i po ang i nikt nie miał takiego problemu.

O co chodzi.. Normalnie włączając kompa mamy na ekranie kolor biały i czarny (chodzi mi o to jak się do biosa wchodzi itd.) u mnie zamiast białych napisów są fioletowe. Gdy włącza mi się panel wyboru użytkownika kolory są zupełnie inne niż standardowe, jest bardzo dużo fioletu i niebieskiego oraz kolor pomarańczowy i tak samo jest na pulpicie, w grach, po prostu nie wszystkie kolory się wyświetlają. Dla przykładu zamiast zielonego mam czarny, zamiast żółtego taki mocno brązowy. Jeszcze lepsze jest to, że zrobiłem screena i wysłałem kumplowi, żeby mu to pokazać i u niego wszystko wyświetliło się poprawnie.

Monitor Benq FP71G+, system operacyjny Windows 7 Home Premium 64bit, SP1, karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 450 1GB.

Jeszcze dziwniejsze jest to, że jak naciskam na monitorze przycisk enter (którym włącza się jego ustawienia) to kolor jest normalny (tej ramki z ustawieniami) a pulpit dalej te same problemy z kolorem.

Próbowałem aktualizować sterowniki karty i monitora w menadżerze urządzeń ale pisało, że oba są aktualne..

Jak siedzę przed kompem tak z 15 min i rozejrzę się po ścianach to wszystkie są takie żółto zielone (normalny ich kolor to biały).

Żeby pokazać wam jak to mniej więcej wygląda załączam zdjęcie z kolorami z painta.

Mógłby mi ktoś jakoś pomóc?

Dołączona grafika

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 12 2012 - 20:11

Próbowałem aktualizować sterowniki karty i monitora w menadżerze urządzeń ale pisało, że oba są aktualne..

Ściągnij najnowsze sterowniki ze strony producenta.. Odinstaluj obecne używając programu Driver Cleaner
Sprawdź również monitor pod innym PC-tem żeby wykluczyć tego uszkodzenie.

Użytkownik Qauke edytował ten post 01 12 2012 - 20:12

  • 0

#3 JDave889

JDave889

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 12 2012 - 20:16

Ściągnij najnowsze sterowniki ze strony producenta.. Odinstaluj obecne używając programu Driver Cleaner
Sprawdź również monitor pod innym PC-tem żeby wykluczyć tego uszkodzenie.


Okej :). Zapomniałem dodać, że podłączyłem kompa do telewizora LG i problem był ten sam.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 12 2012 - 20:22

Przeinstaluj sterowniki od karty graficznej.
  • 0

#5 JDave889

JDave889

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 12 2012 - 21:09

Przeinstaluj sterowniki od karty graficznej.


Zrobiłem tak jak napisałeś, niestety problem dalej jest.
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 12 2012 - 21:17

Ewidentnie jest to wina karty graficznej. Sprawdź ją pod innym PC-tem jeżeli problem się powtórzy to masz rozwiązanie.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: przekłamanie kolorów dziwne kolory monitor



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych